Türkçe Yazı Karakteri Sorunu..

Seckin_Pazar

OpenCart-TR
Öncelikle Herkese iyi günler.. Forumdaki bir kodları siteme entegre etmeye çalışırken sitemi yazı karakterleri bozuldu ve dosyaları değiştirmeme rağmen düzelmedi..

Şu anda Sitemde yazı şekli FUJÄ°FÄ°LM FÄ°NEPÄ°X S1800 DIJITAL FOTOÄŸRAF MAKINESI olrak çıkıyor. Bunu ne şekilde düzeltebiliriz acaba..?

Sitenin Ana sayfa görüntü resmini de örnek olması açısından ekliyorum..

Uploaded with ImageShack.us

debreli

OpenCart-TR
Web sitesi
vakifshop.com
temanın common/header.tpl dosyasını aç <head> tagından önçe aşağıdaki kodu yapıştır.
<meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=utf-8">

Seckin_Pazar

OpenCart-TR
Siteyi tekrar kurup düzeltmiştim..

Ancak şu anda durduk yere hiç bir şey yapmamışken site yine karakterleri bozuldu ve bu sefer ana sayfanın en üstünde aşağıdaki şekilde hata alıyorum ve siteni karakterleri yine bozuldu :(

Notice: Undefined index: name in /home/seckinpa/public_html/catalog/controller/module/categoryproducthome.php on line 25

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Türkçe dil dosyalarında yaptığınız değişiklerden yada yüklediğiniz bir modulunu dil dosyalarından kaynaklanıyor sanırım.. Yaptığınız değişiklikleri geri alıp hata aldığınız dosyanın dil dosyalarını utf 8 olarak düzeltin.. Forumda bir çok yerde bu konuya değinildi.. Araştırırsanız bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz..

Seckin_Pazar

OpenCart-TR
Evet sitede konuyla ilgili çok fazla bilgi ve söylemler var, ancak ne yaptıysam düzelmedi :)

Hata kodu ile araştırma yaparken tesadüfen bir yerde okuduğum çok basit bir yöntemle bu durumu çözdüm :)

Admin / Sistem / Genel Ayarlar / Sunucu Ayarları / Hataları Göster kısmını hayır olarak işaretledim ve artık görünmüyor:) Hatta Türkçe karakter de düzeldi :)