SSL Güvenlik Sertifikası hakkında

Hazar

OpenCart-TR
Merhabalar,

Kısa bir süre içinde opencart ile alış/veriş sitesi açmayı planlıyoruz. Bu sitemiz sadece PayPal gibi anlık ödeme yolları ile ödeme kabul edecek ama biz güvenlik için SSL almak istiyoruz. Baktık hiç bir evrak istemiyor acaba bunu opencart scripti olan sitesine kuran bir arkadaş varsa siteyi ve nereden hizmet aldığını yaza bilir mi?

İHS 15TL diğerleri 120 TL kadar filan
Yurt dışı 9 dolar a var aynısı 90 dolara da var acaba host başka diye firmalar kurmuyor kodu veriyor bize biz becere bilir miyiz?

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
SSL fiyatları sertifikanın özelliklerine göre değişir. Aynı sertifika için firmalar arasında da fiyat farklılıkları olabilir. 10$ lık bir sertifika ile 100$ lık bir sertifika tabi ki bir değildir. Sertifika alırken siz kendi istediğiniz özelliklere göre almalısınız. Sertifika özellikleri ile ilgili almak istediğiniz firmalar ile konuşmalısınız.

Kendi firmanızın sertifikasından alırsanız kendileri kuracaklardır. Başka firmadan alırsanız sizin kurmanız gerekebilir.

Ayrıca PayPal kullanacaksanız SSL almanıza pek gerek yoktur. Zaten ödemeler PayPal sayfasında yapılacaktır.

hellboy_serhat

OpenCart-TR
Bende Ssl sertifika almak istesem nereden alabiliyorum veya nereye başvurmam gerekiyor ?

ozansenkal

OpenCart-TR
hellboy_serhat' Alıntı:
Bende Ssl sertifika almak istesem nereden alabiliyorum veya nereye başvurmam gerekiyor ?

geçen ay 256 bit rapid ssl sertifikamı ihs telekomdan 14.90 a aldım. sanırım aynı fiyat devam ediyor. hostunuzun ya da domainizin ille de sertifika aldığınız firmada olması gerekmiyor. kendi hostum inanılmaz uçuk bir rakam söyleyince araştırıp en uygun fiyata ihs de rasladım. bilginize