Yedekden geri yükle yapıyorum hata veriyor

cposs

OpenCart-TR
Error: Unknown column 'subtract' in 'field list'
Error No: 1054
INSERT INTO `order_product` (`order_product_id`, `order_id`, `product_id`, `name`, `model`, `price`, `total`, `tax`, `quantity`, `subtract`) VALUES ('1', '1', '106', 'Inter M Pos 2001 Barkodlu Yazarkasa', '143', '0.0000', '0.0000', '0.0000', '1', '0') bu hatayı alıyorum ne yapmam gerekir

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
[uyari]Bu açtığınız konunun modüller bölümü ile ne ilgisi var da oraya açmışsınız[/uyari]

Yedek aldığınız sürüm ile geri yüklemek istediğiniz sürüm aynı değil. Yedekten geri yüklemeyi aynı sürümler arasında yapabilirsiniz. Sürüm yükseltmek için güncelleme konularını okuyun.

unsound

OpenCart-TR
'field list' tablosunda 'subtract' kolonu bulunmadığını söylemekte.Tabloya bu alanı eklersen sorun çözülecektir.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Evet sizin kide bir yoldur ama sürüm farklılıklarında dolayı farklı tablolar eklenip çıkarabilir. OC admin panelinden alınan yedek geri yükleme yapacaksanız yedek aldınız sürümü kurup geri yüklemeyi yaptıktan sonra sürüm güncellemesi yaparsanız daha sağlıklı olacaktır.

blackwhite

OpenCart-TR
Geri Yükleme Sorunu

Arkadaşlar Ben ürünleri ve image olan resim klasörünü yedek olarak aldım backup olarak ama 500 adet ürün var resimleri attığımda bir sorun olmadı. Resimler Kaldı ama backup olarak geri yüklemek istediğimde hatasız olarak yüklüyor ama ürünler hep aynı yani 9 olarak kalıyor. Kategoriler vs.. herşey normal ama ürünleri hiçbir şekilde geri getiremiyorum vakat daha önceki yani silip tekrardan kurduğum önce ürünlerin bulunduğu yazılım olduğu gibi duruyor hangi dosyanın içinde kalıyor ürünler bunun hakkında yardımcı olabilirseniz.

Provus

OpenCart-TR
Arkadaşlar Versiyon 1.4.7 Kullanıyorum Ftp de db nerede bulunuyor yardımcı olabilir mısınız ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Sunucu size ait değilse ftp bulamazsınız. Sunucu kontrol panelinden phpmyadmin (sunucuya göre değişebilir) girmeniz gerekir.

lidanya

OpenCart-TR
backup sorunu

arkadaşlar 1.4.7 kullanıyorum backup yedek alıyorum yedekten yükle yapıp geri yükleme yapıyorum tablo boş degil diyor yedek alırken categorilerle olanı aldım phpadminden tabloları bosalttım yükledim gene aynı sorun nerden olabilir düşündüm tabloları sileyim admine giriş yapamam şimdiden sagolun tablo dolu diye hata veriyor

elitmarka

OpenCart-TR
herkese saygılar
1.5.2.1 yükledim. Daha önce aldığım yedeği yüklemek için sıfırdan opencartı yeniden kurdum. Ama şu hatayı alıyorum.
Notice: Error: Table 'pelitmar_yeni.oc_address' doesn't exist
Error No: 1146
TRUNCATE TABLE `oc_address` in /home/pelitmar/public_html/system/database/mysql.php on line 49

Arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek kimse varmı acaba? Yedeği kuramazsam ürünleri tekrar baştan girmem gerekecek. Bu ta tam bir eziyet.
Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim..