Sitede Virus Buluaşmış

kadan_adam

OpenCart-TR
Selam siede sadece arama yap dediğim zaman ondan sonra nereye tıklarsam beni başka yere yönlendiriyor search kısmı yani tek tek inceliyorum ama iframe yada ona benzer hiç bir kod bulamadım acaba bu link nereye atmış olabilir.kod virusunu olmazsa ana sayfadaki logo altında bulunan arama detaylı arama hepsini nasıl kaldırabilirim tşkler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Yönlendirme dışında virüs uyarı alıyor musun?
Alıyorsan nasıl bir uyarı alıyorsun?
Yönlendirelen sayfa ismini dosyalarda ardın mı?
Bilgisayarınızı virüs taramasından geçirdiniz mi?

Google de diğer virüs bulaşan arkadaşları inceleyin size benzer şekilde etkilenen var mı?

kadan_adam

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
Yönlendirme dışında virüs uyarı alıyor musun?
Alıyorsan nasıl bir uyarı alıyorsun?
Yönlendirelen sayfa ismini dosyalarda ardın mı?
Bilgisayarınızı virüs taramasından geçirdiniz mi?

Google de diğer virüs bulaşan arkadaşları inceleyin size benzer şekilde etkilenen var mı?

ben onu cözene kadar sizde ricam logo altında bulunan arama detaylı arama gibi butonları nasıl kaldırabilirim tşkler daha sonra size nerde hata verdiğini bu başlık altında yeniden yazarım

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
temanızdaki common/header.tpl dosyasında <div class="div5"></div> içeriği ile birlikte silerseniz kaldırabilirsiniz.

rozdemir

OpenCart-TR
ftp program virüsü !!

Arkadaşım Sizin dediğinizin benzeri bir virüs banada bulaştı. sorun free FTP programlarından kaynaklıdır. bu tür yazılımları kullanmanızı tavsiye etmem; mesela f..zilla gibi , bu gibi free programlardan bazıları otomatik olarak sizin dosyalarıza iframe ve script kodlarını gömmektedir , Kod yazmalarının Amacı bazı firmaların sitelerinin backlink ve pagerank değerlerini yükseltip gelir elde etmek,

Ben kodları bulup sildim ama program tekrar yazdı, en son farklı bir FTP programına geçtim fakat sorun devam etti, çünkü benim hosting kullanıcı adım şifrem onlarda kayıtlı olduğu için otomatik olarak bu işlem devam ediyor..
ve çözüm

1- kullandığın ftp programını değiş
2- Bilgisayarında kurulu free FTP programı kaldır.
3- hosting şifreni değiş
4- ftp deki bütün dosyaları sil ve tekrardan kurulum yap

geçmiş olsun :)

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bahsettiğiniz sorun ücretli yazılımları lisansını almadan cracklemeniz sonucunda olan bir sorundur. Cracklemek için kullandığınız dosyalar sitenize bu kodları eklemek için kullanılıyor. Filezilla yı ben yıllardır kullanıyorum dediğiniz sorun hiç yaşamadım.

Filezilla hiçbir kötü niyetli yazılım reklam vs. içermemektedir. Bir webmaster sitesinde önereceğiniz ftp programı hangisi deseniz büyük bir çoğunluk filezillayı önerecektir. Lütfen bilmediğiniz konularda yanlış bilgi vermeyiniz.

fenerliufuk

OpenCart-TR
Web sitesi
www.yanardag.com.tr
eka7a' Alıntı:
Bahsettiğiniz sorun ücretli yazılımları lisansını almadan cracklemeniz sonucunda olan bir sorundur. Cracklemek için kullandığınız dosyalar sitenize bu kodları eklemek için kullanılıyor. Filezilla yı ben yıllardır kullanıyorum dediğiniz sorun hiç yaşamadım.

Filezilla hiçbir kötü niyetli yazılım reklam vs. içermemektedir. Bir webmaster sitesinde önereceğiniz ftp programı hangisi deseniz büyük bir çoğunluk filezillayı önerecektir. Lütfen bilmediğiniz konularda yanlış bilgi vermeyiniz.

busorunu iki haftadır bende yaşadım cuteftp8pro kurmuştum site virüs uyarısı veriyordu nevarsa sildim tekrar temiz yedekten kurdum yine bulaştı
sıfır 147ye eski veri tabanından ayıklayıp ürünleri girdim üç gün durmadı yine index.php home.php gibi dosyaların enaltına acayip kodlar ekleniyordu.
cuteftp8pro yu pcden sildim filezillayıda sildim ama eminim cuteftp8pro da bişey var 6-7 senedir kullandıgım eski versiyon cuteftp6 yı kurup onunla
baglantı kurdum tüm php uzantılı dosyaları tektek elle kontrol edip var olan
o cins kodları sildim 4 gündür sorun yaşamıyorum.