Sipariş Verdikten Sonra Nasıl İndirim Yapabilirim?

osmanozg

OpenCart-TR
merhaba arkadaşlar hepinize hayırlı işler ve bol kazanclar dilerim

benim şu anda müşteri sipariş verdikten sonra müşteriye % oranında indirim uygulamam gerekiyor. yani sipariş admine düştükten sonra sayfası üzerinde iken yani nasıl ek ürün ekleyebiliyorsak o şekilde bu indirim nasıl yapabilir veya siparişin içine indirim veya kuponu sonradan nasıl ekleyebilirim.
1.4.8.

bu modülü satın aldım

AutoDiscount Order Total Module (OpenCart Addon)

http://theqdomain.com/ocstore/autodisc
yeni siparişlerde otomatik sipariş sayfasında istediğim oranda yapıyor.

4353.png

eski siparişler için nasıl bir yol izleyebilirim.
yardımcı oalabilecek bir arkadaş varmıdır.

ve müşteri siparişini sipariş geşmişinden nasıl düzenleyebilir

4403.png

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
tahminen eski siparişleriniz için ancak database üzerinden manuel değişiklik yapabilirsiniz.
yeni siparişleriniz için database inize bakın
aynı mantıkta ekleme yaparak sorunuzunu çözebilirsiniz belki.

not : modul eğer sipariş id sine göre kendini otomatik ekliyorsa, modul ile ilgili database alanında ilgili id leri ekleyerek de çözebilirsiniz.

osmanozg

OpenCart-TR
ilginiz için teşekkür ederim.
database bilgim yok nasıl ypacağımı sipariş id'sine nasıl ulaşacağımı ve nasıl bir düzenle me yapacağımı bilememekteyim.
yinede alakanız için teşekkür ederim.

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
hosting hizmeti aldığınız yerden size bir webadmin bilgisi verecekledir. burdaki panelden mysql databaseinize ulaşabilirsiniz.
o tablolara baktığınızda id ler ve ilişkileri görebilirsiniz.
modulu iletin localde kurup yardımcı olayım diyeceğim ama ücretli aldığınız bir modul ya paylaşıma kapılıdır yada paylaşmak istemeyebilirsiniz doğal olarak. :)
ama o modulun yaptıklarını bilmeden burdaki yorumlar tahminden öteye geçemez (kendi adıma)

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Veritabanınızda order_ ile başlayan tablolar sipariş yapıldığında yazılan tablolardır. O tabloların hepsi birbiriyle bağlantılıdır. Eski siparişleriniz de istediğiniz değişikliği yapmak için veritabanın da elle değişiklik yapmalısınız. Bu konuda bir bilginiz yoksa ve satış yaptığınız bir siteyle mutlaka yedek aldıktan sonra değişiklik yapınız.

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
eka7a
modulu inceledim
modul sipariş ekranında sadece toplam tutar üzerinden bir değişiklik yapmata ve database yazılacak rakamı değişitrmekte. yani eski siparişlere bu modul ile mudahale şansı yok.
dediğin gibi tüm değişikliklerin manuel yapılması şart. ancak sonucunda oldukça büyük problemler yaşanması olası. tüm raporlar istatistikler vb tablolarda etkilenmekte. ben arkadaşa özel mesaj ile durumu daha detaylı ilettim. umarım iş görür