Veritabanı Oluşturma, OpenCart Kurulumu ve Ayarlar (Resimli Anlatım)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cirkindeli

OpenCart-TR
ellerine sağlık arkadaş bende wbb konusunda iyiyimdir gerçi 5 sene oldu uğraşmıyalı ama yardım isteyen olursa buralardayım

akşam eve gidince kuracam deniyem biiiii

becerirsemde emlak olarak düzenlim bakalım denemekte fayda varr

saygılar cirkindeli

gostite

OpenCart-TR
Merhaba,

başka bir hostingde kurulu opencart siteyi, yeni bir hostinge aynen oldugu gibi taşıyabilir miyim? bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa cok sevinirim.

vostro

OpenCart-TR
Arkadaşım eline emeğine sağlık Allah razı olsun güzel çalışma.

Ben de opencart ı anlattığın şekilde yüklüyorum fakat config.php yazılabilir olmasına rağmen yazılamıyor bu nedenle admin paneli açabiliyorum ama siteyi açamıyorum , siteyi açmaya çalıştığımda tekrar yükleme sayfası karşıma çıkıyor.

Yükleme sonrası admin içerisindeki config.php 1.21 kb gibi bir değer gösteriyor ama root içinde bulunan config.php "0" kb değerinde kalıyor bunu ftpden 444 veya 777 yapmaya çalışıyorum ama hata mesajı veriyor, sorunu nasıl düzeltebilrim bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
Sorununuzu Tam Olarak Anlamadım ama Config.php Dosyanızı Manuel Olarak Düzenleyip Upload Yapmayı Deneyin ve Kurulumdan Sonra install Dizinini Silin.

Sunucunuz Windows ise FTP'den Yazma iznini Verememeniz Olası Bir Durum. Kontrol Paneline Giriş Yaparak Gerekli Yazma izinlerini Vermelisiniz.

Lakin Admin Paneline Giriş Yapabiliyorsanız Canfig.php Yazılmış Demektir.

Bir Deneyin ve Neticeyi Paylaşın..

hikko

OpenCart-TR
sunucunuz windows ise sunucu ayarlarını yapamamanız normal

vostro

OpenCart-TR
teşekkür ederim ,

Sunucum windows,
Admin paneldeki config.php üzerine dediğiniz gibi yazılmış ama diğer config.php yazımı defalaca denememe rağmen başarısız.

Hoster ım godaddy deki FTP File manager kısmında bulunan dosyalar folder şeklinde olunca yazma iznini verebiliyoruz ama sadece tek bir file şeklinde ise izin verme seçeneği aktif olmuyor maalesef.

Defalarca opencartı yüklemeye çalıştım ilk başlarda admin panelede giriş yapamıyordum , admin veya online store a tıklayınca direk beni yine yükleme kısmının ilk basamağına (step1 ) gönderiyordu.Install dosyasını silince ise "http 404 page not found" hatası veriyordu.

Sonra farkettimki hosterın FTP file manager kısmında klasör içinde (folder) olan dosyalara izin verebiliyoruz ama sadece dosya olanlara yukarıda bahsettiğim gibi izin veremiyoruz (yazmak için)

Admin deki config.php admin klasöründe olduğundan dolayı o kısma izin verebildim dolayısıyla admini aktif etmeyi başarabildim .
Ama maalesef dışarıda bulunan sadece tek dosya olan config.php ye yazmayı başaramadım.

Bu dosyaları Ftp root dizinine direk olarak Upload şeklinde taşısak o zaman klasör içinde olduğu için tamamına izin verebilirim ama o zaman yüklemeyi başarabilirmiyim onu bilmiyorum ama son çarelerden biri olarak deneyeceğim.

"Config.php Dosyanızı Manuel Olarak Düzenleyip Upload Yapmayı Deneyin " demişsiniz ama cahilliğimi bağışlayın nasıl yapabilirim manuel olarak?

Çok teşekkür ederim

Resimlerle belki neden bahsettiğimi daha iyi anlayabilrsiniz.

20r71vr.jpg

Bu ilk resimde gördüğünüz gibi admin dosyasını tıklayınca,dosya klasör şeklinde olduğu için daire içine aldığım permission (yazma izni) kısmı aktif oluyor.

30d875c.jpg

Ama ikinci resimde config.php yi tıklayınca , dosya tek olarak bulunduğu için daire içine aldığım yazma izni aktif olmuyor.

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
"El Değmemiş" OpenCart Dosyalarında Bulunan (ilgili) Config.php Dosyanızı Notepad++ yada DW ile Açarak Gerekli Bilgilerinizi Yazın. Daha Sonra Dosyanızı Kaydederek FTP ile Upload Edin.

Size Önerim Windows Yerine Linux Sunucu Kullanmanızdır. OpenCart'tan En iyi Verimi Alabilmeniz için Şiddetle Öneririm. Emin Değilim ama Sunucunuza İsteğinizi İletirseniz Platformunuzu Linux'a Çevirebilirler...

vostro

OpenCart-TR
Teşekkürler, Windows da biraz deneyeyim olmazsa dediğiniz gibi Linux isterim sunucudan.
İyi akşamlar

hikko

OpenCart-TR
bizde senin gibi godaddy hosting kullanıyorduk değiştirilmesini istedik

groove_34

OpenCart-TR
Merhaba.
İyiki bu siteyi açmışsınız.Yoksa benim gibi acemiler için çok zor olacaktı.
Kurulumu yaptım ama şu sorun çıktı.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler...

groove_34

OpenCart-TR
Tamam.Silmiştim ama şimdi yeniden kurup,yazdıklarınızı teker teker yapacağım.

Teşekkürler.

hikko

OpenCart-TR
groove_34' Alıntı:
Merhaba.
İyiki bu siteyi açmışsınız.Yoksa benim gibi acemiler için çok zor olacaktı.
Kurulumu yaptım ama şu sorun çıktı.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler...
senin sunucun safemod hatası vermiş gibi görünüyor sunucundan kapatırsan hatalar görünmez

groove_34

OpenCart-TR
Yardım için sağol hikko ama MasterBora nın kırmızı ile yazdıklarını yaptıktan sonra sorunum şimdi düzeldi.
Herkese çok teşekkür ederim.Şimdi temaları ve modları karıştırayım :)

hikko

OpenCart-TR
groove_34' Alıntı:
Yardım için sağol hikko ama MasterBora nın kırmızı ile yazdıklarını yaptıktan sonra sorunum şimdi düzeldi.
Herkese çok teşekkür ederim.Şimdi temaları ve modları karıştırayım :)

tamam yaradıysa problem yok

blue021433

OpenCart-TR
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/morninw/domains/morningglory-tr.com/public_html/config.php on line 18

Bu tarz bir hata aldım.
149 sürümünü kullanıyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum.

blue021433

OpenCart-TR
BanSn' Alıntı:
bu hatayı ne yaparken aldınız detay verebilirseniz yardımcı olmaya çalışalım

Kurulumdan hemen sonra aldım bu hatayı.
Fakat şimdi yeni bir kuruluma başladım, eğer tekrar aynı hatayı alırsam bildiririm size.
Şimdilik teşekkürler.

Arkadaşlar yeni kurulum yaptıktan sonra herhangi bir problemim kalmamıştır.
Teşekkürler

sukrugaya

OpenCart-TR
selam ilk defa deniyorum ama calısmadı not found diyo sayfa... ne yapmam gerekiyo acaba...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...