SMTP Mail sorunu yeni ve kesin ÇÖZÜM !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

djbadboys38

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar,

OpenCart 1.5.x sürümlerinde sürekli mail sorunu yaşıyordum. Yaklaşık 1 günlük uğraş sonucu mail alma-gönderme sıkıntısına çözüm buldum. Çözüme gelince,

dosyalar ile oynama yapmanıza gerek yoktur sadece kendinize yeni bir gmail hesabı oluşturun (daha önceden varsa sorun yok) sonra üst taraftan sitenizin admin paneline girin ve Sistem> Genel Ayarlar> Düzenle> E-Posta sekmesine gidin ve E-Posta Protokol kısmını SMTP yapın alt taraftaki alanları aşağıdaki gibi doldurun,

SMTP Host: ssl://smtp.gmail.com
SMTP Kullanıcı Adı: GMAİL ADRESİNİZ
SMTP Parola: GMAİL MAİL ADRESİNİZİN ŞİFRESİ
SMTP Port: 465
SMTP Zaman Aşımı: 5

hepsi bu kadar inşallah. işinizi görür

bir teşekkür yeter. :)

anti91

OpenCart-TR
RE: OpenCart 1.5.x sürümleri için SMTP sorunu yeni ve kesin ÇÖZÜM !!!

Mail sorunu olarak tam ne gibi bir sorun yaşıyordun ?
Çözümün içinde Teşekkürler.

djbadboys38

OpenCart-TR
RE: OpenCart 1.5.x sürümleri için SMTP sorunu yeni ve kesin ÇÖZÜM !!!

Hiçbir şekilde mail gönderemiyordum, SMTP host normalde smtp.gmail.com iken doğrulama hatası alıyordum ssl ekleyince otomatik doğruluyor galiba onun için şuanlık bir sıkıntı yaşamıyorum

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Şimdi hangisi kesin çözüm diğer konuda kesin çözümdü bu da kesin çözüm?? Benim için hiçbiri çünkü opencarttan yana bir sorun yok bu sizin sunucunuz ile alakalı bir durum zaten yazdığınız konu ile de bunu ispatlıyorsunuz. E-Postayı gönderen yine aynı opencart sistemi eğer opencarttan yana bir sorun olsaydı gmail sunucularına bağlanırkende sorun yaşardınız.

Diğer bir konuysa bu konu hakkında başka konular varken aynı konu altından devam etmek yerine neden başka bir konu daha açma gereği duyuyorsunuz? Hadi başkaların açtığı konuları geçtim bu konudan kısa bir süre önce de bir konu daha açtınız ve şimdi tekrar konu açıyorsunuz.

Konu ile ilgili sorunlarınıza eski konulardan devam ediniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...