Tema Renk Değiştirmek

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Arkadaşlar temalarımızın renklerine nasıl müdahale edebiliyoruz. Bilgisi olan arkadaş açıklık getiririse sevinirim. Şimdiden Teşekkürler...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
tema dosyalarının içindeki stylesheet.css dosyasındaki kodları değiştirerek yapabilirsin.

Demonturk

OpenCart-TR
eka7a dostum sistemde yeniyim.Bir kaç sorum var anladığım kadarıyla baya bir bilgi ile donanmışsın ve paylaşmayı seven bir arkadaşımızsın.Sorularım aşağıda ki gibidir yanıtlarsan memnun olurum.

1..hostum Windows ...oc 1.4 kurdum Tr ayarları hersey tamam.Defoult tema da açabiliyorum siteyi ,sorunsuz fakat TEMA eklediğimde (tabii ki 1.4 destekli) bozukluk oluyor görüntüde.Anladığım kadarıyla DOSYA İZİNLERİ konusunda sıkıntım var.Windows hostumun dosya izinlerini değiştirmekte sorun yaşıyorum.Reseller sahibiyim.Sitede hangi dosyaların izinlerini 777 yapmam gerekecek ,yapmaya çalışsam da gerçekten çok karışık win hostun dosya izinleri yapamadım.Dolayısıyla DEFOULT temayı şimdilik sorunsuz kullanıyorum ama gönül isterki diğer güzel temalarıda deneyip ,incelemek...

2.. Defoult tema veya diğer temalarda renklerin nereden değişebilceğini yazmışsınız fakat bacroundu yani Def. TEMAnın stylsheet.css de bacround rengini değiştirecek yeri bir türlü bulamadım.Bi yardım etsen ? En azından şu tema değişikliği olayını halledene kadar kullandığım defoult temanın arka rengiyle oynayıp biraz da olsun beyaz renkten kurtulmak isterim.

3..Siteyi kurduk diyelim OC ile ödeme metodlarından KREDİ KARTI modulunu Sanal POS olayına uyarlama şansım varmı ve böyle bir uygulamayı nereden bilgi olarak öğrenebilirim...

Şimdiden Teşekkürler

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
1. Kurulumda söylenen klasörlere izin vermen yeterli olması lazım. Temalar için chmod izini vermen gerekmiyor. Windows sunucu daha önce kullanmadım o yüzden pek anlamam bu soruna pek yardımcı olamayacağım. Ama default çalıştığına göre tema dosyalarında bir sorun olabilir.

2. Default temanın body { ........... } background:url('../image/bg.jpg') no-repeat #fff center top; ile resim dosyası ya da color:#000; ile renk ekleyebilirsin. header daki tab menülerde image klasöründe resim olarak bu dosyalar ile oynayarak renklerini değiştirebilirsin.

3. Şuan sanal pos yok. Herhangi bir bilgi kaynağı yok ama paypal pro ödeme modülünü incelersen mantığını anlayabilirsin.