Yavaş Site Destek Talebi

canozmen44

OpenCart-TR
Merhaba forum yeni üye oldum, bir süre önce 2.1.0.1 versiyona sahip site kurdum ama aşırı bir yavaşlık söz konusu.
Hosting firması " 'site adım'/public_html/index.php dosyanız üzerinde yüksek sorgu işlemi sağlanmaktadır. Bu durum ise CPU kullanımınızı yükseltmekte olup yüksek CPU kullanımınızda yavaşlığa sebebiyet verebilecektir."

Sistemin eski sürüm olması sebebiyle Litespeed Cache kurulumu yapılamıyor ve sitenin açılış süresi 30 saniye civarında oluyor. Uzun süredir çözüm bulamadım, resim boyutları büyük halde lakin tek ürünlü sayfalar bile aynı durumda. Konuyla alakalı hangi işlemleri yapmamız gerekiyor.
Site "kahyalargroups.com"

ferhattortop

OpenCart-TR
Merhaba. admin panel hızı iyimi? Hız sorunu nerede tema ilede alakalı olabilir yada bir modül sebep olabilir.

canozmen44

OpenCart-TR
Merhaba. admin panel hızı iyimi? Hız sorunu nerede tema ilede alakalı olabilir yada bir modül sebep olabilir.
Sitenin hız sorunu çözüldü, birkaç kod ile hallettim. Düzeltmeleri yaparken "LATEST" "Yeni Ürünler" banneri ebat sorunu oluştu sanırım onunla modül içinde çözebilirim.
Asıl sorunum Sepet'te tutar ve ürün güncellemesi yapmaması aynı şekilde dil geçişleri de yenile yenile yapınca keyfi olarak düzeliyor. Ürün orjinal temasında sorunsuz, temayı deaktive ederek denedim sorun aynı devam ediyor.

xkimyagerx

OpenCart-TR
Problemi nasıl çözdünüz. Benzer bir problem sitemde de mevcut. Arama yaparken 20 saniyeye kadar bekletiyor.