Ücretsiz Kargo Modülü ve Ürüne Göre Kargo İptal Etme

tolga35

OpenCart-TR
çoğu e-ticaret sitelerinde özellikle dikkat etmişimdir
bazı ürünlerde ücretsiz kargo simgesi görürüz bazı ürünlerde görmeyiz
müsteri o ürünü gördüğünde sitede o ürünün kargo ücreti olup olmadıgını kolayca anlayabiliyor
bi dönem e-ticaret sitesi yaptırmaya nıyetlenmıstım
yapılan sitenın kontrol panelinde ürün eklerken orda bır şık vardı ve soruyordu kargo ücreti diye
şıkta kargo ücretsiz secenegını secersen ürün ana sayfasında ücretsiz kargo simgesi beliriyordu
acaba oc da bunun gibi bir modül yapılabilirmi _?

çünki sitelerimizde bazı ürünlerin eder değerleri çok cüzi rakamlar bunların kargo ücretlerini biz karşılasak üründen daha çok kargo ücreti tutuyor ama bazı urunlerde bız karsılayabılıyoruz çünki kar marjı kargo ücretini karşılamamıza neden oluyor
bu tarz bir molül olabilirmi _?

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
RE: KARGO MODÜLÜ

Bunu adminde kargo seçenekleri bölümünden yapabilirsin. Satış mikatrını kendin belirleyebilirsin Örnegin 150 TL dersen 150 tl ve üzeri alışverişte ücretsiz kargo seçeneginide aktif edersen istediğin gibi olur sanırım.

tolga35

OpenCart-TR
RE: Ücretsiz Kargo Modülü

ama bazı ürünlerde ücretsiz kargo olsun istersek ne yapabiliriz_?
fiyatına ağırlıgına göre değilde
atıyorum
X ürününde kargo ücretsiz olsun
Y ürününde ücretli olsun
bunu oc de sağlayabilirmiyiz

energyvodka

OpenCart-TR

Peki müşteri grubuna göre ücretsiz kargo yapabilirmiyiz?
Bilen yok mu?

developer

OpenCart-TR

tolga35' Alıntı:
ama bazı ürünlerde ücretsiz kargo olsun istersek ne yapabiliriz_?
fiyatına ağırlıgına göre değilde
atıyorum
X ürününde kargo ücretsiz olsun
Y ürününde ücretli olsun
bunu oc de sağlayabilirmiyiz

böyle bir özellik var. ürün düzenleme sayfasına girin ve orada (Türkçesini bilmiyorum) Requires Shipping seçeneğinde Hayır (ya da Yok) olarak seçin. bunu yaptığınız zaman kargo seçeneğini atlayacak ve direk ödemeye geçecektir.
kargonun bedava olduğunu ürün ve kategori sayfasına otomatik olarak eklemek için de şöyle bir eklenti var. kendi problemimi bu şekilde çözdüm:

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=295
Merhaba. Ürün sayfasında kargo gerekiyor mu (requires shipping) özelliğini hayır olarak seçtiğim ürünleri, ürün sayfasına (product.tpl) "bu ürün için kargo bedava" şeklinde derlediğim kod ile yazdırabiliyorum. Ancak aynı şeyi category.tpl için yapamıyorum. sorun nedir ve nasıl çözebilirim? teşekkürler.[/php]

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
RE: Bedava kargo seçeneğini kategori sayfasına ekleme

Merhaba. Ürün sayfasında kargo gerekiyor mu (requires shipping) özelliğini hayır olarak seçtiğim ürünleri, ürün sayfasına (product.tpl) "bu ürün için kargo bedava" şeklinde derlediğim kod ile yazdırabiliyorum. Ancak aynı şeyi category.tpl için yapamıyorum. sorun nedir ve nasıl çözebilirim? teşekkürler.

Şuan dosyaları kontrol etme şansın yok ama sadece alt verdiğiniz tek satırlık kodu ekliyorsanız hata almanız doğaldır. Üsteki if fonksiyonu bir bütündür ve bu fonksiyonun tümünü eklemeniz gerekir. Tabi denemedim bu şekilde çalışıp çalışmayacağı hakkında kesin bir şey söyleyemem

developer

OpenCart-TR
RE: Bedava kargo seçeneğini kategori sayfasına ekleme

Sorunu şurada eklentiyi satın alarak çözdüm:

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=295

Bu eklenti ile ürün ve kategori sayfasında bedava kargo seçeneği otomatik olarak ekleniyor.
oradan almak yerine geliştiricinin kendi sitesine eklenmiş. üstelik bu kişi bir türk :)

http://goo.gl/LnVF

dangerous34

OpenCart-TR

böyle bir özellik var. ürün düzenleme sayfasına girin ve orada (Türkçesini bilmiyorum) Requires Shipping seçeneğinde Hayır (ya da Yok) olarak seçin. bunu yaptığınız zaman kargo seçeneğini atlayacak ve direk ödemeye geçecektir.

Dediğiniz Kargo Gerekli buna yok dersek bize kargo bölümünü getirmiyor tamam cok güzel ama benim istediğim ona yok dediğimde ana sayfada ücretsiz kargo diye bir ibare cıkarsın bunu kodları nerde nasıl yapılır bilmiyorum ama araştırcam bu konuda bilgi iarkadaşlarında yardım etmesini istiyorum

dangerous34

OpenCart-TR
Merhabalar

ya benim sorunlarım şunlar

1. ücretsiz kargo olarak işaretledigim bir ürünün ana sayfada ürünün altında üçretsiz kargo ibaresi olmasını istiyorum kodunu eklerseniz sevinirim

2. 99 tl üzeri üretsiz kargo olmasını istiyorum ama altında kargo ücreti standart olarak kullanılan seçenek cıkıyor onun cıkmamsını istiyorum

bu yazdığım şeylerle ilgili yardım ederseniz sevinirim

bu konuyla ilgili yardım edermisiniz?

casperkip

OpenCart-TR
Web sitesi
www.gokhanbayraktar.com.tr
Elemanın biri yeni yapmış..fakat ücretli olarak dağıtıyo :S isteyene linki http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=956&filter_search=shipping&sort=e.date_modified&order=DESC ücretsiz bulabilen varsa sevinirim..bu gidişle php öğrenmeye niyetlenicem herşey paralı anasını satim :)

lokmanhekim651

OpenCart-TR
RE: KARGO MODÜLÜ bana y ardımıcı olabilec arkadsşlar bende 75 tl üzerine ücretsiz yapmak istiyorum ama yapamıyorum pls yardım msn: lokmanhekim65@mynet.com
arkadaşlar soru yazdığım bütün konularda cevap alalamadım yardımcı olunuz lütfen

mehmetk85

OpenCart-TR
Arkadaşlar öncelikle merhabalar,
100 TL altı ürünlerin tümüne ücretsiz kargo uygulamak istiyorum , Ücrestsiz kargoyu -100TL yaptım oldu ama ileride bu siparişde vs. bölümünde problem çıkartır mı ?

Erkesoft

OpenCart-TR
Bende merak ediyorum arkadaşlar yardımcı olacak birisi yok mu ? 100 tl ve üzeri alışverişler ücretsiz olsun istiyoruz. Lütfen yardım edin en azından yardımcı olamıyorsanız da modülü varmı satılan bilgimiz olsun ona göre bir yol izleyelim. çok acil lazım...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Üşenmeyip yazılımı biraz incelerseniz kargo metodlarında ücretsiz kargo modülü olduğunu görebilirsiniz.

cemmozturk

OpenCart-TR
ücretsiz kargo modülü var da alt limit 100 tl olarak ayarladım. 100 tl altındaki sepet tutarında da ücretsiz kargo seçeneği çıkıyor. fikri olan?

edit: 2 saattir ne hikmetse cachede tutmuş :)

denizli_20

OpenCart-TR
ücretisiz kargo sitemdeki ekletiler-kargo metodları-ücretsiz kargo modülünde 100 tl yapıyorum ve şu ürünlerde uygula dediğim halde her üründe ücretsiz kargo çıkıyor.