Vergi Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

heroberk70

OpenCart-TR
İnternette satış yapmada vergi düzenlenmiş ve şirket sahibi olmayıp bireysel satış yapanlardan vergi alınmıyormuş diyorlar.Şimdi bende bireysel satıyorum şirketle alakam yok.acaba vergi vermiyecek miyim?
Yada ne gibi durumlarda vergi veriliyor.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Sitenizde paylaştığınız ürünün altında fiyat yazıyorsa yani satıyorsanız vergi mükellefi olmak zorundasınız.. En basit olanı şuan şahıs şirketi dediğimiz basit usul vergilendirme sistemi.. Evinizin bir odasını dükkan gösterip vergi dairesine kayıt olursunuz.. Memurlar gelir inceler onay verir vergi levhasını asarsınız duvardaki resminizin yanına..:D

Vergi vermemek gibi bir lüksünüz var bunda aslında ama ne kadar legal bilmiyorum.. Evinizin odasını anne veya babanızdan kiraladığınızı gösterip kira sözleşmesi yaparak gider gösterirsiniz vergiden düşersiniz gibi vs.vs. işlerle vergi vermeyebilirsiniz belki ama ne kadar adil birşey olur artık vicdan meselesine kalmış..

cisiksal

OpenCart-TR
Web sitesi
www.egitimstore.com
E-ticarette her türlü vergi ödüyorsunuz.

eğerki ltd olmazsanız sanal pos almanız çok zor olur .

sanal po siçin bankalar çok sistemli bir çalışma ortamı ve güzel bir ciro olması gerekiyor.

Ayrıca yurtiçi kargo ve ups gibi kargo firmalarıda çalışmak için ltd.şirketi olma zorunluluğu koyuyorlar

kargo ile sadece ptt ile çalışabilirsiniz.Ondada 4-5 günde kargolarınız ancak gider

Vergi ödemek istemiyorsanız yapabileceğiniz tek şey gittigidiyor'dan 2. el ürün satmak .

Bide şöyle birşey var tanıdığım internet sitelerinden bir tanesi geçen sene gittigidiyordan satış yapıp fatura göndermiyordu .Maliye tarafından incelemeye alınmıştı yanlış hatırlamıyorsam 35,000 ceza ödemişti.

Yani E-ticaret yapacaksanız sağlam bir ortak bulun yadan ailenizden birini ortak gösterip LTD. Şirketi kurun aldığınız ve sattığınız her ürün faturalı olsun.Vergiden kaçmayın

İlerleyen zamanlarda çok daha büyük problemlere neden olabilir.E-Ticaret firmaları maliye tarafından son senelerde en çok incelenen firmalar arasında

daygrameon

OpenCart-TR
Benim bildiğim kadarıyla mükellef olmaması lazım. Şimdi düşünürsek e-bay, gittigidiyor gibi sitelerdede insanlar bireysel satış yapıyor ama vergi ödemiyorlar..

Sen yinede nolur nolmaz diye normal fiyatların üstüne %8 KDV koy yada %18 bilemicem artık ne sattığına bağlı yada yasalara göre hangi ürünün nekadar vergilendirdiğini sattığın şeyler karşılaştırarak 8 mi 18 mi onu hesapla koy.. He baktın vergi almıyolar %8 (yada 18) fazladan kâr etmiş olursun :p:p

heroberk70

OpenCart-TR
vergi otomatik mi kesiyo maliye vergiyi nasıl ödüyoruz.sitemi daha yeni kurdum.hiçde birşey satmadım.satmadan söyleyinde yanlış bişe yapmıyım

sitemi sildim.gerek kalmadı.hepinize teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...