Sepetim Modülünde ve Sepetimde Kdv Gösterimi Nasıl Yapılır?

lemanyak

OpenCart-TR
Sağ Taraftaki Sepetim Modülünde seçilen ürünlerin altında ara toplamdan sonra Kdv: ve Genel toplam satılarlarını nasıl gösterebilirim. Bunu yapmış bir kaç site gördüm ama kodları bulamadım.

lemanyak

OpenCart-TR
Sipariş Toplamı Bölümünde herhangi faydalı bir şey bulamadım. Ekli dosyadaki gibi turuncu yazılmış olan alanların eklenmesini istiyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirimm.
yardımcı olabilecek olan yokmu acaba

Ekli dosyalar

• sepetim.jpg
    sepetim.jpg
    11.1 KB · Görüntüleme: 285

syblz

OpenCart-TR
bu sorunun cevabı doğru düzgün hiç bir yerde anlatılmamış admin senden rica ediyoruz artık sırasıyla bu işlem nasıl yapılır gösterirsen çok sevirim ki eminim aynı sorunu yaşayan binlerce insan vardır belki onlarda sevinir.

Toplam:
Kdv %18:
Genel Toplam:

bunu sepetim modulunde bir türlü gösteremiyoruz.

Şimdiden teşekkürler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
İyide güzel kardeşim zaten opencartta sepetim modülünde Ara Toplam, KDV ve Toplam gösterilmektedir. Eski versiyon kullanıyorsanız yenisine güncelleyiniz. OpenCarttaki sepetim modülü dışında başka bir modül kullanıyorsanız modülün yeni versiyonunu çıkmasını beklemelisiniz.

syblz

OpenCart-TR
öncelikle ilgine teşekkür ederim.

fakat opencart 1.4.9.3 dışında bir versyionmu var acaba ? varsa da ben mi göremiyorum

yani böyle birşekilde çıkmıyor.

Çıkan sonuç: sepetteki ürüne örnek:

Ara Toplam: 2.28TL
Toplam: 2.28TL

benim istediğiim aşağıda belirttiğim gibi:

Ara Toplam: 2.28TL
KDV %18: (Artık herneyse)
Toplam: 2.28TL

bu şekilde istiyorum ki normalide budur sanırım.

şimdiden teşekkürler

bu sorunun cvbı yokmu yardım lütfen...

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bu ürünü sepete ekleyiniz
http://demo.opencart-tr.com/index.php?route=product/product&product_id=51

Benim anlatığım gibi yoksa sizin anlattığınız gibi sonucu gözlemleyiniz.

copen

OpenCart-TR
evet ornek doğru ama biz yapamıyoruz default olarak haklısınız fakat default temeda gelen urunler haricinde kendi yeni girdigimiz urunler olunca bu boyle gorunmuyor. KDV, Bölge ayrımı, urunlerde vergi oranı goster her turlu admin penceresindeki permütasyonu denedim ama olmuyor.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Sonradan eklediğiniz ürünlerde gözükmediğini söylüyorsunuz bunu şimdi ekledim ve herhangi bir sorun gözükmüyor
http://demo.opencart-tr.com/index.php?route=product/product&product_id=54

badger

OpenCart-TR
Bende bu konuda takıldım. Opencart sistemi içerisinde zaten vergi oranları bölümü var. Acaba neden kodları düzenleyerek kdv v.s. şeyler yazıyoruz anlayamıyorum. Oluşturduğumuz vergi oranlarında mı problem var yoksa bu kdv gösterememe sorunumuz temadan mı kaynaklı?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
OpenCart varsayılan ayarlarında ve dosyalarında herhangi bir sorun yok.

Kullandığınız temadan olabilir. Temanız opencart sürümü ile uyumlu olmayabilir. Modül eklediyseniz opencartın bu özeliklerini desteklemiyor olabilir.

badger

OpenCart-TR
KDV Sorunumu halletim. Benim gibi sonuca ulaşmakta zorlanan arkadaşlara da anlatmakta fayda var.

1- Admin panelimizden Sistem / Yerelleştirme / Genel Bölgeler e geliyoruz. 'Tüm Türkiye' adında yeni bir bölge oluşturuyoruz.

2- Admin panelimizden Sistem / Yerelleştirme / Vergi Oranlarına giriyoruz.

3- Ekle diyerek; Vergi oranı adı: KDV, Açıklama: katma değer vergisi, Genel Bölge: Tüm Türkiye, Açıklama: KDV %18, Vergi oranı: 18.0000 yazarak kaydediyoruz.

3- Şimdi yeni bir ürün ekleyerek test ediyoruz. Ürün eklerken Veri / Vergi Oranı kısmında KDV yi seçiyoruz.

Eklemiş olduğumuz ürünün fiyatına sistem otomatik olarak KDV ücretini ekliyor. Ürün fiyatımız 100 TL ise satış fiyatımız otomatik olarak 118 TL olarak ürünlerde sergileniyor.

Bu arada opencart yetkililerine verdikleri hızlı destek için teşekkür ediyorum.

moonSheLL

OpenCart-TR
Ben bu Konuyu Hala daha Yapamadım. denedim 1 2 kez Olmadı.

sekhil

OpenCart-TR
eka7a

senden ricam olacak arkadaşım. kdv ile ilgili o kadar şey yazmışsın eline sağlık.. fakat istenilen bu değil.

abicim 1.4.9.4 versiyonunda zaten sepette kdv oranları görnüyüor.bu düzeltme yapılmış.

benim istedigim ürün eklediğimde KDV sinide seçiyorum ki doğal olrak bu yapılmalıdır. genelde e ticaret sistemlerinde de bu var.

buraya kadar herşey normal. Tek sorun.

Ürün Fiyatı KDV Lİ Olarak görünüyor.

ancak sepete ekle dediğimizde normal fiyatı yazıyor, sonra kdvsi,, genel toplamı yazıyor.

ve eka7a kardeşim verdiğin site örneklerinde de yaptım yaptım demişsin. ama istenilen değil zaten şu anda son sistemde olan bişeyi yaptım diyosun.

senden rica ediyoruz veya mirac kardeşden bi yardım bu konuda...

Şimdiden Teşekkürler

cirkindeli

OpenCart-TR
sekhil' Alıntı:
eka7a

senden ricam olacak arkadaşım. kdv ile ilgili o kadar şey yazmışsın eline sağlık.. fakat istenilen bu değil.

abicim 1.4.9.4 versiyonunda zaten sepette kdv oranları görnüyüor.bu düzeltme yapılmış.

benim istedigim ürün eklediğimde KDV sinide seçiyorum ki doğal olrak bu yapılmalıdır. genelde e ticaret sistemlerinde de bu var.

buraya kadar herşey normal. Tek sorun.

Ürün Fiyatı KDV Lİ Olarak görünüyor.

ancak sepete ekle dediğimizde normal fiyatı yazıyor, sonra kdvsi,, genel toplamı yazıyor.

ve eka7a kardeşim verdiğin site örneklerinde de yaptım yaptım demişsin. ama istenilen değil zaten şu anda son sistemde olan bişeyi yaptım diyosun.

senden rica ediyoruz veya mirac kardeşden bi yardım bu konuda...

Şimdiden Teşekkürler

ürün eklerken birim fiyatı kdv li eklersen artı kdv gelir yok eklemessende ürün eklerken veri kısmından kdv ( vergi yok ) yok yaparsın o zaman sepetimde üürün fiyatları toplanır kdv de yazmazz bu işi deçözmüş olursun bence kısacası kdv görünsün dersen birim fiyatını kdv düşerek yaz yok kdv çıkmasın dersende ürün eklerken veri kısmından vergi yok işaretle sepetinde toplamı verir artı kdv eklemezz
sepet modülü ile ilgili bir şey sede zaten oda beni aşarr

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
sekhil' Alıntı:

Denilen özellik 1.4.9.4 özgü bir özellik değil daha önceki sürümler de olan bir özellik. Bu özelliği olupta olmadığını iddaa edenler ve yapayanlar için gösterdim. Olay bundan ibaret.

oztepclub

OpenCart-TR
Arkadaslar benimde KDV ile ilgili bir sorum var. bende KDV gösteriliyor fakat benim koydugum fiyatin üstüne ekliyor. Mesela ben ürüne 100 TL fiyat veriyorsam 119 TL oluyor. Söyle yapabilirmiyiz ; 100 TL nin üstüne eklemeden, sadece 100 TLnin icinde olan KDV oranini gösterse ? Yani ben sadece brüt fiyatlari yazacagim. Yardim edebilirseniz cok sevinirim.

Yardim edebilecek yokmu arkadaslar ?

donhuan57

OpenCart-TR
Arkadaslar sorununuzu cözebilidiniz mi biliyorum ama kdv yi eklemiyorsa izlemeniz gereken yol Sistem-yerleştirme - vergi oranlari buraya vergi oranini ekleiğinizde muşteri gruplari bölumunde "defult" secenegi secili olmuyor.Secerseniz urunlerinize KdV eklenir