"Too many connections" Hatası

knngys

OpenCart-TR
İyi günler arkadaşlar, son bir iki gündür siteme girişlerde aşağıdaki gibi bir hata almaktayım. Birkaç defa sayfayı yeniledikten sonra sayfa normal bir şekilde geliyor ancak arasıra bu hatayı veriyor.

Host olarak Hostgator Baby paketi kullanmaktayım, hostingle alakalı bir problem olmadığını düşünüyoruma ancak bu "too many connections" olayı kafamı karıştırdı, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar...

PHP:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Too many connections in /home/...../public_html/...../system/database/mysql.php on line 6
Error: Could not make a database connection using ....._usmist@localhost
Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/...../public_html/...../system/database/mysql.php on line 66

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
MySQL veritabanınıza bağlanılamıyor. Ya config.php dosyalarınızdaki ayarlar yanlıştır ya da sunucunuzda problem vardır. Bunun için sunucunuza başvurunuz.

knngys

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
MySQL veritabanınıza bağlanılamıyor. Ya config.php dosyalarınızdaki ayarlar yanlıştır ya da sunucunuzda problem vardır. Bunun için sunucunuza başvurunuz.

Cevap için teşekkür ederim ancak sorunun meydana geldiği zamanlarda birkaç defa sunucuya online olarak bildirdim problemi herhangi bir problem olmadığını belirttiler.

Config.php'de de ne şekilde düzenlemeler yapacağımı bilemediğim için açıkcası şuan bu şekilde idare etmeye çalışıyoruz, 2-3 günde bir mutlaka birkaç kez tekrar ediyor. :(

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
2-3 günde olan bir şeyse zaten sunucudan kaynaklandığı apaçık ortada aldığınız hata da onu gösteriyor.

sutestisi

OpenCart-TR
sunucudan ama neden :) subdomainlerin bazılarına giriyorum ama opencart kurulu olan yere girilmiyor o durumlarda. ama sunucu sıkışıyor ondan olduğu kesin :)

knngys

OpenCart-TR
Hostgator baby paket kullanıyoruz 100K'ya kadar banamısın demez normalde ki zaten bizim trafik maximum 18-19K.

Hostgator de bunu yaparsa nerden host alacağız artık! Birtürlü yardımcı olmuyorlar zaten hergün yeni fiş açıyoruz şikayet için hergün ısrarla sorun olmadığını söylüyorlar. Neyse elbet bir şekilde çözeceğiz.
Arkadaşlar daha önce şikayetçi olduğum bu "too many connecitons hatası" eka7a kardeşimizin belirttiği gibi sunucu kaynaklı.

Son zamanlarda dahada sıklaştığı için destek taleplerim olmuştu hostgatorden en son aldığım mesajda kullandığım software daki opencarttan bahsediyor "persistent connections" olabileceği söyleniyor ve bunu

Nerden nasıl "disable" hale getireceğimi sizlere sormak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
persistent connections ayarlarının nasıl yapıldığını bilmiyorum ama benimde hostgator sitelerim var ama şimdiye kadar bu tür bir sorunla karşılaşmadım. Tekrar ticket gönder istersen.