yaw bu nasıl bir alışveriş scripti anlamadım

tutasste

OpenCart-TR
arkadaşlar open-cart güzel ve temiz bir uygulama. fakat geliştirme açısından çok zayıf. :dodgy: niye böyle? ürünleri orta kısımda ileri geri sıralayacak bir slayt modülünün bile olmaması ne gariptir. bu arada forumunuzdaki ifadeler güzelmiş :D:D

malesef

OpenCart-TR
hiç sorma hacı ya...

yap güzel bi scriptte istifade edelim bizde :D

içinde ziyaretçilere kese atacak, icabında bulaşık işlerine koşucak, yeri geldiğinde halıları yıkayacak bi script istiyoruz senden

ama bedava olsun :D

uç kim tutar seni

unsound

OpenCart-TR
Bizim insanlarımız ne kadar zeki! Anlamadığın şey için neden yorum yapıyorsun? Forum girişinde "açık kaynak kod" deniliyor,okudunmu orayı? İyice hemde! Sanmıyorum.İlk olarak açık kaynak kodunun ne olduğunu öğren ,ondan sonra yorum yap! İnsanlara saygın olmadığı gibi kendinede saygın yok! :mad:

tolga35

OpenCart-TR
Abi o zaman basacan parayı alacan siteyi :D

sabitertan

OpenCart-TR
Geliştirme açısından çok zayıf demiş arkadaş acaba kendisi kaç eklenti hazılamış diğer sistemlere paylaşsın görelim. Ben oscommerce'e bir eklenti yazacam diye kırk takla atıyordum. Presta ve zencart ta öyle. Opencart'ın yapısını anladıktan sonra çok karmaşık eklentileri bile kolayca yazabildim. 2-3 aydır opencartı tanıyorum ama şimdiden 3 ayrı eklenti geliştirdim. Lütfen kimse bilip bilmeden konuşmasın. Önce opencartın kullandığı MVCL yapısının ne gibi faydalar sağladığına bakın sonra oturup konuşalım. En önemlisi şu mantıkla "hazırda beleşten varsa kullanalım yoksa bu sistem beş para etmez" bir yere varamayız. Elinizi taşın altına koyun biraz kodlama öğrenin. Herşeyi hazır kullanıp "ben web geliştiricisiyim" diye geçinenleri esefle kınıyorum.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Tema yapmak için basit html+css bilmek gerekiyor.
Modül yapmak için diğer modülleri çoğaltıp farklı bir kaç değişiklik ile farklı özellikler eklemek için az da olsa php bazıları içinse biraz da mysql bilmek gerekiyor.

Herhangi bir kullanıcı için bunları bilmek yeterlidir.

Evet geliştirmesi çok zor hakikatten

Modül ya da tema dosyalarını açıp baktınız mı bilmiyorum ama diğer sistemlerden geliştirmesi kat kat daha kolaydır.

Ama siz derseniz HTML, CSS, PHP, MySQL den az da olsa anlamıyorum derseniz. Bırakın opencarttı bir kenara size her sistem karmaşık gelir çünkü baktınız kodlardan hiç bir şey anlamazsınız.

AliKral

OpenCart-TR
arkadaşım bende ilk open cart ı tanıdıgımda öyle diyorum.Ancak modulleri tema yapısını biraz inceledeiğimde ve uğraştığımda çok basit geldi.Şimdi sen eka7a nın dediği gibi azda olsa html css mysql php bilmiyorsan burada konu açıpta gereksiz yazılar yazma.Ha! diyorsan ki ben azda olsa html css php mysql biliyorum o zaman indir bilgisayarına dosyaları aç not defterini veyahut ne kullanıyorsan biraz incele,hiçbirşey bilmiyorsanda azim et öğren.

Kolay gelsin.İyi çalışmalar.

tutasste

OpenCart-TR
Sevgili arkadaşlar HTML, CSS, PHP, MySQL konusunda oldukça bilgim var. Emek hırsızlığı yaptığım yok. Aksine farklı scriptler için o kadar çok eklentiler ve temalar hazırlayıp dağıttım ki zamanında şuan bile birkaç yeriyle oynayıp r10 gibi çakma webmaster platformlarında cüzi fiyatlara satılıyor :) birşey demiyorum, bu çark bir şekilde dönmeli.
Fakat benim sitemim şuana kadar opencart kullanan harika diyebileceğim bir site görmedim. Yabancı sitelerde satılan opencart modifiyelerine bakıyorum fiyatları 150 dolar ama inanın bedavaya verse kullanılmayacak kadar kalitesiz. Bana bir site gösterir misiniz lütfen bakınca ilham alıp güzel işler yapmaya başlayalım.

sabitertan

OpenCart-TR
tutasse kardeş opencart diğer sistemlere nazaran genç bir sistem ancak klasik programlama mantığı yerine MVCL ye geçmiş ve gelişime en açık sistem durumunda sen güzel birşeyler yap ekle(ister ücretsiz ister ücretli) üzerinde uğraştıkça kolaylığı ve güzelliği anlaşılıyor bu sistemin.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Sabitertan'ın dediği gibi benim şimdiye kadar gördüğüm geliştirmesi en kolay ve basit sistemlerden bir tanesi.
Bu nasıl ve ne derecede geliştireceğiniz size kalmış bir şey.

http://www.opencart.com/index.php?route=feature/liveshop