Sipariş Uyarısı Eklentisi (Ücretli Yaptırılacaktır)

ilkayturkoglu

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar,

Opencart'tan son derece memnunum, fakat bir şey istiyorum bilmiyorum yapabilecek bir arkadaş çıkacakmıdır..?

Sipariş düştüğünde eğer "Yeni Sipariş Var" durumunda sipariş var ise, yani order_status_id = 5 ise arkaplanda bir ton ile yani bir müzik ile uyarı vermesini istiyorum..

Önemli: Opencart 1.3.4 kullanıyorum

Bunu yapabilecek arkadaşlar varsa gerekirse ücretli yazdırabilirim..Lütfen yapabilecek arkadaslar PM ile ulaşsınlar bana.

Şimdiden Teşekkür Ederim
İyi Çalışmalar

Sweetling

OpenCart-TR
Arkadaşım bende online siparişle çalışan bir sistem yapıyorum, benim kullandığım yöntemi söyleyebilirim işine yarar belki

Admin panelinde
SİSTEM-->GENEL AYARLAR-->SEÇENEK sekmesinde uyarı e-postasını evet olarak işaretle.
kendine sadece bu sipariş olaylarında kullanamk için bir mail aç örnek "siparis@siteadın.com"
sonra microsoft outlook kullan outlookta gönderme alma zaman ayarınıda 1 dk. olarak seçebilirsin, böylece her sipariş geldiğinde anında sesli olarak ve hemde mesaj olarak görebilirsin
siteyide devamlı açık tutmak zorunda kalmazsın, yeni sipariş olduğunda sesi duymasan kaçırsan bile, sağ alt kısımda saatin orda bir sarı mektup işareti varsa anlarsın sipariş geldiğini...

ilkayturkoglu

OpenCart-TR
Zaten o şekilde kullanıyorum, Mozilla Thunderbird kullanıyorum ve müzik ile uyarıyorda, fakat bazen yenilemede hata veriyor falan, pc başında olmadığımda maalesef kaçırıyorum..

O yüzden bu eklentiyi yazacak arkadas varsa bekliyorum.

Teşekkürler kardeşim bilgiler için

ilkayturkoglu

OpenCart-TR
Doubles yapacaktı ama maalesef yaklaşık 4 gündür yok, şehirdışında sanırım..Dönerse foruma tabiki yaptıracağım söz verdim bir kere sözden dönmek yakışmaz bize :) ama yinede yapacak arkadas olursa ücret sorun olmaz yaptırabilirim..Doubles'ta yapar başkasıda yapar 2 kişinin ücretinide takdim ederim kardeşim biliyorsun...
Çok acil ihtiyacım var sen yapamazmısın kardeşim ?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Uzun süredir istiyorsun bu modülü yapabilseydim şimdiye siten kurmuş olurduk ama ben biraz işin tasarım tarafına kaçıyorum.

Bende Sweetling e katılıyorum bunun için bir modül yazdırmana gerek yok sonuçta bilgisayar başında olmayınca yine kaçıracaksın. Ben windows live mail kullanıyorum ve bir çok mail hesabı tanımlı hele birde forum sahibiysen ve bir çok yere üyeliğin varsa yandın. 5 dk bir bip bip ötüp duruyor. Eğer sesi kısık gelir dersen de ses ayarlarından sevdiğin bol gürültülü bir şarkı koyarsın sipariş geldiğin hem oynarsın hem de siparişe bakarsın :)

Ama tabi bu benim düşüncem gerisi sana kalmış :) Biri çıkar inşallah yanlız özelden halledin :)

ilkayturkoglu

OpenCart-TR
Yok eka7a kardeşim kafaya koydum onu yapacam bi şekilde :)

Ahhh ah bi yapabilsek be kardeşim :)

ilkayturkoglu

OpenCart-TR
Arkadaşlar birkaç şey yaptım ama olmadı, bence hep birikte uğraşırsak hepimizin kullanabileceği birşey cıkarabiliriz ortaya..

Özellikle eka7a kardeşim ve miraç kardeşim, bunu yapabiliriz uğraşırsak bence :))

Ben yaptığımı yazıyorum aşağıda;

view/template/customer/order_list.tpl dosyasına

PHP:
<?php include('siparisMuzik.php'); ?>
ekledim.

siparisMuzik.php dosyasının içeriği aşağıda;

PHP:
<?php

$sql=mysql_query("SELECT * FROM order WHERE order_status_id = '5'");
if(mysql_num_rows($sql)>0) {
   include'siparisMuzikCal.php';
} else {
   include'siparisMuzikCalma.php';
}
?>
order_status_id = 5 ==> Yeni Sipariş Var
Bu şekilde yaptım, fakat verdiği hata sql sorgu kaynaklı bir sorun sanırım, çözemedim açıkçası..

Sistemin verdiği hata;
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/site/public_html/merkez/admin/view/template/customer/siparisMuzik.php on line 4

Bununla ilgilenecek arkadasımız varmıdır..?
Tşk

inxtria

OpenCart-TR
siparisMuzik.php dosyasının içeriğini şöyle yapınca hata almadım. Deneyebilirmisin?

PHP:
<?php
	$SiparisVarmi=0;
	$order_query = $this->db->query("SELECT count(*) as ToplamSiparis FROM `" . DB_PREFIX . "order` WHERE order_status_id ='5'");
	$SiparisVarmi=$order_query->row['ToplamSiparis'];
	if ($SiparisVarmi!=0){
		include'siparisMuzikCal.php';
	} else {
   include'siparisMuzikCalma.php';
}

?>

mduman

OpenCart-TR
merhabalar ben kendi siteme bu programı yazdırdım çok ta süper çalışıyor sistem şöyle;
sipariş verilince bilgisayarıma kurulu olan programda masaüstünün sağ tarafında bir uyarı mesajı ve zil sesi çalıyor (outlooktan mail geldi uyarısı gibi) küçük mesajda yeni ve eski müşteri olup olmadıgı ve sipariş adeti yazıyor sonrasında bu uyarı mesajına tıkladıgımda ana program acılıyor ve sipariş detayları gorunuyor tüm işlemlerimi bu programda halledebiliorum yani admin paneline gerek kalmıyor harika bi sistem oldu cok rahatlatıcı admin panelinde zırt bırt f5 yapmama gerek kalmadı yaklaşık 30 sn de pcme sipariş düşüyor yaptırmak istiyen arkadaslar olursa (bunu neden soyluyorum ben cok sıkıntı yasadım bu konuyla iligil) firma adres ve telefonu aşagıda

edit-moderatör...telefon numarası yazmak kolay ama link ve demo zormu?

mduman

OpenCart-TR
demo olarak yok benim bilgisayarımda kayıtlı ben bunu o şirkete ücretli yadırdım istenilirse kendi programımın ekran görüntülerini paylaşabilirim fakat o programı nasıl link olarak vereyim onu anlamadım ben şirket sahibi degilim programı yazdırdım demek için bunu belirttim

mduman

OpenCart-TR
tamam ekran görüntülerini hazırlayıp koyucam

bildirimw.jpg

adszunw.jpg

ana program ve ekranımın sag alt kösesinde cıkan küçük uyarı penceresi bu pencere cıkınca zil sesi çalıyor. su an sitem test aşamasında oldugu için yayınlayamıyorum en kısa sürede bitince sizinle paylasırım

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
mduman' Alıntı:
demo olarak yok benim bilgisayarımda kayıtlı ben bunu o şirkete ücretli yadırdım istenilirse kendi programımın ekran görüntülerini paylaşabilirim fakat o programı nasıl link olarak vereyim onu anlamadım ben şirket sahibi degilim programı yazdırdım demek için bunu belirttim
O mesajınızdaki link ve demo dan kasıtta ekran vs görüntüsüdür... lafın gelişi tarzı yazılmıştır genelde paylaşımlarda link ve demo kullanıldgı için.. sizin kullandıgınız program opencart için mi yazılmış yoksa herhangi bir site için mi.. opencart site linkinizi pm den alabilirmiyiz...

mduman

OpenCart-TR
sitede ürün ve modül anlamında eksiklikler var onlar tamamlanınca sizlerle paylaşıcam,
örnegin şimdide ürüne seçenek girdigimde hata alıyorum bu gibi hataları düzeltip sizlere vericem program konusunda bi sıkıntı yok siteden sipariş verince hemen uyarı mesajı geliyor

ilginiz için teşekkürler en kısa sürede görüşürüz