Site Açılışında index.html'e Öncelik Tanımak

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
Merhaba Arkadaşlar.

Sitem için bir html intro hazırladım ve server'a attım fakat www.siteadi.com yazıladığında önce index.php açılıyor. bBenim istediğim şey ise önce index.html açılsın sanırım bunun için php.ini'de önceli ataması yapılması lazım. bunu nasıl yaparım ?

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
apemia' Alıntı:
en iyisi siteyi bir dizine taşı yönlendir uğraşma

Denem İstediğiniz Şey httpdocs içerisinde portal diye bir klasor oluştur. siteyi buraya taşı doğrumudur..

Peki bu sitenin sayfalar arası geçişinde çalışmasını engellermi

apemia

OpenCart-TR
Web sitesi
www.huseyinuysal.com.tr
önce sitende admin de yedek oluştur, sonra dosyaları bir klasore taşı eğer açmazsa install at tekrar kur vede sonra yedeği admin den geri yükle, sonra httpdocs a index.html dosyası oluştur istediğini yap sonra da onu da oluşturduğun dizine yönlendir ok?

tatang54

OpenCart-TR
MasterBora,

Yapman Gerekenler Notepad Aç Bir Tane.Sonra İçine Birşeyler Yaz Ve Sil(Kaydetmesi İçin.)İçerisi Boş Olduktan Sonra Kaydet.Sonra Dosya Adına ".htaccess" Ver(Tırnak İşaretleri Olmayacak.Nokta Olacak.).Sonra Tekrar Oluşturduğun Belgeyi Aç Ve ;

Kod:
<IfModule dir_module>
DirectoryIndex index.html index.htm index.php index.php3
</IfModule>

Yukarıda YazanlarıYapıştır.Öncelik index.html'de Olacaktır.Önceliği Başka Yapmak İstiyorsan Koddaki Birinci Olan Yere İstediğin Uzantıyı Yazabilirsin....

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Zaten OpenCartın kendisinde .htaccess dosyası var. Eğer değiştirmediysen ismi .htaccess.txt dir. Sonundaki .txt kaldır sonra tatang54 dediği kodu içerisine ekle.

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
tatang54' Alıntı:
MasterBora,

Yapman Gerekenler Notepad Aç Bir Tane.Sonra İçine Birşeyler Yaz Ve Sil(Kaydetmesi İçin.)İçerisi Boş Olduktan Sonra Kaydet.Sonra Dosya Adına ".htaccess" Ver(Tırnak İşaretleri Olmayacak.Nokta Olacak.).Sonra Tekrar Oluşturduğun Belgeyi Aç Ve ;

<IfModule dir_module>
</IfModule>

Yukarıda YazanlarıYapıştır.Öncelik index.html'de Olacaktır.Önceliği Başka Yapmak İstiyorsan Koddaki Birinci Olan Yere İstediğin Uzantıyı Yazabilirsin....

Teşekkür Ederim.. Verdiğiniz kodu .htaccess içine attım tam istediğim gibi oldu.. hepinize teşekür ederim..

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
Tekrar Merhaba.. Vermiş Olduğunu Cevap İşe Yaramış ve Projemde index.html'e Öncelik Tanıyabilmiştim.. Tekrar Teşekkür Ederim..

İkinci Bir Proje Çalışması Yapıyorum Verdiğiniz Kodu Yine .htaccess içine Attım Ama Bu Defa Çalışmadı.
PHP:
<IfModule dir_module>
</IfModule>

Options +FollowSymlinks

RewriteEngine On
RewriteBase / 
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)\?*$ index.php?_route_=$1 [L,QSA]

Önceki Server Windows idi Şu Anki Linux. Acaba Bu Problem Teşkil Edermi..

Teşekkür Ederim

tatang54

OpenCart-TR
fark etmez diye biliyorum.ancak cpanelde bununla ilgili bir menü olabilir kurcalaman lazım.host firması ile görüşüp hallettirebilirsin...

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
ben daha öncesinde böyle bişey yapmıştım ama şu şekilde
hostunuzun yönetim panelinde açılış sayfa öncelikleri vardı ordan ayarlamıştım
orada öncelikle açmasını istediğiniz sayfaların sırasını değiştiriyorsunuz
oda gidip bakıyor
index.html
index.php
indes.asp
index.htm
index.***
bu şekilde sayfalar var ilk sırada hangisi varsa ona bakıyor eğer o sayfa var ise önze o sayfayı açıyor sonrasında index.html sayfa içerindede index.php'ye yönlendirme yapıyorsunuz o kadar
ben bu şekilde yapmıştım

meteov

OpenCart-TR
irembagi' Alıntı:
ben daha öncesinde böyle bişey yapmıştım ama şu şekilde
hostunuzun yönetim panelinde açılış sayfa öncelikleri vardı ordan ayarlamıştım
orada öncelikle açmasını istediğiniz sayfaların sırasını değiştiriyorsunuz
oda gidip bakıyor
index.html
index.php
indes.asp
index.htm
index.***
bu şekilde sayfalar var ilk sırada hangisi varsa ona bakıyor eğer o sayfa var ise önze o sayfayı açıyor sonrasında index.html sayfa içerindede index.php'ye yönlendirme yapıyorsunuz o kadar
ben bu şekilde yapmıştım

aynen katiliyorum dostum. hosting kontrol paneline girersin. orada acilista default olarak hangi index in acilacagini kendin belirlersin, sonra da acilistaki koydugun index.html ye ister yonlendirme javascript eklersin (sayfa yonledirmesi - redirection) ya da bir buton koyar index.php linki verirsin ve siten acilmis olur.