Sipariş Onayı ( Sorunu )

Tugce34

OpenCart-TR
Herkese merhabalar ;

Arkadaşlar aranızda yeniyim ancak uzun zamandır siteyi takipteydim. Opencart sistem kurdum üye olmaya karar verdim gerçekten birçok şeyde öğrendim. Forumda araştırdım ancak derdime ne forumda ne de dışarıda çare bulabildim.

Sitemde kasaya git dediğim de şipariş bölümlerini tamamlıyorum en son sekme olan [undefined=undefined]"siparişi onayla"[/undefined] sekmesine gelince şöyle bir hata alıyorum.

Fatal error: Call to undefined method ModelCheckoutOrder::addOrder() in httpdocs/catalog/controller/checkout/confirm.php on line 328

Bu hatayı yabancı forumlarda bir kişi daha almış ancak herhangi çözüm önerisi veren olmamış. İnşallah bir çare bulunur çünkü o kadar ürün girdim tam siteyi açaçaktım ki böyle bir sorun ile karşılaştım.Dosyaları değiştirdim tekrar attım ancak hiç bir çözüm olmadı. Temadan kaynaklı olabilir mi ? bilmiyorum.

Eğr yardımcı olursanız gerçekten minnettar olurum .Teşekkürler.

Arkadaşlar sorunu çözdüm belki diğer arkadaşlara da yardımcı olur diye yazıyorum.

Paypal Express Checkout v1.1 fixed diye bir ödeme metodu kurmuştum. Bu modül 1.4 için uyumluymuş bu yüzden attığım modül dosyaları içerisinde catalog/model/checkout/ içerisinde ki order dosyası değiştirilmiş asıl dosya ile değiştirilince sorun ortadan kalktı :)
Herkese iyi günler dilerim :)

masteryoda

OpenCart-TR
Geç kalmışım :) çözmüşsünüz.
Hatanın sebebinin değiştirilmiş dosyalardan veya ekstra uyumlu olmayan tpl ye sahip bir modülden kaynaklandığını yazacaktım. yinede yazayım.

Çünkü bu tip hatalar genelde sıklıkla yapılıyor.
Heleki özel tasarım template lerde kesinlikleeeee dökümantasyonlarını okumadan asla bir adım bile atmayın.

Hangi hatayı alırsanız alın dikkatle tpl leri izlemler okursanız işinize yarayan çözüm yollarını bulmanız çok mümkün olacaktır.