Sistemsel Resim Sorunu ACİL - HELP

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Alt Üst Etmene Gerek Yok 1. Sayfayı İnceleseydin Yapabilirdin Çözüm Bulamadıysan İletişime Geç Yardımcı Olalım. sanırım sen iletişime geçen 12. kişisin.

KmL55' Alıntı:
Gökhan TAYLAN' Alıntı:
Kullandıgınız Default Yapıda Colorbox Var Fakat Temanızda Fancybox Aktif

Colorbox to Fancybox veya Fancybox To Colorbox Kodlarını Düzenleyiniz.

fancyboxn.png

Not : Yeni Üyeler Araştırmadan Konu Açmayınız . Önce Siteyi Araştırın

Ustad gerekli kodları nereden bulabilirim default tema için ? siteyi alt üst ettim ama bulamadım yardımcı olurmusun ?

ozkiremitci

OpenCart-TR
http://jacklmoore.com/colorbox/ linkten indirebilirsiniz, gökhan kardeşimizin linkte bir yönlendirme var.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Hangi Linkten Bahsediyorsun Ben Link Vermedim ... Yanlış Bilgi Vermeyin
ozkiremitci' Alıntı:
http://jacklmoore.com/colorbox/ linkten indirebilirsiniz, gökhan kardeşimizin linkte bir yönlendirme var.

weedecs

OpenCart-TR
Web sitesi
www.alperheper.com
merhaba....

bizim sitede de fancybox var ve ben fancyboxtan memnunum.

ancak default ve özel temada da aynı sorun var. hesap açılışında ve sipariş onayındaki okudum kabul ediyorum kısımları açılır pencere yerine tam sayfa açılıyor ve var olan sayfayı kapatıyor

javascript klasöründe colorbox olmadığını fark ettim ve ekledim ancak hala değişmedi

colorbox'u nasıl aktif edebilirim veya bu iki sayfada colorbox'a gitmesi gereken yerleri nasıl fancybox'a çeviririm bulamıyorum.

bana bu konuda yardım edebilecek bir kişi varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

ben cevabı buldum...

türkçeleştirme dosyalarında language/account/register.php ve language/checkout/checkout.php içinde bulunan colorbox ibarelerini fancybox yaptığınızda düzeliyor.

conan777

OpenCart-TR
enesaltunisik' Alıntı:
Size söyle söyleyim söyle yapabilirsiniz opencart.com güncel versiyonu indiriniz checkout dosyasi kullandiginiz temada deistirin duzelecegine eminim

birader eline sağlık
hepsini denedim olmadı
\catalog\view\theme\default\template\checkout

dizininin tamamını yeni themadaki public_html/catalog/view/theme/bershka/template

dizinine aynen kopyaladım tek kelimeyle süper

denenmiş ve olmuştur
kolay gelsin:D:D:D

yiozkok

OpenCart-TR
Gökhan TAYLAN' Alıntı:
Sizin Temanız için Uygulama Fancybox to ColorBox

common/header.tpl içindeki;

Bul :
Kod:
<script type="text/javascript" src="catalog/view/javascript/jquery/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.pack.js"></script>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="catalog/view/javascript/jquery/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.css" media="screen" />
<!--[if IE]>
<script type="text/javascript" src="catalog/view/javascript/jquery/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4-iefix.js"></script>
Değiştir.
Kod:
<script type="text/javascript" src="catalog/view/javascript/jquery/colorbox/jquery.colorbox.js"></script>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="catalog/view/javascript/jquery/colorbox/colorbox.css" media="screen" />

product/product.tpl

Bul :
Kod:
class="fancybox" rel="fancybox"

Hepsini Değiştir :
Kod:
 class="colorbox" rel="colorbox"

Bul :
Kod:
 <script type="text/javascript"><!--
$('.fancybox').fancybox({cyclic: true});//--></script>

Değiştir :
Kod:
$('.colorbox').colorbox({
	overlayClose: true,
	opacity: 0.5
});
//--></script>

cileqesh76' Alıntı:
Merabalar Gökhan Bey.
Sizinle İletişim'e Geçmiştim. Dediğiniz Gibi Gerekli Dosyaları Ekledim.
Gerekli Dosyalar Ek'tedir.
http://www.gurtasyapidekorasyon.com/GokhanTaylan.rar

Merhaba,

Aynı sorunu bende yaşadım; sorunun kaynağı eski sürüm (1.5.1) için hazırlanan theme'lerin Gökhan Bey'in de belirttiği gibi artık desteklenmeyen fancybox kullanmasındır.

Gökhan Bey'in belirttiği değişikliklerde eksik dosylar vardır. Kendim sorunu düzeltirken Gökhan Bey'in gösterdiği yoldan aynı mantıkla tüm ilgili yerleri düzelttim ve sorun tamamen düzeldi. aşağıda diğer değiştirilmesi gereken yerleri de ben ekliyorum;

asagidaki dosyalarda fancybox geçen scripti asagidaki gibi destirin:

catalog\view\theme\yoolight\template\account\register.tpl
catalog\view\theme\yoolight\template\affiliate\register.tpl
catalog\view\theme\yoolight\template\checkout\payment.tpl
catalog\view\theme\yoolight\template\checkout\register.tpl

width: 560,
height: 560,
autoDimensions: false
});
//--></script>

marcareklam

OpenCart-TR
Teşekkürler Gökhan Bey ve yiozkok emeğinize sağlık ...

CanK6

OpenCart-TR
Bütün tema dosyalarını taradım bulduklarımın hepsini değiştirdim ama sorunum düzelmedi lütfen yardımcı olurmusunuz...??

Gökhan TAYLAN' Alıntı:
Hangi Linkten Bahsediyorsun Ben Link Vermedim ... Yanlış Bilgi Vermeyin
ozkiremitci' Alıntı:

afroma

For a good time, one night only
Web sitesi
meettomy.site
İkisini de yaptıktan sonra hiçbir sorun kalmadı. 2 gündür düzeltmeye çalışıyordum, teşekkür ederim...

loveofblack

OpenCart-TR
default tema kullanmıyorum, ilk aşamayı yani header.tpl deki değişikliği gerçekleştirdim düzeldi. çok teşekkürler

ultrAordu

OpenCart-TR
ben değişiklikleri yapmaya çalıştım ama ürün resmine tıklayınca büyüyor resim fakat çerçevesi yok close yazısı altta kalıyor.
http://www.orduceyiz.com

yardımcı olabilirseniz sevinirim

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Sitenizi inceleme fırsatım olmadı sayfanız açılmıyor : http://prntscr.com/787tm bu bölümde kalıyor.

ultrAordu' Alıntı:
ben değişiklikleri yapmaya çalıştım ama ürün resmine tıklayınca büyüyor resim fakat çerçevesi yok close yazısı altta kalıyor.
http://www.orduceyiz.com

yardımcı olabilirseniz sevinirim

ultrAordu

OpenCart-TR
temamı değiştirdim belki düzelir diye ama temada düzenleme yapacağım product/product.tpl hiç yok sadece common klasörü var. ödeme kısmı ilerlemiyor şimdide colorboxları fancybox yaptığım halde.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Henüz Tam Anlamıyla Düzenlemeleriniz Gerçekleşmemiş :

colorbox to fancybox metodunu veya tam tersi fancybox to colorbox ile işlem yapabilrisiniz. ikiside sorununuzu çözecektir.

Hatanız : http://prntscr.com/7agyw

ultrAordu' Alıntı:
temamı değiştirdim belki düzelir diye ama temada düzenleme yapacağım product/product.tpl hiç yok sadece common klasörü var. ödeme kısmı ilerlemiyor şimdide colorboxları fancybox yaptığım halde.

ultrAordu

OpenCart-TR
fancybox yaptım olmadı colorbox yaptım yine olmadı atladığım dosya kalmıştır kesin kodları denetleyen o programın adını öğrenebilirmiyim nerde olduğunu bulsa

ayvandur

OpenCart-TR
conan777' Alıntı:
enesaltunisik' Alıntı:
Size söyle söyleyim söyle yapabilirsiniz opencart.com güncel versiyonu indiriniz checkout dosyasi kullandiginiz temada deistirin duzelecegine eminim

birader eline sağlık
hepsini denedim olmadı

dizininin tamamını yeni themadaki public_html/catalog/view/theme/bershka/template

denenmiş ve olmuştur

conan777' Alıntı:
enesaltunisik' Alıntı:

birader eline sağlık
hepsini denedim olmadı

denenmiş ve olmuştur

ben dosya

yukarıda açıklama gözükmemiş heralde.checkout klasörünü dediğiniz gibi attım.normalde kargo olayında devam etmiyordu,takılıyordu.o sorun çözüldü ama şimdide tasarım kaydı.tasarım ortalanması gerekirken sağa ve sola uzamış.yardımcı olan olursa çok memnun olurum.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    80 KB · Görüntüleme: 30

fcaferoglu

OpenCart-TR
Gökhan TAYLAN' Alıntı:

Bul :
Kod:
<script type="text/javascript" src="catalog/view/javascript/jquery/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.pack.js"></script>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="catalog/view/javascript/jquery/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4.css" media="screen" />
<!--[if IE]>
<script type="text/javascript" src="catalog/view/javascript/jquery/fancybox/jquery.fancybox-1.3.4-iefix.js"></script>
Değiştir.
Kod:
<script type="text/javascript" src="catalog/view/javascript/jquery/colorbox/jquery.colorbox.js"></script>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="catalog/view/javascript/jquery/colorbox/colorbox.css" media="screen" />

product/product.tpl

Bul :
Kod:

Hepsini Değiştir :
Kod:

Bul :
Kod:

Değiştir :
Kod:
});
//--></script>

cileqesh76' Alıntı:
Merabalar Gökhan Bey.
Sizinle İletişim'e Geçmiştim. Dediğiniz Gibi Gerekli Dosyaları Ekledim.
Gerekli Dosyalar Ek'tedir.
http://www.gurtasyapidekorasyon.com/GokhanTaylan.rar

Merhaba,

Bende sepete ekle butonu çalışmıyor. Siteyi biraz araştırdım önerilenler bende de aynı şekilde zaten. Bir çözüm bulamadım. opencart_v1.5.2.1 sürümünü kullanıyorum. Sitem www.dokuzo.com yardımlarını bekliyorum, Aynı şekilde alışveriş listeme ekle bölümüde çalışmıyor. teşekkürler

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Sepete Ekle - Alışveriiş Listeme Ekle Ürün Karşılaştırma Hepsi Aktif Olarak Çalışmakta :

http://prntscr.com/awghi ürün seçeneği girdiğinizden direk olarak sepete ekleme işlemi yapmaz seçenek seçmek zorundasınız.

fcaferoglu' Alıntı:
Gökhan TAYLAN' Alıntı:

Bul :
Kod:
<!--[if IE]>
Değiştir.
Kod:

product/product.tpl

Bul :
Kod:

Hepsini Değiştir :
Kod:

Bul :
Kod:

Değiştir :
Kod:
});
//--></script>

Merhaba,

Bende sepete ekle butonu çalışmıyor. Siteyi biraz araştırdım önerilenler bende de aynı şekilde zaten. Bir çözüm bulamadım. opencart_v1.5.2.1 sürümünü kullanıyorum. Sitem www.dokuzo.com yardımlarını bekliyorum, Aynı şekilde alışveriş listeme ekle bölümüde çalışmıyor. teşekkürler