Warning: chmod() [function.chmod]: Operation not permitted

want3d

OpenCart-TR
alttaki şekilde sitem hata vermeye başladı:

site adresi: www.egitimaraclari.biz

hata:
Warning: chmod() [function.chmod]: Operation not permitted in /home/egitim/public_html/catalog/model/tool/file_data.php on line 145
Warning: fopen(/home/egitim/public_html/system/logs/error.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/egitim/public_html/system/library/logger.php on line 12

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/egitim/public_html/system/library/logger.php on line 14

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/egitim/public_html/system/library/logger.php on line 16
Warning: fopen(/home/egitim/public_html/system/logs/counter.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/egitim/public_html/catalog/model/tool/file_data.php on line 146
Warning: fopen(/home/egitim/public_html/system/logs/error.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/egitim/public_html/system/library/logger.php on line 12

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/egitim/public_html/system/library/logger.php on line 14

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/egitim/public_html/system/library/logger.php on line 16

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Gerekli dosya ve dizin izinlerini CHMOD 777 yapmalısın. Bunun için kurulum konularını inceleyiniz.

EzelHost

OpenCart-TR
Lütfen Bir Çözüm yolu Gösterin

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/*********//domains/*********//public_html/open/system/library/session.php:1) in /home/*********//domains/*********//public_html/open/index.php on line 170
Warning: fopen(/home/*********//domains/*********//public_html/open/system/logs/error.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/*********//domains/*********//public_html/open/system/library/log.php on line 12

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/*********//domains/*********//public_html/open/system/library/log.php on line 14

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/m*********//domains/*********/net/public_html/open/system/library/log.php on line 16
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/*********//domains/*********//public_html/open/system/library/session.php:1) in /home/*********//domains/*********/public_html/open/system/library/currency.php on line 45
Warning: fopen(/home/*********//domains/*********//public_html/open/system/logs/error.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/*********//domains/*********//public_html/open/system/library/log.php on line 12

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/*********//domains/*********//public_html/open/system/library/log.php on line 14

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/*********//domains/*********/public_html/open/system/library/log.php on line 16

Çözümü Nedir?

bunu çözecek kimse yok muu ?

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: Lütfen Bir Çözüm yolu Gösterin

Dosya izinlerinizi kontrol edin.. Detaylı bilgi için alttaki linki kullanın..

http://forum.opencart-tr.com/search.php

EzelHost

OpenCart-TR

Dosya İzinlerinde Problem Yok Sitede Arattırdım Ama bulamadım...Konun Linkini Verirseniz Daha iyi Olur...

Saygılarımla...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Burada sorularınızı anında cevaplanacak diye birşey yok. Konunuzu 13:36 açmışsınız 14:23 da cevap yok mu diyorsunuz. Bu nasıl bir zihniyettir. Burada kimse birileri soru sorsun bizde hemen cevaplayalım diye hazırda beklemiyor.

İzinlerde sorun yok diyorsunuz ama hata mesajları öyle demiyor.

apemia

OpenCart-TR
Web sitesi
www.huseyinuysal.com.tr
hata yine devam etmekte :huh::huh::huh::huh::huh:

ne yapmam gerekiyor yaa......

yardımcı olacak olan yok mu?

777 tamam ama yine hata var

http:// .com/index.php?route=common/home

olarak girildiğinde sorun kalkıyor ne yapabiliriz

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Alınan hata izin hatasıdır. İzinleri değiştirdiğiniz halde hala hata alıyorsanız sunucunuzun izinler ile ilgili bir sorunu vardır. Sorunu sunucuda arayın.

dgdizayn

OpenCart-TR
Yazma hata kodu

Arkadaslar sayfaları gezdikce yada bazen yenileyince en üstte bu hata cıkıyor

PHP:
Warning: chmod(): Operation not permitted in /hsphere/local/home/xxx/xxx.com/catalog/model/tool/file_data.php on line 154Warning: chmod(): Operation not permitted in /hsphere/local/home/xxx/xxx.com/catalog/model/tool/file_data.php on line 185

file_data.php ye 777 bile verdim arada sırada cıkıp duruyor. Ne yapmam lazım acaba. Moduller yukledım bır kac tane ama onlardan olabılırmı acaba

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Arama yapınız. Bu hata ile ilgili bir çok soru var ve Warning: chmod(): Operation not permitted hatasının tek bir cevabı var oda yazma izinlerinizin olmadığıdır. 154 ve 185 satırları inceleyin.

gencdenizli.net

OpenCart-TR
chmod( $filename, 0644 );

Bu hangi dosya ki buna 777 vereyim ? :)

veritabani_olusturma_opencart_kurulumu_14.png

Bu dosyaların hepsi 777 . ilk kurduğum iki üç hafta gayet çalışıyordu sonra hata vermeye başlayınca geri yükleme yaptım yine normale döndü ancak arkadaşın dediği hatayı veriyor. 154 ile 185 nci satırda dosya rakamları var.

melek44

OpenCart-TR
sitem kendi kendine hata verdi

ana sayfada hata çıktı sıkıntı nedir?Bilen varmı?

Warning: chmod(): Operation not permitted in /home/hedefsis/public_html/demo/e-ticaret1/catalog/model/tool/file_data.php on line 154 Warning: fopen(/home/hedefsis/public_html/demo/e-ticaret1/system/logs/error.txt): failed to open stream: Permission denied in /home/hedefsis/public_html/demo/e-ticaret1/system/library/log.php on line 12 Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/hedefsis/public_html/demo/e-ticaret1/system/library/log.php on line 14 Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/hedefsis/public_html/demo/e-ticaret1/system/library/log.php on line 16 Warning: fopen(/home/hedefsis/public_html/demo/e-ticaret1/system/logs/counter.txt): failed to open stream: Permission denied in /home/hedefsis/public_html/demo/e-ticaret1/catalog/model/tool/file_data.php on line 155 Warning: fopen(/home/hedefsis/public_html/demo/e-ticaret1/system/logs/error.txt): failed to open stream: Permission denied in /home/hedefsis/public_html/demo/e-ticaret1/system/library/log.php on line 12 Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/hedefsis/public_html/demo/e-ticaret1/system/library/log.php on line 14 Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/hedefsis/public_html/demo/e-ticaret1/system/library/log.php on line 16

sinan

OpenCart-TR
RE: sitem kendi kendine hata verdi

hataya göre dosya izinleri olarak gözüyor.izinleri bi kontrol et.

melek44

OpenCart-TR
RE: sitem kendi kendine hata verdi

biliyorum ama dosya izinlerimde herhangibir sıkıntı yok başka bir sebebi olablirmi?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
İzinlerinizde sorun olmasa aldığınız hata ile karşılaşmanız imkansız gibi birşeydir.

system/logs/error.txt izin ayarlarını 777 yapınız

tutasste

OpenCart-TR
Sorun sizinle alakalı değil sunucu ile ilgilidir. DSO modunda olduğu için chmod hatası vermesi normaldir.
Server sahibiyle görüşün 2 dk da ayarlar.

serdarsari

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bitmeyenkartusum.com
bende de var dııı;
izinleri verdim,serverla görüştüm,internet bağ.değiştirdim olmadııııı ancak;

ziyaretçi modülünde Ziyaretçi sayaçlarını yenileme zamanını daha uzun yapınca sorun çözüldü...

hooligan

OpenCart-TR
ziyaretçi modülü çalışınca bu hatayı bende alıyorum
modül aktif değilken hata çıkmıyor
serdarsari arkadaşın dediğini yaptım ancak süre dolduğunda tekrar aynı hatayı alıyorum
lütfen bu sorunu çözebilen varsa paylaşsın

wolf__

OpenCart-TR
image/cache/data klasörüne de yazma izni verdim sorun ortadan kalktı