Urun Resim Ekleme Sorunu

dgdizayn

OpenCart-TR
Arkadaslar oncelikle uzun aradan sonra merhaba;
1.4.9 versiyonu kullanmaktayım. Urun eklerken resim ekliyorum ve resmin kalitesini pikselini cok kotu sekilde bozuyor. Mesela ;
/image/data/urunler/001.jpg olarak ekliyorum. Oradaki resmi almayıp
image/cache/data/urunler/urun001-182x220.jpg olarak atıyor
Orjinal resim boyutuda 188x220 atarkende aynı boyutta atıyor fakat inanılmaz derecede resim kalitesini dusuruyor. Yardım edebilirmisiniz acaba ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. Ancak resim ayarlarından "Ürün Açılır Pencere Resim Boyutu" çok yüksekse(varsayılan 500x500) bozukluk olabilir. Kaldı ki 188x220 ile 500x500 arasında çok fark var. Bozulması doğaldır. Siz bunu bilgisayarda çözünürlüğünü bu şekilde yükseltseniz bozulur. Birde çözüm olur mu bilmem ama system/library/image.php dosyasını tekrar yüklemeyi deneyin.

Immortal__TR

OpenCart-TR
atılan ürün resimlerinin boyutlarını nerden ayarlıyoruz kimi 38x38 oluyor mesela ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Soru sormadan önce bir yazılımı inceleyiniz. Nedir ne değildir, ne gibi özellikleri vardır vs vs vs
Genel ayarlardan değiştirebilirsiniz.

Immortal__TR

OpenCart-TR
dediğiniz kısımda 38x38 ile ilgili bi ayar yok son ürünleri sol tarafa aldğmzda resmler 38x38 oluyor.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Sol tarafa attığınızda derken modul olarak göster dediğinizde demek istediniz sanırım..

catalog\controller\module\latest.php Aç..

Bul..
Kod:
                'image'           => $this->model_tool_image->resize($image, 38, 38),

Değiştir..
Kod:
                'image'           => $this->model_tool_image->resize($image, 50, 50),

38 rakamını değiştireceksiniz sadece..

zidane3344

OpenCart-TR
Merhabalar Opencart 1.4 kullanıyorum ürün eklediğimde Aşağıdaki Hata Kodları ile karşılaştım Konuyu bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Notice: Undefined index: model in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 636Notice: Undefined index: sku in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 644Notice: Undefined index: location in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 652Notice: Undefined index: keyword in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 660Notice: Undefined index: image in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 668Notice: Undefined index: image in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 675Notice: Undefined index: manufacturer_id in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 688Notice: Undefined index: shipping in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 696Notice: Undefined index: date_available in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 704Notice: Undefined index: quantity in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 712Notice: Undefined index: stock_status_id in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 724Notice: Undefined index: price in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 732Notice: Undefined index: status in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 740Notice: Undefined index: tax_class_id in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 752Notice: Undefined index: weight in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 760Notice: Undefined index: weight_class_id in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 772Notice: Undefined index: length in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 780Notice: Undefined index: width in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 788Notice: Undefined index: height in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 796Notice: Undefined index: measurement_class_id in /home1/sarf/public_html/tr/admin/controller/catalog/product.php on line 808