teknopazaravm.com yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

muzorotti

OpenCart-TR
resim.jpg

kızmazsanız bişey söyleyeceğim ıe9 da resimdeki şekilde görünüyor (1440x900 çözünürlük) chrome da problem yok neden acaba orta bloğun Height değerlerimi problem yaratıyor

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
osdem66' Alıntı:
.):):):) Opencart yazısını kaldırdım cünki gerekeni yaptıgım için bu 1..
ben kendimi müşteri tarafına koyup siteye baktıgımda free bir yazılımla yapılmış oldugunu anladıgım bir siteyi çokta güvenli bulmuyorum dolayı ile çoğu müşteririnde bu şekilde düşüğnügünü sanıyorum.. E-ticaret konusunda haddinden fazla şüphelerin oldugu güvenin tam oturmadığı bir ülkede yaşıyoruz. birde bu şekilde bakarsan olaya ben opencart yazısının kaldırlmasını yadyrgamıyor hatta hoşgörüyorum..opencart arafından bunun zorunluluğu olmadıgnın belirtildigi gibi Kaldıki Eka7a kardeşimiz gecenlerde bu konudaki forum kuralınıda degiştirmiştir silinmemesi gerektigini degil silinip kendi yazlımıymış gibi yazılan sitelerint anıtım yapılamayacaga seklindedir.. Ayrıca ben yaptıgım bütün temalarımın demolarında opencart ve TR linklerini kaldırmıyorum.. demolarıma bakabilirsiniz ancak Kredi kartı entegre ettigim tzksitli satış yaptıgım günlük ortalam ziyaretcisi 200 tekil olan bir siteye de opencart copyrgiht yazmanın yukarda söyledigim sebeblerden dolayı doğru bulmuyorum ayrıca teknopazaravm.com un kaynak kodlarına bakılmaıgı sürece opencart oldugunu de coğu kimse anlayamaz. herkes farklı düşüneiblir ona da saygım var ki ben gerekenide yaptım.. güzel Site yorumların için teşekkür ederim

Gerekenleri yaptığını az çok tahmin ettiğim için yazmıştım zaten :D
ancak bir konu da katılmıyorum dostum sana!
müşterinin bedava yazılımı kötü görmesi vb. buna karşı bir güç oluşturmak ve açık kaynak kodlu yazılımın hem daha stabil, hem daha güncel, hem daha ucuz, hem de daha güvenli olduğunu anlatmaktan geçiyor insanlara.
özellikle bu bir açık kaynak kodlu yazılımdır. aha size ücretsiz temalar, benden tema istiyorsanız XXX liraya yaparım. Bu temanın entegrasyonunu da ücretsiz yaparım. üstüne yeni çıkan moduller güncelleştirmeler ile ilgili bir sözleşme imzalayalım bunları siz de ücretsiz yapabilirsiniz ama benden bu talepte bulunuyorsanız XXX lira aylık veya yıllık. sonuçta ortada açık kaynak kodlu da olsa bir emek var.
gelelim son kullanıcının açık kaynak kodlu yazılıma güven güvenmeme durumuna. emin olun çok ama çok eskiden beri sektördeyim. e ticareti bilmezken çoğu kişi biz inatla bakın yazdık bakın yaptık diye bankalarla uğraşıyorduk. zira bankalar da (ki hala) bilmez e ticaret mantığını) bizim insanımız sitenin altında ne görürse görsün opencart, hemenal, vb zaten kredi kartını vermekten çekinir. bu sebeple ilk önce tasarım, sonra kolay alışveriş yapısı şarttır. tasarımınız baştan savmaysa kimse güvenipde kredi kartını uzatmıyor emin olun.
örnekler çoğaltılabilir. ama açık kaynak kodlu yazılımın mantığı oturmaya başladı gibi insanımızda. eskiden servis verdiğimiz yerler kaçak windows kur derken "ya ubuntu diye bir şey varmış ücretsizmiş. iyi de çalışıo galiba" demeye başladı. pahalıysa vardır bi hikmeti, ucuzsa vardır bir laneti olgusu yıkılıyor mu ne? (hayalperest webmaster burada hayalin doruklarına çıkar)

herşartta osdem, technolog, eka, ve adını şu an hatırlayamadığım bir kaç kişi daha forumda lokomotifsiniz. ve yapmış olduğunuz işlerde örnek olmanız en büyük dileğim. zira burda 15-16 yaşında bu işe yeni gönül verenlerde var. burasının mutfak olduğunu, burdan yetişeniin alaylı olarak piyasada belki bizim şirketlerimiz de çalışacağını, yada rakip bir firma kurup ticaret ahlakına uyacağını hayal etmek istiyorum. eğitim de burdan başlıyor.

Tasarımına ait bir not : safari de bozuldu bu. css leri bi elden geçir çözümleyemediği bir tablo değeri var gibi. gereksiz boşluklar bırakıyor. min-height gibi bir değer vermişsin sanki. (yazar burada işkembei kübradan sallayarak hatanın sebebini biliyormuş gibi yapar :p )

her durumda eline sağlık dostum. düşüncelerini de paylaştığın için teşekkür ederim. amacımız üzüm yemek sonuçta. bağcı (eka) biraz daha beklesin :D

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
BanSn' Alıntı:
osdem66' Alıntı:
.):):):) Opencart yazısını kaldırdım cünki gerekeni yaptıgım için bu 1..
ben kendimi müşteri tarafına koyup siteye baktıgımda free bir yazılımla yapılmış oldugunu anladıgım bir siteyi çokta güvenli bulmuyorum dolayı ile çoğu müşteririnde bu şekilde düşüğnügünü sanıyorum.. E-ticaret konusunda haddinden fazla şüphelerin oldugu güvenin tam oturmadığı bir ülkede yaşıyoruz. birde bu şekilde bakarsan olaya ben opencart yazısının kaldırlmasını yadyrgamıyor hatta hoşgörüyorum..opencart arafından bunun zorunluluğu olmadıgnın belirtildigi gibi Kaldıki Eka7a kardeşimiz gecenlerde bu konudaki forum kuralınıda degiştirmiştir silinmemesi gerektigini degil silinip kendi yazlımıymış gibi yazılan sitelerint anıtım yapılamayacaga seklindedir.. Ayrıca ben yaptıgım bütün temalarımın demolarında opencart ve TR linklerini kaldırmıyorum.. demolarıma bakabilirsiniz ancak Kredi kartı entegre ettigim tzksitli satış yaptıgım günlük ortalam ziyaretcisi 200 tekil olan bir siteye de opencart copyrgiht yazmanın yukarda söyledigim sebeblerden dolayı doğru bulmuyorum ayrıca teknopazaravm.com un kaynak kodlarına bakılmaıgı sürece opencart oldugunu de coğu kimse anlayamaz. herkes farklı düşüneiblir ona da saygım var ki ben gerekenide yaptım.. güzel Site yorumların için teşekkür ederim

Gerekenleri yaptığını az çok tahmin ettiğim için yazmıştım zaten :D
ancak bir konu da katılmıyorum dostum sana!
müşterinin bedava yazılımı kötü görmesi vb. buna karşı bir güç oluşturmak ve açık kaynak kodlu yazılımın hem daha stabil, hem daha güncel, hem daha ucuz, hem de daha güvenli olduğunu anlatmaktan geçiyor insanlara.
özellikle bu bir açık kaynak kodlu yazılımdır. aha size ücretsiz temalar, benden tema istiyorsanız XXX liraya yaparım. Bu temanın entegrasyonunu da ücretsiz yaparım. üstüne yeni çıkan moduller güncelleştirmeler ile ilgili bir sözleşme imzalayalım bunları siz de ücretsiz yapabilirsiniz ama benden bu talepte bulunuyorsanız XXX lira aylık veya yıllık. sonuçta ortada açık kaynak kodlu da olsa bir emek var.
gelelim son kullanıcının açık kaynak kodlu yazılıma güven güvenmeme durumuna. emin olun çok ama çok eskiden beri sektördeyim. e ticareti bilmezken çoğu kişi biz inatla bakın yazdık bakın yaptık diye bankalarla uğraşıyorduk. zira bankalar da (ki hala) bilmez e ticaret mantığını) bizim insanımız sitenin altında ne görürse görsün opencart, hemenal, vb zaten kredi kartını vermekten çekinir. bu sebeple ilk önce tasarım, sonra kolay alışveriş yapısı şarttır. tasarımınız baştan savmaysa kimse güvenipde kredi kartını uzatmıyor emin olun.
örnekler çoğaltılabilir. ama açık kaynak kodlu yazılımın mantığı oturmaya başladı gibi insanımızda. eskiden servis verdiğimiz yerler kaçak windows kur derken "ya ubuntu diye bir şey varmış ücretsizmiş. iyi de çalışıo galiba" demeye başladı. pahalıysa vardır bi hikmeti, ucuzsa vardır bir laneti olgusu yıkılıyor mu ne? (hayalperest webmaster burada hayalin doruklarına çıkar)

herşartta osdem, technolog, eka, ve adını şu an hatırlayamadığım bir kaç kişi daha forumda lokomotifsiniz. ve yapmış olduğunuz işlerde örnek olmanız en büyük dileğim. zira burda 15-16 yaşında bu işe yeni gönül verenlerde var. burasının mutfak olduğunu, burdan yetişeniin alaylı olarak piyasada belki bizim şirketlerimiz de çalışacağını, yada rakip bir firma kurup ticaret ahlakına uyacağını hayal etmek istiyorum. eğitim de burdan başlıyor.

Tasarımına ait bir not : safari de bozuldu bu. css leri bi elden geçir çözümleyemediği bir tablo değeri var gibi. gereksiz boşluklar bırakıyor. min-height gibi bir değer vermişsin sanki. (yazar burada işkembei kübradan sallayarak hatanın sebebini biliyormuş gibi yapar :p )

her durumda eline sağlık dostum. düşüncelerini de paylaştığın için teşekkür ederim. amacımız üzüm yemek sonuçta. bağcı (eka) biraz daha beklesin :D

Arkadaşım öncelikle Müşteri derken ben sitesini yada temasını yaptığım müşterileri kast etmedim hiç bir zamanda Sistemin opencart ove free yazlım oldugunu saklamadım ve hatta onlar istemedikleri halde ben opencart yazılımının ücretsiz daüıtıldığı için bulundulurması gerektigini anlatıyourm.. Benim kast ettiğim müşteri son kullanıcı yani siteden alışveriş yapan müşterileri kst ettim.. uzatmaya gerek yok konuyuda saptırmayalım lütfen teknopazaravm.com tanıtım konusu opencart copyright konusunu forumda acılmış bir çok baslıkta tartışabiliriz.. herkesin düşüncesine saygım var.. selametle..

web_center

OpenCart-TR
Merhaba; siteniz opencart için yazılmış; eklenti, modül ve kodlarının nerdeyse hepsinin bir arada kullanılmış olan bir örneği gibi olmuş dersem sanırım abartmış olmam. Tabi doğal olarak böyle oluncada bir kalabalık ve karmaşada almış başını gitmiş. biraz sadeleştirmenizde kesinlikle fayda var. Ayrıca görseller ve tema öğeleride fazlası ile amatör ve basit duruyor. Bunlarında elden geçirlmesinde kesinlikle fayda var. Bu konu içinde yer alan bir yazınızda kaynağına bakılmasa opencart olduğu anlaşılmaz demişsiniz. Ancak siteniz; kullandığınız modlar, eklentiler ve kodlar ile ben OPENCART ım diye zaten çığlık atıyor :) Ayrıca neden opencart ı bu kadar değiştirmek ve tanınmaması için fazlası ile çaba sarf ediyorsunuz anlayamadım. :) . Farklılık istiyosanız piyasada ziyadesi ile bulunan farklı open source scriptleri tercih edebilir yada deneyebilirsiniz.

Son olarak internet explorer sürümlerinde sitenize bir göz atmanızda fayda var. Şu an var olan kaymayı görebilirsiniz.

Son kullanıcıların %80 inin internet explorer kullanmakta olduklarını unutmayın !

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
web_center' Alıntı:
Merhaba; siteniz opencart için yazılmış; eklenti, modül ve kodlarının nerdeyse hepsinin bir arada kullanılmış olan bir örneği gibi olmuş dersem sanırım abartmış olmam. Tabi doğal olarak böyle oluncada bir kalabalık ve karmaşada almış başını gitmiş. biraz sadeleştirmenizde kesinlikle fayda var. Ayrıca görseller ve tema öğeleride fazlası ile amatör ve basit duruyor. Bunlarında elden geçirlmesinde kesinlikle fayda var. Bu konu içinde yer alan bir yazınızda kaynağına bakılmasa opencart olduğu anlaşılmaz demişsiniz. Ancak siteniz; kullandığınız modlar, eklentiler ve kodlar ile ben OPENCART ım diye zaten çığlık atıyor :) Ayrıca neden opencart ı bu kadar değiştirmek ve tanınmaması için fazlası ile çaba sarf ediyorsunuz anlayamadım. :) . Farklılık istiyosanızpiyasada ziyadesi ile bulunan farklı scriptleri tercih edebilir yada deneyebilirsiniz.
Bu konuya ve hatta opencart forumda yapılabilecek en komik ve yersiz yorumu yazmışsınız bu yorumu yazmak için teknopazaravm yi özellikle secmiş gibi bir tavrınız var mesajınızda ve hatta mesaj sayınıza batıgımda özellikle üyelik aldıgınzıda düşünmeden edemiyorum ilk mesajını çünki:):):):).... bu site amatör sen peorfesyonelini yap görelim kardeş:))) çok gldüm ya...:)))))))))))

Mesajı düzenleyrek 17:46 son not gecmişsiniz kardeş siz hangi kaymadan bahsediyorsunuz anlamadım bence siz İE sürümlerinizi bir gözden gecirin yada gözünüzü gözcüden gecirin..:):):):)

web_center

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Bu konuya ve hatta opencart forumda yapılabilecek en komik ve yersiz yorumu yazmışsınız bu yorumu yazmak için teknopazaravm yi özellikle secmiş gibi bir tavrınız var mesajınızda ve hatta mesaj sayınıza batıgımda özellikle üyelik aldıgınzıda düşünmeden edemiyorum ilk mesajını çünki:):):):).... bu site amatör sen peorfesyonelini yap görelim kardeş:))) çok gldüm ya...:)))))))))))

Mesajı düzenleyrek 17:46 son not gecmişsiniz kardeş siz hangi kaymadan bahsediyorsunuz anlamadım bence siz İE sürümlerinizi bir gözden gecirin yada gözünüzü gözcüden gecirin..:):):):)

Merhaba; yorumlarımın hangi kısmına güldünüz yada gülüyorsunuz anlamadım. Ben sadece bu konu başlığı altında yoruma açmış olduğunuz siteniz hakkında yorum yaptım o kadar. Ayrıca üye mesaj sayısı 1 yada 500 olsun farketmez buna göre yorum yapmadım. Gördüklerim neyse yazdım.

Sizin mesaj sayınız 400 küsür olduğu için ve nick renginiz mor olduğu için, hataları, eksikleri ve gözüme hoş gelmeyen diğer unsurları yazmaktan çekinmem.

Yukarıda söylediklerim hala ve aynen geçerlidir. Ben sadece görüşlerimi ve gözüme hoş gelmeyen unsurları yazdım okadar. Bunun dışında ne sizin kişiliğinizle nede diğer yaptıklarınızla ilgi herhangi bir ilgisi yok.

Diğer septik şüphelerinizi pas geçiyorum. ziraa çok çocukça geldi bana. Bu forumun gereği konu dışı olduğu , sizin yaptığınız gibi alaycı bir yaklasımla cevap vermeyeceğim.

17.46 da dediğiniz gibi ekleme yaptım. Buda sizi ciddiye alıp sitenize gerçekten baktığım anlamına gelir .

Fakat siz,
IE surumlerimi yada gözlerimi gözcüden geçirmemi tembihlemişssiniz. IE sürümlerim günceldir. Ayrıca ie 6-7-8-9 sürümleri dahil diğer tüm browser larda windows imagelerinde mevcuttur.

Siz şimdi Win 7 de ; ie 9 da,monitörünüzü 1440x900 (wide screen) çözünürlüğe çekerek sitenize bir daha bakın ve sitenizde ki orta bloğun alta doğru nasıl kaymış olduğunu görün.

Hatta 3 ncü sayfadaki muzorotti adlı kullanıcının mesajına bi bakın. (Mesaj: #21) arkadaş;
( -kızmazsanız bir şey söylemek istiyorum.) diyerek konuya girmiş ve anlatmış; hatta screen inide koymuş.

Arkadaşın yazmış olduğu mesajı biraz ciddiye alıp GÖZDEN GEÇİRSEYDİNİZ; bunlar konuşulmayacaktı şimdi.

Ne yapıyoruz !!! Gözümüzü gözcüden geçiriyoruz. :):):):):)

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Siz bir ekran koyarmısınız iddianız konusunda..Ayrıca yorum dediginiz seyi bir deha okuyun siz site ile gili yorumları bırakıp benim yazıdgım mesajlara da yorum oldugunu iddia ettiğiniz şey ile ne yapmaya çalıştıgınız anlayacak kadarda yaşım bilgim ve tecrübem var...

Son söz: Herkes bir şeyler yazar... Yorum yapamaz...

web_center

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Siz bir ekran koyarmısınız iddianız konusunda..Ayrıca yorum dediginiz seyi bir deha okuyun siz site ile gili yorumları bırakıp benim yazıdgım mesajlara da yorum oldugunu iddia ettiğiniz şey ile ne yapmaya çalıştıgınız anlayacak kadarda yaşım bilgim ve tecrübem var...

osdem66' Alıntı:

Screen koyarım tabii ki. Buyrun size 2 adet screen. özellikle kırpmadan alt ve üst kısımlar dahil koydum ve kayma olan ksımlardaki boşluğu işaretledim ki benim tarafımdan screen lendiğini anlayınız. !!!

7133hy.jpg

6s3ktd.jpg

(DÜZELTME: aynı screen i ard arda 2 defa yanlışlıkla koymuşum. Şu an olması gereken 2nci screen i koydum.)

Ben ilk mesajımda; sitenizde gördüğüm göze hoşgelmeyen yerleri, jquery, mod, eklenti vs.kalabalığını gayet ciddi ve samimi olarak dile getirmiştim. Siz ise konuyu nerelere alıp götürdünüz.

Hayret ki ne hayret. ve halada farklı yerlere çekmeye çalışıyorsunuz.

Yaş olarak ve bilgi olarak; hiç merak etmeyiniz benimde oldukça tecrübem vardır.

Doğru yada yanlış her ne görürsemde ilgi ve bilgi alanımda ise çekinmeden de her zaman yazarım.

Bir konu başlatmışsınız. Yorum istemişsiniz. Konu başlığı altında kuru kuru çok güzel elinize sağlık mesajları yazılmış. Sizinde hoşunuza gitmiş.
Ben ise tüm ciddiyetimle ve samimiyetimle hata ve kalabalık oluşturan unsurların rahatsız ediciliğini yazdım. Demediğinizi bırakmadınız. Ciddi olmasam kalkıp bunları yazmam üstüne de 2 adet işlenmiş hata screen inide koymazdım.

ALIN BİR KAÇ ÖRNEK: Header a sağ tarafa büyük fontlarla telefon numarası image ı gömmüşsünüz. İyide hemen üstünde bilgilendirme tab ı yapmışsınız orada iletişimde de aynı telefon numarası var. Diyeceksiniz ki iletişim sekmesinde telefon var ama aynı zamanda mesaj da atılıyor. Ok tmm anladım. E peki hemen logonuz altında sıraladığınız horizontal tabların sonuncusu olan iletişim sekmesi nedir. oda aynı !!! Ne oldu? 3 yerde telefon numarası bilgisi 2 yerde de mesajlaşma sayfası oldu. üstelik biri üstte biri altında diğeride onun altında. Birde sol blok en alttaki bilgiler modülü var bakıyorum aynı iletişim oradada var. Bilgilendirme tab ı yapmışsınız en üst e güzel...; Ama aynı bilgiler sol bloktaki bilgilendirme tabında da var.

Telefon numarası altında giriş ve kayıt olun var. Bu 1 ! . Sağ üstte bilgilendirme tabı var. Oturum aç ve kayıt ol seçeneği orada da var. Etti 2 ! . Logo altında ki tablarda anasayfa tabından sonra giriş yapın sekmesi var. Etti 3! . Sol blok ta üye giriş ve kayıt modülü var Etti 4!
Benim bahsettiğim kalabılık ve karışıklığa bir kaç örnek bu yazdıklarım.

Son söz: Dediğiniz gibi herkes bir şeyler yazar. Bense bakarım incelerim ve eksik gördüğümü yada fazla bulduğumu yazarım. Kuru kuru bravo süper olmuş harika olmuş demem. doğruya da ancak böyle ulaşılır. Bu yazdıklarımıda size gıcık olduğum için falan değil; bilakis sizi ciddiye aldığım için yazıyorum. Sonuçta sizi ne tanıyorum ne biliyorum.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Bakın dostum.. sizi yorum yazmışsınız ancak yorumunuzda kişiliğinizle alaksı yok diyorsunuz ancak benim 400 mesajımı ve premium üyeliğimi dikkate almanız ve çocukca demeniz siteyi bırakıp benim yazdıgım mesajlardaki cümlelere takılmanız bana opencarttı kullanma o zaman gibi laflar etmeniz ve benden bunları söyleme için cekinmediginizi (çekinmenize gerek yok bende bu forumda sizin gibi biiyim yetkili falan degilim bilginize) söyleminiz benim direk kişliğimi hedef aldıgınızı gösterir bu konuların ne lakası var teknopazaravm ile , ayrıca ilk yorumunuzda kullandıgınız dil yorumdan daha cok bir saldırı tarzıdır. bunu ben degil 50 kişi okusun aynı düşünceye kapılır..

ayrıcaa Herks sizin gibi profesyonel degil bende dahil coğu kişi pc kullanmayı yeni ögreniyor ki %80 ie kulandıgını iddia ettiğiniz bir toplumdan bahsediyoruz.. günümüzde görsellik yazının önüne gecmiştir giren ziyaretçinin çoğu buna ragmen iletişim bilgisini bulamamaktadır gerekli oldugu için onları koydumayrıca onların hepside zaten farklı sayfalarda yada tablarda aynı anda görünmüyorlar bir adres ne kadar cok tarif edilir ve yönlevhaları ve bilgileri gösterilierse o kaar cabuk bulunuz o kocaman telefon numarasına ragmen görmeyip hala maille telefon adres blgisi isteyenler var biliyormuydunuz....benim sitemde kalabalık dediginiz şeyler benim için gerekli olan seyler size kalabalık gelebilir normal ayrıca ben burada yorum yapan herkesin eleştirisine göre sitemi şekillendirmeye kalksam mükün mü sizce bu kimisi tatlı kimis ekşi sever.. herkes yorum yapar eleştiri yapar ancak ben o yorum ve eleştirilerde bahsedilenlerin hepsini siteme uygulamam mümkün mü? degil...ha gercekten yapılması gerekenler varsa cidi anlamda tabiki yaparım.

Kuru Kuru brawo dememeniz güzel ancak dedigim gibi gene aynı şeyi söyleyecegim Yorum yapmak ile sizin yaptıgıznı aynı sy degil yorum yapmak sizin son mesajınızdaki gibi olur değerli kardeşim.. selametle..

benim öncelikle 1440x900 çözünürlüğü destekleyen bir pc lamam lazım :d benim kullandıgımda win7 ie9 ama bende hata yok neyse bakarız düzeltiris..

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
yani bu kadar tartışmaya ne gerek var. osdem66 arkadaşımız sitesini tanıtmaya çalışmış ancak bazı arkadaşlar kendisi beğenmeyip (bu kendi şahsi görüşüdür ister beğenir ister beğenmez) çamur at izi kalsın mantığı ile davranmış, bununla da yetinmeyip, şahıslar için gereksizce konuşmuştur.

siteyi gördün beğendin veya beğenmedin, olumlu ya da olumsuz eleştirini yorumunu yazarsın olur biter. ama şahıslara asla ve asla bişey söyleyemezsin. osdem66 kardeşimizin dediği gibi her yorum yapanın dediğini yapmaya kalksak yaptımız siteler asla bitmez. ki gerçekten bir problem varsa zaten bu dikkate alınır.

daha fazla lafı uzatmadan teknopazaravm.com hakkında görüşleriniz varsa yazalım, eğer yoksa konuyu saptırmayalım.

hikko

OpenCart-TR
TECHNOLOG' Alıntı:
yani bu kadar tartışmaya ne gerek var. osdem66 arkadaşımız sitesini tanıtmaya çalışmış ancak bazı arkadaşlar kendisi beğenmeyip (bu kendi şahsi görüşüdür ister beğenir ister beğenmez) çamur at izi kalsın mantığı ile davranmış, bununla da yetinmeyip, şahıslar için gereksizce konuşmuştur.

siteyi gördün beğendin veya beğenmedin, olumlu ya da olumsuz eleştirini yorumunu yazarsın olur biter. ama şahıslara asla ve asla bişey söyleyemezsin. osdem66 kardeşimizin dediği gibi her yorum yapanın dediğini yapmaya kalksak yaptımız siteler asla bitmez. ki gerçekten bir problem varsa zaten bu dikkate alınır.

daha fazla lafı uzatmadan teknopazaravm.com hakkında görüşleriniz varsa yazalım, eğer yoksa konuyu saptırmayalım.

katılıyorum kardeşim

web_center

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Bakın dostum.. sizi yorum yazmışsınız ancak yorumunuzda kişiliğinizle alaksı yok diyorsunuz ancak benim 400 mesajımı ve premium üyeliğimi dikkate almanız ve çocukca demeniz siteyi bırakıp benim yazdıgım mesajlardaki cümlelere takılmanız bana opencarttı kullanma o zaman gibi laflar etmeniz ve benden bunları söyleme için cekinmediginizi (çekinmenize gerek yok bende bu forumda sizin gibi biiyim yetkili falan degilim bilginize) söyleminiz benim direk kişliğimi hedef aldıgınızı gösterir bu konuların ne lakası var teknopazaravm ile , ayrıca ilk yorumunuzda kullandıgınız dil yorumdan daha cok bir saldırı tarzıdır. bunu ben degil 50 kişi okusun aynı düşünceye kapılır..

ayrıcaa Herks sizin gibi profesyonel degil bende dahil coğu kişi pc kullanmayı yeni ögreniyor ki %80 ie kulandıgını iddia ettiğiniz bir toplumdan bahsediyoruz.. günümüzde görsellik yazının önüne gecmiştir giren ziyaretçinin çoğu buna ragmen iletişim bilgisini bulamamaktadır gerekli oldugu için onları koydumayrıca onların hepside zaten farklı sayfalarda yada tablarda aynı anda görünmüyorlar bir adres ne kadar cok tarif edilir ve yönlevhaları ve bilgileri gösterilierse o kaar cabuk bulunuz o kocaman telefon numarasına ragmen görmeyip hala maille telefon adres blgisi isteyenler var biliyormuydunuz....benim sitemde kalabalık dediginiz şeyler benim için gerekli olan seyler size kalabalık gelebilir normal ayrıca ben burada yorum yapan herkesin eleştirisine göre sitemi şekillendirmeye kalksam mükün mü sizce bu kimisi tatlı kimis ekşi sever.. herkes yorum yapar eleştiri yapar ancak ben o yorum ve eleştirilerde bahsedilenlerin hepsini siteme uygulamam mümkün mü? degil...ha gercekten yapılması gerekenler varsa cidi anlamda tabiki yaparım.

Kuru Kuru brawo dememeniz güzel ancak dedigim gibi gene aynı şeyi söyleyecegim Yorum yapmak ile sizin yaptıgıznı aynı sy degil yorum yapmak sizin son mesajınızdaki gibi olur değerli kardeşim.. selametle..

benim öncelikle 1440x900 çözünürlüğü destekleyen bir pc lamam lazım :d benim kullandıgımda win7 ie9 ama bende hata yok neyse bakarız düzeltiris..

Öncelikle bir üst mesajımda ki 2 aynı secreeni koymuşum. Şimdi düzelttim. Alttaki screen yeni olup sitenin orta bloğun footer üstüne doğru olan kaymasını şimdi daha net olarak görebilirsiniz..
aynı screenleri arda arda koymuşum kusura bakmayınız. (Gerçi fark etmemişsiniz sanırım. Etse idiniz kesin bir şeyler söylerdiniz. :))

Şimdi;
Benim siteniz hakkında yapmış olduğum ilk yoruma dönelim ve bir bakalım. Sonra hemen alttaki sizin septik ve aynı zamanda alaycı yorumunuza bir göz atalım.(Şu andan bahsetmiyorum lütfen bunu unutmayınız. Ziraa benim doğruları söylediğimi; diğerleri gibi kuru kuruya, incelenmeden üstün körü yapılmış yorum yapmadığımı, sizi bir çoğunun tam tersine kaale&ciddiye aldığımı sizde anlamaya ve aynı zamanda görmeye başladınız. :):))

Ne demişim ilk mesajımda öncelilkle ? Hemen copy paste yapıyorum ilgili mesajı:)

web_center demiş ki:
Merhaba; siteniz opencart için yazılmış; eklenti, modül ve kodlarının nerdeyse hepsinin bir arada kullanılmış olan bir örneği gibi olmuş dersem sanırım abartmış olmam. Tabi doğal olarak böyle oluncada bir kalabalık ve karmaşada almış başını gitmiş. biraz sadeleştirmenizde kesinlikle fayda var. Ayrıca görseller ve tema öğeleride fazlası ile amatör ve basit duruyor. Bunlarında elden geçirlmesinde kesinlikle fayda var. Bu konu içinde yer alan bir yazınızda kaynağına bakılmasa opencart olduğu anlaşılmaz demişsiniz. Ancak siteniz; kullandığınız modlar, eklentiler ve kodlar ile ben OPENCART ım diye zaten çığlık atıyor. Ayrıca neden opencart ı bu kadar değiştirmek ve tanınmaması için fazlası ile çaba sarf ediyorsunuz anlayamadım.:) . Farklılık istiyorsanız piyasada ziyadesi ile bulunan farklı scriptleri tercih edebilir yada deneyebilirsiniz.

Şimdi bundan bir önceki mesajımda siteniz üstündeki kalabalığa ve karmaşaya dair verdiğim bir kaç örnek ve screen vardıvardı. Lütfen bana söylermisiniz.! verdiğim örneklerdeki kalabalığa ve karmaşaya neden olan etkenler nelerdir. ?
Hadi yormayalım okuyanları da ben söyliyim. üstte copy paste yaptığım ilk mesajımda belirtmiş olduğum; jqery-modul-eklenti ve kodlar.

Yani sonuçta son mesajımı beğenmiş ve
-yorum yapmak son mesajınızdaki gibi olur. demiştiniz değilmi ? :)

Oysa ilk ve son mesajım arasında sadece örnekler ve ilk mesajınızın devamında kişiliğimle alay eder bir tavırla istemiş olduğunuz screenler yoktu :) (Hani -ie sürümlerinizi kontrol edin ve gözünüzü gözcüden geçirin demiştiniz .Hatırladınızmı? :))

Şimdide ilk yorumuma vermiş olduğunuz mesajınızı hemen copy paste yapalım :)

osdem66 demiş ki:

Bir yorum ancak bu kadar hafife alınır ama ....:S.... (Şu andan bahsetmediğimi tekrar hatırlatırım:))

Üye mesaj sayısı ve rengine gelincede; Yorumuma karşılık attığınız ilk mesajınızda Konuya direk olarak mesaj sayımı dikkate almış ve yeni üye olmam ile ilgili tuhaf varsayımlarda bulunmuştunuz. ve neden benim sitem acaba diye dahada tuhaf bir yaklaşımda bulunmuştunuz.

Bende buna istinaden ben mesaj sayısına ve üyelik süresine bakmam doğru bildiğimide çekinmeden yazarım demiştim. Yani afaki yazılmış bir yazı değil sizin yazdıklarınıza istineden yazılmış bir karşılıktı sadece. Şimdi sizde alaycı bir üslup kullanarak benim kişiliğimi hedef almış olmuyormusunuz bana yazdığınız ilk mesajınızda?

Neden benim sitem ? olayına gelincede ilk sırada sizin konu başlığınız vardı. öncelikle konu başlıklarını okudum sonra sitenize göz attım ve sonra da mesajımı yazdım. ve sonrasında da çıktım size açmış olduğunuz forum sayfasından.

Yazdıklarımın halen tam olarak noktasına virgülüne kadar arkasındayım. Ben maalesef sizi ciddiye alan ve gerçekten eleştiren bir yazı yazdım ve sonrasında da her mesajımda bunları açıklayarak ve açarak anlatmaya çalıştım.(Dikkat ederseniz artık aralarada gülücükler ekliyorum ki biraz sevimli bir hal alsın yazdıklarım; yoksa yazılarım size sevimsiz geliyor ve hemen uslüp değişiyor. Hadi bir tane daha gülücük koyayım:))

Son olarak; ben size benim istediklerimi yapın ekleyin ve demedimki. Hele hele yeniden şekillendirin asla demedim. Tam tersine yoğunl bir modul-jquery eklen kod lardan dolayı sitenizin kalabalık olduğunu ve bu kalabalıktan dolayı da sadeleştirme gerektiği yönünde bir yazı yazdım.

Sadece birinden bahsedelim !!!!

Dört farklı yerde [üye girişi - kayıt ol] sekmesi bulunması ciddi ciddi size tuhaf gelmiyormu? Samimi olarak ve kendinizden yana taraf olmadan cevap verin lütfen !!

:):):):)

Bu arada TECHNOLOG adlı kullanıcı; sanırım kuru kuruya;bravo harikasın ellerine sağlıkcılardan biri gibi mesaj yazanlardan biri.

-ÇAMUR AT İZİ KALSIN demiş arkadaş.Sonrada gereksiz konuşmuş demiş bu konu başlığı altında.

Ama boş konuşmuş. Defalarca dile getirmeme rağmen yazılanları okumamış gözü kapalı yapmış .

Çamur nerede atılmış, nerede gereksiz konuşulmuş ?
Ne yazılmış ise mutlaka mantıklı bir karşılığı ve bir nedeni vardır.

Yapmayın cidden yapmayın !!! Bir şeyler yapmaya çalışan insanlara; körü körüne yererek yada aferinlerle yaptığınız yorumlarla zarar veriyorsunuz .

Hikko ; adlı kullanıcıda TECHNOLOG a aynen katılmış. Durun bir gülücük ekliyim :)

Bu kadar yorumun ve yazının üstüne altı boş ve sadece yazmış olmak için son 2 mesajı yazanlar hakkında daha fazla yorum yapmaya ve cevap vermeye gerek yok demek durumunda kalıyorum.

Gülücük ekleyim bolca. :):):):):):):):)

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Vay beeeeeeee Seni seviyorum teknopazaravm.com:))) iyiki seni tasarlamışım... selametle..

muzorotti

OpenCart-TR
Herkes bir şeyler yazar... Yorum yapamaz...

bu gerçekten çok kırıcı yoruma açılmış bir web sayfası için, eskilerin birbirlerini korumasını anlayabiliyorum ama doğruları taraf tutmadan yazmalı insan.

*Not: Bu forumun ( işlenen e-ticaret ama) kuruluş amacının sadece ticaret yapmak için olduğunu sanmıyorum.

adsl77

OpenCart-TR
kaç gündür konuyu izlemekteyim yorum yapmama konusunda kararlıydım ancak dayanamıcam artık :). tarafsız gözle yorum yapıyorum kimsede yanlış anlamasın lütfen. osdem66 evet ie9 da sitende kayma var 1680x1050 ekran çözünürlüğüm. ancak bundan 3 hafta önce baktığımda sitende herhangi bir problem yoktu. sonradan yaptığın düzenlemelerden dolayı olduğunu tahmin ediyorum. kaldiki farkında olmadığına adım gibi eminim.sonuçta bu işten gelir elde ediyor kendi sitesi sorunsuz olacakki müşteriye güven versin !! osdem66 iş ahlakına ve işine duyduğu saygı v.s tartışılmaz....

web_center arkadaşım sizin yorumlarınızada gelecek olursak; siz ilk yorumunuzda opencart scriplerinin üzerine kurulu bir siteyi open cart modül v.s kullanmakla eleştirmeniz bencede yersiz. çünki burada oc sitelerin tanıtımı ve teknik desteği veriliyor. screenlerle yaptığınız teknik eleştiriyi ilk yorumunuzda yapsaydınız kanaatimce bu iş bukadarda uzamayacaktı. Sitedeki renk uyumu olsun kategori menü yerleşimi v.s bunlar zevk meselesi ve göreceli kavramlardır. kişiden kişiye değişir. ancak teknik olarak yorumlarsak screen örneğinizdeki gibi daha mantıklı olur sanıyorum. benim sitemdede okadar çok hata varki hangi birini düzeltsem diye düşünüyorum :) bir iş kaldı oda bitince %80 sitem bitmiş olacak kendi siteminde tanıtımını yapacağım. yorumlarınızı merakla bekleyeceğim. sizinde iş örneklerini görmek isterim doğrusu...

uzun lafın kısası burada kimsenin kötü niyetli olduğuna inanmıyorum inanmak istemiyorum. sadece üslup meselesi ve nerede ne söylemeyi bilmekle alakalı bi olay.

muzorotti arkadaşım ben senin gibi düşünmüyorum. Bildiğin bişeyler var ise paylaş bizde bilelim. Ben forumun yenilerindenim gördüğüm kadarıyla burada sadece paylaşım var yardımlaşma var. haaa zaman alacak, uğraştıracak yada ekstra iş için yardımlarda ise emeğin karşılığını vermek gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca forumda olanaklar dahilinde hertürlü yardım destek verilmekte. Şu form ve oc sayesinde beş kuruş ücret ödemeden 4000-5000 tl değerinde hazır sistem ayarında site kurabilirsin.

bunlar benim görüşüm herkeze kolay gelsin...

web_center

OpenCart-TR
adsl77' Alıntı:
kaç gündür konuyu izlemekteyim yorum yapmama konusunda kararlıydım ancak dayanamıcam artık :). tarafsız gözle yorum yapıyorum kimsede yanlış anlamasın lütfen. osdem66 evet ie9 da sitende kayma var 1680x1050 ekran çözünürlüğüm. ancak bundan 3 hafta önce baktığımda sitende herhangi bir problem yoktu. sonradan yaptığın düzenlemelerden dolayı olduğunu tahmin ediyorum. kaldiki farkında olmadığına adım gibi eminim.sonuçta bu işten gelir elde ediyor kendi sitesi sorunsuz olacakki müşteriye güven versin !! osdem66 iş ahlakına ve işine duyduğu saygı v.s tartışılmaz....

web_center arkadaşım sizin yorumlarınızada gelecek olursak; siz ilk yorumunuzda opencart scriplerinin üzerine kurulu bir siteyi open cart modül v.s kullanmakla eleştirmeniz bencede yersiz. çünki burada oc sitelerin tanıtımı ve teknik desteği veriliyor. screenlerle yaptığınız teknik eleştiriyi ilk yorumunuzda yapsaydınız kanaatimce bu iş bukadarda uzamayacaktı. Sitedeki renk uyumu olsun kategori menü yerleşimi v.s bunlar zevk meselesi ve göreceli kavramlardır. kişiden kişiye değişir. ancak teknik olarak yorumlarsak screen örneğinizdeki gibi daha mantıklı olur sanıyorum. benim sitemdede okadar çok hata varki hangi birini düzeltsem diye düşünüyorum :) bir iş kaldı oda bitince %80 sitem bitmiş olacak kendi siteminde tanıtımını yapacağım. yorumlarınızı merakla bekleyeceğim. sizinde iş örneklerini görmek isterim doğrusu...

uzun lafın kısası burada kimsenin kötü niyetli olduğuna inanmıyorum inanmak istemiyorum. sadece üslup meselesi ve nerede ne söylemeyi bilmekle alakalı bi olay.

muzorotti arkadaşım ben senin gibi düşünmüyorum. Bildiğin bişeyler var ise paylaş bizde bilelim. Ben forumun yenilerindenim gördüğüm kadarıyla burada sadece paylaşım var yardımlaşma var. haaa zaman alacak, uğraştıracak yada ekstra iş için yardımlarda ise emeğin karşılığını vermek gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca forumda olanaklar dahilinde hertürlü yardım destek verilmekte. Şu form ve oc sayesinde beş kuruş ücret ödemeden 4000-5000 tl değerinde hazır sistem ayarında site kurabilirsin.

bunlar benim görüşüm herkeze kolay gelsin...

Merhaba adsl77;

Sanırım konuyu baştan sona; başta ilk mesajım olmak üzere detaylıca ve iyice okuyup anlamadınız.

opencart script zaten anakonu. Bu script e ait modul eklenti kod kullandığı için de ben eleştiride bulunmadım. Birdaha gözden geçirin ilk mesajımla sonraki mesajları.

Moduller eklentiler vazgeçilmezdir. ve olmazsa olmazlardır OPENCART script için. Ama görselliğe önem vereyim, her eklentiyi modülü çalıştırayım derseniz. Bu bahsi geçen sitedeki gibi. Bir karmaşa bir kalabalıklık alır başını gider.

Örneklerde verdim. aynı işi yapan modlar eklentiler kodlarr defalarca tekrarlanmış.

Artık CAPS yapıcam son yazacaklarım için başka nasıl anlatarım yada ifade ederim bilemiyorum.

SİTE BU NEDENLE KALABALIK KARIŞIK DİYORUM. ÇOK FAZLA EKLENTİ MOD VS. KULLANILMIŞ DİYORUM. VE BUNEDENLEDE SADELEŞTİRİN DİYORUM. OPENCART MOD VE EKLENTİ AÇISINDAN OLDUKÇA ZENGİN. AMA NEDEN HEPSİNİ KULLANMAYA ÇALIŞILIRLAR ANLAMAM. BU KONUYU AÇAN ARKADAŞ TA GÖRSELLİK ADINA NE KADAR MOD EKLENTİ KOD VARSA BULMUŞ EKLEMİŞ BEZEMİŞ SİTESİNİ. BU KENDİ KARARIDIR.
BÖYLE YAPACAĞINA İŞİNE YARAYAN EKLENTİYİ MODU VS. KULLANSA HEM SADE HEMDE KULLANIŞLI GÖZE HOŞ GELEN BİR SİTEYE SAHİP OLURDU.

BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞIRKEN; DÜNYADA VE TÜRKİYE DE BU İŞİ YAPAN ÖNCÜ MOTOR ALIŞVERİŞ SİTELERİNE BİR BAKIN EN AZINDAN !!!

10 LARCA HATTA 100 LERCE SEÇENEKLİ MOD EKLENTİ VS. VAR OPENCART SCRİPTİNE AİT. HEPSİNİ DEĞİL !; SİZE GEREKLİ OLANI KULLANINIZ SİTENİZİ TASARLARKEN. :exclamation::exclamation::exclamation: