Ürün Yorumları Nasıl Otomatik Yayınlarım?

hamdicap

OpenCart-TR
Web sitesi
www.kacakac.com
Merhaba,

Ben siteye bırakılan yorumların otomatik olarak yayınlanmasını istiyorum. Şuanki durumda yorumlar çok inandırıcı gelmiyor. Sonuç da bizim onaylamamız gerekiyor ve onay bölümünde müşterinin yazdığı yorumu değiştirme şansımız var. Onay gerektirmeden yayınlanmasını nasıl sağlarım?

Şimdiden teşekkürler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Sorunun cevabını bilmiyorum ama bence şuan inandırıcı olmayan bir durum yok. Şöyle düşünün;

Bir müşteri bildiği tüm küfürleri yazdı sizde bunu görmediniz ve bu yorumu diğer bir müşteri(ler) gördü. Sizce bu tarz yorumların onay verilmeden yayınlanması müşteriyi(leri) olumlu mu etkiler tabi ki hayır. Türkiye deki en büyük alışveriş sitelerinden biri olan hepsi burada da yorumlar onay verilmeden yayınlanmıyor. İnandırıcı olmasaydı onlarda böyle yapmazlardı.

acroo

OpenCart-TR
bende aynı fikirdeyim ama yorumları hep kaçırıyorum maille bildirim durumu mümkünmü?

Toplu şekilde yorumlara cevap vermeye kalkıncada baya mesayi yiyor 1.4.8 kullanıyorum ve yorumları cevaplamak için onay verdikden sonra ürünün sayfasına gidip yorum yapıp kendi yorumumu onaylıyorum:-/

admin panelinden bu mesajları cevaplamanın bir yolu varda benmi gözden kaçırıyorum!?

acroo

OpenCart-TR
Yorum konusunda yardım edebilecek bir arkadaş yokmu yahu

acroo

OpenCart-TR
4 ay gezmiş hala durum aynı yorumları hep kacırıyorum cevaplamak ayrı eziyet sırf bu yüzden opencartı değiştirecem

AssassinsCreed

OpenCart-TR
plesk paneli bilmiyorum ama cpanel kullanıyorsan cpanele girip > phpmyadmin > veritabanını seç ve tablolar kısmını seç
siteyi kurarken magaza adını ne koyduysan örneğin site adını koydun
siteadınreview tablosunu seçip açılan sütunlardan 7 satırdaki status isimli satıra gelip değiştir diyeceksin, ardından açılan panelde varsayılan değeri 0 yerine 1 ile değiştireceksin. Artık yorumlara onay vermeye gerek kalmaz. Daha sonra
catalog>language>turkish>product>product.php dosyasına dil dosyasına gelerek
"Yorumunuz için teşekkür ederiz. Onaylandıktan sonra yayınlanacaktır" kısmını kendine göre değiştirebilirsin ama sayfayı yeniledikten sonra yorum çıkar. Amatör bir çözüm belki işine yarar. pro bir çözüm yazana kadar birisi idare edebilirsin.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
catalog/model/catalog/review.php Aç..

Bul..
date_added = NOW()

Değiştir..
date_added = NOW() , status = 1

daha sonra türkçe alttaki dil dosyasını kafana göre değiştir..

/catalog/language/turkish/product/product.php

$_['text_success'] = 'Yorum için teşekkür ederiz. Onaylandıktan sonra yorumunuz yayınlanacaktır.';

Not: sayfa yenilendikten sonra yorumu göreceksiniz..

acroo

OpenCart-TR
Yorumlarım mailile bildirimi söz konusu değil herhalde...?

otomatik onay bir çözüm olmuyor benim için yorumlar genelde sorulardan oluşuyor ve her ürüne her gün girip tek tek bakmakta mümkün değil ürünün sayfasına gidip yorum yapıp kendi yorumumu onaylıyorum buda çok saçma

admin panelinden bu mesajları cevaplamanın bir yolu varda benmi gözden kaçırıyorum!? bi modül falan?

patrqw

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cdkeyburada.com
mirac' Alıntı:
catalog/model/catalog/review.php Aç..

Bul..
date_added = NOW()

Değiştir..
date_added = NOW() , status = 1

daha sonra türkçe alttaki dil dosyasını kafana göre değiştir..

/catalog/language/turkish/product/product.php

$_['text_success'] = 'Yorum için teşekkür ederiz. Onaylandıktan sonra yorumunuz yayınlanacaktır.';

Not: sayfa yenilendikten sonra yorumu göreceksiniz..

Merhaba Mirac Bey,

Dediğiniz gibi yaptım, güzel çalışıyor fakat bir küçük problemim var yorum yazıldıktan sonra göndermek için devam butonuna bastığımda "Lütfen Bekleyiniz!" şeklinde bir loading çıkıyor ve o şekilde kalıyor sayfayı yenilediğimde yorumun geldiğini görüyorum. Teşekkür ederiz yazısı çıkmıyor yani loading'de bekliyor. O.C sürümüm 1.5.6.4. Teşekkür ederim