Türkçe Karakter ve E-Posta Sorunu

magzaci

OpenCart-TR
Merhaba öncelikle böyle bir sistemi tanıtıp destek olduğunuz için teşekür ederiz fakat birkaç sorunumuz var kurulumdan sonra (reguest.php)dosyası hata veriyor hata mesajı:
request.php on line 23Warning: htmlentities() [function.htmlentities]: Invalid multibyte sequence in argument in
bunu engellemek için:
$data = htmlentities($data, ENT_QUOTES, 'UTF-8');

yerine
$data = htmlentities($data, ENT_QUOTES, 'ISO-8859-1');

kullandığımızda sorun yok fakat bu seferde türkçe karakter hatası veriyor bu durumdan nasıl kurtuluruz.

2. Sorunumuz stmp e mail ayarlarını tam yaptığımız halde mesaj gönderildi diyor fakat e mail gitmiyor sitenizde ve opencart resmi sitesinde araştırmamıza göre denemeler yaptık bu sorunuda çözemedik.
Lütfen sizden ricam bizi bu dertten kurtarın
iyi çalışmalar

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bende öncelikle ardı ardına mesaj yazdığınız için sizden şikayetciyim. Ayrıca büyük harflerle yazmak yüksek sesle konuşmak(bağırmak) anlamına gelir. Bunlar hiçbir forumda, sitede, günlük hayatta vs hoş karşılanmazlar. Bunun için size uyarı veremem gerekirdi ama bu seferlik bir şey yapmıyorum.
Bu size karşı koyduğum bir tavır değil sizin yerinizde kim olsa aynı şekilde cevaplardım.

Sorularınıza gelince
İlk sorunuz hakkında pek emin değilim ama ilk önce veritabanızın yedeğini alın.

phpMyAdmin den veritabanızı seçin SQL kısmına geçiniz ve altdaki sorguyu çalıştırınız.
Kod:
ALTER TABLE product_description CHARSET utf8 COLLATE utf8_unicode_ci;

Eğer 1.3.4 sürümünden daha düşük bir sürüm kullanıyorsanız
catalog/controller/product/product.php dosyasında şu satırı bulun
Kod:
$this->data['description'] = html_entity_decode($product_info['description']);
Bununla değiştirin
Kod:
$this->data['description'] = html_entity_decode($product_info['description'], ENT_QUOTES, 'UTF-8');

2. Sorunuz ise Türkiye'den STMP mailde varsayılan olarak kullanılan 25. port engellendi. Bunun yerine 587. port kullanılıyor. Birde o portu deneyin olmadı sunucuza hangi portu kullanmanız gerektiğini sorun.

magzaci

OpenCart-TR
öncelikle büyük karakter için özür dileriz
fakat bu çözümlerde olmadı ne eposta ne hata bugları düzelmedi yinede teşekür ederim

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Anlayışınız için teşekkürler.
Şuan aklıma başka bir şey gelmiyor çözümünü bulursam tekrar yazarım.

Darkgod

OpenCart-TR
Benimde şöyle bir sorunum var tekrar konu açmak istemedim.

Siparişlerde vs bildirim mailleri gidiyor fakat mail başlıklarında Türkçe karakter sorunu yaşanıyor utf8 olduğundan kaynaklı olması gerek.İçerik olarak şöyle yaşanıyor 3x Open Royal Boya Kalemi (Ürün 2) 150.00TL

Ürün burada yazan ürün 2

Ve nedense mailin içine girdikten sonra başlık karakter sorunu gidiyor yani Sipariş olarak gözüküyor ama mail e girmeden ilk başta sorun var.

En büyük sorun ise junk a düşüyor mail neden acaba?

Ayrıca ufak bir sorun daha var;
Ekleme Tarihi Durumu Yorumlar
19/11/2009 10:39:27 Bekliyor Lütfen aşağıdaki banka hesabına toplam mikarı yatırınız.

Saati yanlış olarak gösteriyor hangi zaman ayarına göre seçiyor bunu nerden değiştiriyoruz?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Karakter sorunu ve junk mail için şuan yapılacak birşey yok. Karakter sorunu sadece Türkçe de yok bir çok dilede mevcut. Saat olarak da sunucu saatini baz alıyor. Bunu ayarlama seçeneği de bulunmuyor. Bir ara eklenmişti ama sorun vardı herhalde tekrar çıkardılar.

Darkgod

OpenCart-TR
Karakter sorunu için gönderilen sayfayı iso-8859-9 olarak göndermeyi hiç denediniz mi ?
Yada bu yapılabilir mi ?
Ben biraz kurcalamak isterim fakat bir dünya tpl ve php dosyası var nerede bulunuyor mail gönderme dosyaları bunun?

Diğer bir husus ee peki herkes sunucu saatinimi ayarlatıyor ? Veya saatsiz mi kalıyor ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Dosyaları iso-8859-9 yapmak bir fayda sağlamıyor. Kodlamalar veritabanına yazarken UTF-8 olarak kodlanmış ve siz ürün 2 yazdığınızda veritabanına Ürün 2 bu şekilde yazılıyor. Web sayfasında düzgün gözüküyor ama mail olarak gönderildiğin de veritabanında yazdığı şekilde çıkıyor. Şuan için çözüm ürün kodlarında Türkçe karakter kullanmamak ve ürün adlarında Türkçe karakter bulunan ürünlerin adlarını veritabanından el ile değiştirmek.

Sunucu saati konusunda bir fikrim yok

Darkgod

OpenCart-TR
Veritabanını ve tüm kodları iso-8859-9 yapmayı hiç deneyen oldumu?
Ayrıca bu saat olayıda çok saçma ona basit bir çözüm getirmek gerek.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Siz deneyebilirsiniz tutan kimse yok :)
Yazılımın geliştiricisi değilim sadece Türk kullanıcılarına takıldıkları yerlerde elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum.

by_danger

OpenCart-TR
Türkçe Karekter sorunu

İyi Günler sitemde iki sorun var birincisi türkçe karekter daha önceki konulara baktım ama hata düzelmedi sitedeki bütün ***_home.tpl dosyalarını ve catalog\view\theme\temam\template\common\home.tpl dosyasını da utf-8 yaptım nodpad2 ile olmadı diye dreamwaver dan da baktım uft-8 ama yine bozuk görünüyor.

2. sonum iste ana sayfadaki ürünleri nasıl istedigim gibi sıralayabilirim

hata resmi
http://img195.imageshack.us/img195/7172/adszesz.jpg

http://forum.opencart-tr.com/showthread.php?tid=354 bu konuyada baktım
(Daha önceki konular yardımcı olmadıgı için bu konuyu actım)

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Eski konular sorununuzu çözmedi diye yeni konu açmayınız sorularına eski konular üzerinden devam ediniz.

UTF-8 BOMSUZ dönüştürün.

Sıralama ürün ekleme tarihine göredir.