ürünler sayfasına beni ara modülü ekleme

dilkan_can

OpenCart-TR
usta girilen mail adresine sonuç gelmiyor siparişiniz aldı diye ekranda çıkıyor ama sipariş mail kendi mail adresimize gelmiyor yani

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
öncelikle mail adresini doğru yazdığından emin olunuz.
Daha sonra aldığınız hostun mail destegini kontrol ediniz.
Her sunucuda var demeyin arkadaslar cogu kişi bundan dolayı sorun yasadı özellikle host natroda ise

Blue_Dragon

OpenCart-TR
beniara klasörü tam olarak nereye atılacak catolog içine mi yoksa direkt ana sayfaya mı yardımcı olursanız memnun olurum Şimdiden Teşekkürler

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
Blue_Dragon' Alıntı:
beniara klasörü tam olarak nereye atılacak catolog içine mi yoksa direkt ana sayfaya mı yardımcı olursanız memnun olurum Şimdiden Teşekkürler

Beniara klasörünü direk olarak ana dizine atmanız yeterli olacaktır.

Blue_Dragon

OpenCart-TR
ana dizine attım şuanda görünüyor localhostta deneme yapıyorum. Aşağıdaki gibi hata aldım yönetim panelinden genel ayarlar bölümünde e-mail ayarlarını yapmak gerekiyor mu bu hatayı ortadan kaldırmak için

Warning: mail() [function.mail]: Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in C:\wamp\www\open\beni-ara.php on line 65

mail ("ugurbaran@gmail.com",$baslik,$sablon,$header); beniara.php de mail bu şekilde belirttim

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
localhostta çalıştıramazsın arkadaşım, çünkü mail ayarlarını yapman gerekiyor.. Normal sunucuda rahatlıkla deneyebilirsin.

Blue_Dragon

OpenCart-TR
BLaDe' Alıntı:
localhostta çalıştıramazsın arkadaşım, çünkü mail ayarlarını yapman gerekiyor.. Normal sunucuda rahatlıkla deneyebilirsin.

sunucuda denedim fakat mail gitmiyor herşey normal görünüyor yazni ürün altında herşey çıkıyor isim soy isim telefon numarası giriyorum daha sonrasında gönderildi en kısa zamanda iletişime geçilecek deniyor ama mailimi kontrol ettim gelmemiş hesabı kapattık 2-3 dk bekledim ve tekrar kontrol ettim gene gelmemiş neden gitmiyor acaba ?

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
hostunu hangi firmada eğer ki natro da ise natro hostunda sorun yaşanıyor tekrar kontrol edermisin

Blue_Dragon

OpenCart-TR
host evet natrodan kontrol ettim ama henüz gelmemeiş sorun yaşanmasının nedeni nedir acaba

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
hostunuzdan kaynaklanıyor.. müşteri temsilciniz ile irtibata geçmelisiz.. Yani sorun hosttan kaynaklanıyor..

Blue_Dragon

OpenCart-TR
Göndermiş olduklarından birşey anlamadım ?

Merhaba,

Web sunucusu üzerinden mail gönderimlerinizde yazılımınız üzerinde smtp kimlik doğrulaması gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Bu işlemi gerçekleştirmemeniz durumunda belirttiğiniz şekilde hata yaşayabilirsiniz.Ekte örnek php dosyasına ulaşabilirsiniz.

Peki bunu nasıl gerçekleştireceğiz Smtp doğrulama open cart ve bu modülde gerçekleştirme imkanımız var mı natro ile iletişime geçtim normal form koyuyorum o dahi gitmiyor bunu nasıl çözeriz diyorum biz yazılıma destek vermiyoruz aldıgınız yer ile iletişim kurun diyor :( kafayı yicem o kadar hosting firması ile çalıştım böyle saçma bir durum görmedim

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
Blue_Dragon' Alıntı:
Göndermiş olduklarından birşey anlamadım ?

Merhaba,

Web sunucusu üzerinden mail gönderimlerinizde yazılımınız üzerinde smtp kimlik doğrulaması gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Bu işlemi gerçekleştirmemeniz durumunda belirttiğiniz şekilde hata yaşayabilirsiniz.Ekte örnek php dosyasına ulaşabilirsiniz.

Peki bunu nasıl gerçekleştireceğiz Smtp doğrulama open cart ve bu modülde gerçekleştirme imkanımız var mı natro ile iletişime geçtim normal form koyuyorum o dahi gitmiyor bunu nasıl çözeriz diyorum biz yazılıma destek vermiyoruz aldıgınız yer ile iletişim kurun diyor :( kafayı yicem o kadar hosting firması ile çalıştım böyle saçma bir durum görmedim

Merhaba;

Sunucu üzerindeki smtp kimlik doğrulaması ile alakası yoktur! bu modül php destekli olduğu için hostunuz php mail lini hostunuzdan açtırmanız gerekiyor.

mcenkceylan

OpenCart-TR
Nacizane;
Arkadaşlar portu 25 yerine 587 olarak değiştirin.
TTNET 25 numaralı portu spamla mücadale kapsamında kapattı.
587 olarak güncellerseniz sorunu aşabileceğinizi düşünüyorum.
İyi çalışmalar

brcnanl

OpenCart-TR
Hangi konudan geldiği ile ilgili çalışmaların sonuç vermedi mi daha ? Heyecanla Bekliyorum : )

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
onun için modülü komple baştan yazmam gerekecek boş bi zamamında bakacam. şu anda istediğin ürüne ücretsiz kargo ekleme modülü ile uğraşıyorum

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
SMTP Doğrulaması gerektiren hostingler de smtp dogrulaması yapılmadıgı sürece php mail fonksiyonu açık olsa bile hiç birşekilde mail gönderimi yapılamaz dolayısı ile beni ara modülü calışmaz beni ara modülü php dosyası içine smtp dogurlama kodlarının girilmesi gerekir
SMTP Doğrulamasının asıl amacı beni ara eklentisindeki gibi script harici yazılmış bir php mail dosyası ile spam mail gönderimlerini engellemek için bir güvenlik önlemidir..
.. selametle...

ozberk

OpenCart-TR
bu modülü anasayfaya nasıl koyabiliriz?

hakanberen

OpenCart-TR
Buradada hiç birşey yazmadan gönder deyince müşteri temsilcimiz irtibata geçecektir diyor.

Size sıkıntı yaratmıyormu sitenizde sürekli boş gelen mailler olmuyormu ?

:)