site ve domaini yeni olmasına rağmen aşırı traik sorunu

rozdemir

OpenCart-TR
Arkadaşlar Opencart'ın son sürümünü hostuma attım yeni aldığım bir domainim var ama daha 3 günlük siteye anlık 180-200 kisi griyor. siteye canlı destek Live Zilla modülünü kurmuştum bundan kaynaklanabilirmi neden bu kadar trafik oluyor. google ye düşmemiş bir siteye kim saldırır lütfen bilen arkadaşlar varsa yardımcı olsun. site url: bitkilerlemucize.com sayaç modülü yoktun acaba livezilla beni yanıltıyomu diye düşünüp sayaç modülü ekledim gerçekten sayaç modülündede anlık ziyaretci dediğim gibi
resim.jpg

gokhander

OpenCart-TR
Bu tarz sitelere saldırı nedense cok oluyor rakip firmalardan.

rozdemir

OpenCart-TR
ben saldırı olduğunu sanmıyorum googleye verdiğim reklamlardan kaynaklandığını düşünüyorum sanki googlede yayınlanan her reklam sayfaya girilmiş gibi gözüküyor loglara baktım google adresleri çıkıyor

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Mynet ve tarzı adklik reklamları verdiyseniz bu sonuç az bile.. Googlede verdiğiniz reklamlardan olacağını sanmıyorum.. Googlenin yardımcı araçlarını kullanmayı deneyin.. Site araçlarından istatistiklerini görüntüleyin ziyaretçi gönderen siteler, tarayıcı, ülkeleri, vs. vs. Birde ücretli reklam verdiyseniz reklamın izleyici kitlesini satış yapabileceğiniz bölgeler olarak belirlemeye çalışın boşu boşuna reklam gideri ödemezsiniz ayrıca sitenizi kasmazsınız..

rozdemir

OpenCart-TR
mirac bilgilerin için teşekkür ederim bu live zillanın trafiğe etkisi nedir çünkü cpanel logların baktığımda google ve livazilla ilk planda yer alıyor eğer lva zilla cok trafik kullanıyorsa bundan vazgeçmek zorunda kalacağım
birde tema ile ilgili bir sorunum var İnternet Explorer 6.0 ve aşağısı olan browserlerde bu son temanın header kısmında bozulma oluyor opera dada aynı sorun vardın onu düzeltim lakin explorer 6.0 ve aşağısı browserlerde bu sorun devam ediyor bunu nasıl aşarım

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
livezilla trafiğini serverde kullanmadım o yüzden bilgim yok malesef.. Sitedeki temaların modifiyesinde yardımcı olmaya çalışan arkadaşların ie6.css dosyası göz ardı etmelerinden kaynaklanıyor olsa gerek genelde header hatası veriyor.. Bu hatada her temaya göre değişiyor.. İndirdiğiniz temanın konusuna aldığınız hatayı resimli olarak verirseniz daha sağlıklı bilgiye ulaşabilirsiniz..

rozdemir

OpenCart-TR
1.4.7 uykucu-uykucu2 smrel temalarında hep aynı hatayı veriyor bundan önce 1.4.0 smrel tema kullandım ondada aynı hatayı verior benim anladığım hata menüden kaynaklanıyor. opera da aynı sorunu vermiştin menü resimlerini kaydırarak düzeltim fakat 6.0 ve aşağısı internet explorer de düzeltemedim ya sabit tek resim bir menü kayacağım flashta olabilir www.bitkilerlemucize.com daki tema

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
exp 6 hala kullanabilen varsa denesin..:) Kalmadı artık 6 kullanan bence.. Yakında kapatırlar sanırım bi güncellemeyle.. Exp 8 de sorunsuz teman kurcalama derim bence..

rozdemir

OpenCart-TR
mirac kardeşim cevapların için teşekkür ederim. sanırım dediğin gibi css dosyasından kaynaklanır. malesef günümüzde devlet daireleri hala exp 6 ve aşağısını kullanıyor. yoksa benm bu durumu tespit etmem mükün değildi sanırım bununla ilgli css dosyası yayınlanır olmazsa oraya flash bir menü koymayı düşünüyorum. css lerden anlasam yapacağım. ama pek bilgim yok kartıştımayayım.
birde bu trafik neden bu kadar yoğun gözüküyor esas bu kafamı çok meşgul ediyor. ilk defa bir skripte googlede yayınlanan reklamlardan dolayı bu kadar hit alıyorum sitenin gezildiğini de sanmıyorum günlük 1000 kişikik hitle geri dönüşüm olması lazım ama olmuyor. sanal bir girişmiş gibi geliyor. anlık 200 kişiyi bulduğu oluyor ve hiç bir geri dönüşüm yok.

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Haklısın devlet daireleri düşünmemiştim.. Sayaç kodlarını baz alarak bu bilgiye varmıyorsun umarım.. Sayacın admin modul ayarlarından saniye üzerinden ayarlarını kontrol et eğer öyleyse.. Dediğim gibi tavsiyem google yardımcı araçlarından destek al.. yada opencart-tr'da da kullanılan sayyac.com u dene.. ip adreslerinden belli olur sanırım.. Flash menü mantıklı güzel renk uyumlu bişey oluşturursan şık durur ve bozulma olmaz sanırım..

rozdemir

OpenCart-TR
miraç kardeşm verdiğin hercevap içn teşekür ederim yardımların için teşekkürler. sizin gib arkadaş sayeseninde bizde birşeyler öğreniyoruz. bunun cevabnı bulabilirsem sizinle paylaşacağım
Gönlünüze sağlık

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Site yer alan smrel, uykucu, uykucu2 gibi temalar sadace ie6 değil sadece onda olsa tamam birede operada açın temaları görün bakalım neler olur :) Smrel temanın tam olarak düzgün çalışan halini yarın yayınlayacağım.