WinMerge 2.12.4 Kod Karşılaştırma Programı

mirac

OpenCart-TR
Katılım
7 Şub 2010
Mesajlar
1,383
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Yaş
42
Konum
Beykoz____
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Bu program ile modul olarak dağıtılan dosyaların içeriğindeki kodları bileştirip ayırabilirsiniz..

Örnek;

Sizin dosyanızda
Kod:
1,2,3,4,5

Modul dosyasında
Kod:
1,1,2,2,3,3,4,4,5,5

Winmerge ile bu iki dosyayı açıp birleştirdiğinizde
Kod:
1,1,1,2,2,2,3,3,3,4,4,4,5,5,5,

olur..

WinMerge açık kaynak kodlu senkronize programı. Görsel text dosyalarındaki farkları bulmanıza ve eşitlemenize yardımcı olmak için tasarlanmış bu yazılım ile metin dosyalarındaki verileri eşleyebilirsiniz. Programı iki metin dosyasını eşitlemek için kullanabileceğiniz gibi, benzer içeriğe sahip metin dosyalarını birleştirip, birden fazla kopyası sabit diskte bulunan dosyaların silinmesini sağlayarak yer açmak içinde kullanabilirsiniz.

Program proje sürümlerinde nelerin değiştiğini belirmeniz veya sürümlar arasındaki değişiklikleri birleştirmeniz gibi konularda son derece kullanışlı.

Program Kullanımı:

Programı kullanmaya başlamak için "Dosya" menüsünden "Aç" komutunu vererek yeni bir birleştirme projesi açın. "Left" ve "Right" kutucuklarından birleştireceğiniz metin dosyalarını seçin. Karşılaştırılacak olan metinler ekranda yan yana açılır. Programla dosya açmak için standart Windows işlemlerinde olduğu gibi sürükle-bırak tekniği de kullanabilirsiniz. Program sadece metin karşılaştırması yapmak için değil, uzun kodlar yazan yazılım geliştiricilerin denetleme aşamasında faydalanabilcekleri bir araç olarak da görev yapabilir.

İki metin dosyası arasındaki farkları görüntülemeye başlamak için "Birleştirme" menüsünden "Sonraki Fark" komutunu verebilir, ya da komutun kısayol tuşu olan Alt+Aşağı Ok tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz. İki metin arasında yapılacak kopyalama işlemleri için de yine "Birleştirme" menüsü altında yer alan komutları kullanmanız gerekiyor.

Programın yazılım geliştiricilere sağladığı kolaylıklardan biriside filtreler. Çalışılan programlama dili ile ilgili kolaylıklar getiren filtre özelliklerini "Araçlar" menüsü altındaki "Filtreler" komutu ile kullanabilirsiniz. Programlla klasör kıyaslama işlemi yapmak için ise "Dosya" menüsünden "Aç" komutunu vererek karşılaştıracağınız klasörleri seçebilirsiniz. Klasörler arasındaki farkı "Comparison result" sütunundan görebilirsiniz.


Kaynak..

İndirmek için WinMerge Resmi sitesini ziyaret ediniz..
 

admin

Administrator
Yönetici
Katılım
13 Ağu 2009
Mesajlar
3,200
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
38
Konum
Bursa
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Evet onunla aynı işi görüyor ama sizin dediğiniz program ücretli bu ise ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Program birçok konuda işinize yarayacaktır.
 

anti91

OpenCart-TR
Katılım
19 Ağu 2011
Mesajlar
159
Tepkime puanı
0
Puanları
0
hmm paylaşmısınız bende bunu diyordum gerçektende harika bir program.
 
Üst