Siparişiniz Hakkında Yorum Ekleyiniz Kutusunu Düzenleme

byazem

OpenCart-TR
başlıktada belirttiğim gibi Ödeme Bilgileri kısmında Siparişiniz Hakkında Yorum Ekleyiniz yazısının altındaki yorum kutusunu istediğimiz boyutlara nasıl alabiliriz benim orayı baya bi küçültmem gereklide birde kutu içerisindeki yazı fontunun büyüklüğü ve küçüklüğünü nerden ayarlayabiliriz.

dgdizayn

OpenCart-TR
Re: Siparişiniz Hakkında Yorum Ekleyiniz Kutusunun Boyutu

catalog\view\theme\default\template\checkout\shipping.tpl AC

Kod:
  <div style="background: #F7F7F7; border: 1px solid #DDDDDD; padding: 10px; margin-bottom: 10px;">
        <textarea name="comment" rows="8" style="width: 99%;"><?php echo $comment; ?></textarea>
      </div>

Yukselık ayarı: rows="8"
Genislik ayarı: style="width: 99%;

byazem

OpenCart-TR

bu ayarları değişmeme rağmen hiç bir değişiklik olmadı :S OpenCart 1.3.4

shipping.tpl değil payment.tpl içinde yapınca oldu.

Resimde görüldüğü gibi yorum kutusunun boyutu bana yeterli fakat yanındaki aşşağı - yukarı oklarını silmem gerekiyor ayrıca yorum kutusuna girilecek maximim karakter sayısını değiştirmek benim admin panelinden ekleyeceğim yorumun karakter sayısınıda etkilermi etkilemiyor ise nerden değişebilirim.
73448603.png

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Tek satır yapmak için

Bu bul
Kod:
<textarea name="comment" rows="8" style="width: 99%;"><?php echo $comment; ?></textarea>
Bununla değiştir.
Kod:
<input maxlength="20" type="text" rows="8" style="width: 99%;" name="comment" id="<?php echo $comment; ?>" />

shipping.tpl dosyasında ki değişiklik kargo metodundaki seçimindeki yorum kutusunu değiştirir.
payment.tpl dosyasındaki değişiklik ise ödeme metodu kısmındaki yorum kutusunu değiştirir.

maxlength="20" yazan yeri değiştirerek karakter kısıtlaması koyabilirsiniz. Admin paneli etkilemez yani etkilememesi gerekiyor denemesini yapmadım.

byazem

OpenCart-TR

bir deneyeyim teşekkürler

ersan123

OpenCart-TR
sipariş bölümündeki yorum kısmını düzenleme

Siparişiniz Hakkında Yorum Ekleyiniz yazan kısma bazı seçenekler eklemek istiyorum field mi deniliyodu buna emin değilim ama..

resimdeki gibi yani

yorumlar.jpg

bunu yapmamın bir yolu varmıdır arkadaşlar?