Sepete ekle butonu ve fiyatlar gözükmüyor

@RTHuR

OpenCart-TR
anasayfat.jpg

resimde kırmızı ile cerceve içinde olan yerde yeni ürünler ürünler 2 tane ürünler yazıyor cercevenin kenerlaında cizgiler ayrıldı ve birde son olarak + sepete ekle kayboldu 1.4.9 upgrade yapınca cok urastım düzeltemedim nasıl düzeltebilirim bir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tesekkür ediyorum herkeze..

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: Yeni ürünler

Yeni ürünler yazısı için alttaki konu inceleyiniz..

http://forum.opencart-tr.com/thread-471-post-9470.html#pid9470

Sepete ekle konusunda temanızda yaptığınız değişiklikleri kontrol ediniz.. Default temada çıkıyorsa düzenlediğiniz temada sorun vardır ve bunun bir çok nedeni olabilir.. Resim yolları css dosyasındaki değişiklikler moduller klasöründeki tpl dosyalarında sepete ekle linkini direk link olarak verdiyseniz onlar silinmiş olabilir vs. vs..

@RTHuR

OpenCart-TR

sepete ekle default temadada kayboldu sadece ürün fiyatlarını sitede göster deyince herkez görünce fiyatın yanında + cıkıyor önceden herkeze fiyat göster demesende gösteriyordu ve Yeni ürünle ürünlar latında hemen maviligin altında her 2 tarafta cizgiler varya onların orda bosluk olustu onu nasıl kaldıracam

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Admin panelden fiyatları göster seçeneğini kapatmışsınız sanırım bu yüzden fiyatlar gözükmüyodur..

Çizgiyi kaldırmak için;

catalog/view/theme/systeams/stylesheet/stylesheet.css Aç..

Bul ve sil
Kod:
.heading {
	border-bottom: 1px solid #DDDDDD;
	padding-bottom: 3px;
	margin-bottom: 10px;
}

Bul
Kod:
#content .top h1

Değiştir
Kod:
#content .top h1, .heading

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Bu doğal bir durum fiyatların görünmesini istemiyorsanız. sepete ekle seçeneği olursa ürünü sepete ekleyecek ve fiyatını görecek.

Fiyatların görünmesini işaretlediğiniz halde sepete ekle butonu görünüyorsa bu bir hatadır ve bu hatanın çözümü yayınlanmıştır.
http://forum.opencart-tr.com/thread-1140-post-7836.html#pid7836

Siz eski şekilde istiyorsanız anlatılanların tersini uygulayın.

@RTHuR

OpenCart-TR

adszpl.jpg

Kusura kalmayın devamlı yazıyorum ama resimde gösterdigim yerlerde sorun var mirac arkadasımın verdiği langue dil dosyaysıyla ürünler 2 tane yazması düzeldi cok tesekkür ediyorum kendisine birde o resimdeki yerlerde sorun var ürün fiyatlarını kapalı yaptıgımda yeni ürünler bölümündeki + cıkmıyor birde yeni ürünler yazan mavilik alrında ve mavilikte boslık ve cizgi var ya her versiyon güncellemede böle sorun yasıyorum ve urasıyorum yapamıyınca sormak zorunda kalıyorum bazen size kolay gelen yerler bana cok zor geliyor siz diceksiniz ki okadar basit seyide yap biraz uras css php ören ama onunlada alakası yok diye düsünüyorum biraz bu işte düsünmek önemli misal mirac arkadasım demiş ya dl dosyasını yükle benim aklıma gelmediydi ben dil dosyalarını düzeltmek le ve bozuk dosyaları tekrar yenisiyle atmakla urasıyordum yane bundan ibaret simdiden tesekkür ediyorum ilgileriniz için mirac arkadasımda saygılar sunuyorum tüm forum ailesinede bayramlarını kutluyorum büyüklerin ellerinden kücüklerin gözlerinden öpüyorum

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Arkadaşım sen benim dediğimi anlamamışsın ki. Fiyatları gösterme yaptığın zaman + işareti çıkmıyor zaten normalide budur. yukarıda verdiğim linkde anlatılanların tersini yapacaksın. Aradaki boşluklarda css dosyanla ilgili bir durum. Sitenizin görünümündeki kaymalar, konumlar vs hepsi css ile alakalıdır.

İyi bayramlar

@RTHuR

OpenCart-TR

Sagolsun mirac arkadasımın dedigi css leri yaptım olsu sagolsun hep yardıma kosuyor emeklerina teşekkür ediyorum birde su + olaynı cözemedim Ürün Fıyatlarını Gizle: yaptınca + cıkmıyor göster ypınca cıkıyor fiyat cıkınca dogrumudur degilmidir veya dogrusu nedir

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Miracla aramızda benim senin gibi bir şey yok benim paylaştığım onun paylaştığıdır, onun paylaştığı benim dir :)

Mirac yazdığı CSS kodlarını değiştirip şuanki kodları konuya ekleyen benim yani diyeceğim son iki soruyu sormadan önce de bu kodlar vardı. Yazdıklarınızdan anlaşılan yazılanları dikkatli okumuyorsunuz.

Bu yazdığımı 3. kez anlatmaya çalışıyorum.

Ürün Fıyatlarını Gizle deyince hala + işareti çıkıyorsa bu bir hatadır. Üst mesajda verdiğim linkte de bu hatanın nasıl düzeltileceği yazıyor.

Peki bu nasıl bir hatadır.
Ürün Fıyatlarını Gizle seçeneği ile müşterinin fiyatları giriş yapmadan görmesini istemediğiniz için bu seçeneği işaretlemişsiniz ama hata dan dolayı + işareti çıkıyorsa müşteri giriş yapmasa bile bu + ya basıp ürünü sepete atabiliyor ve sepete atılan ürünün fiyatı görünüyor. Sonuç olarak Ürün Fıyatlarını Gizle seçeneği kendini düşün görevi tam olarak yerine getirmiyor.

Ama siz + işaretinin çıkmasını istiyorsanız yukarı bu hatayı düzeltmek için verdiğim linkte anlatılanları tersten uygularsanız + işareti yine gözükecektir. Bunun size sepete eklenen ürünlerin fiyatlarının görünmesinden başka zararı yoktur.

Umarım bu sefer anlamışsınızdır.

@RTHuR

OpenCart-TR

simdi ustam size hak verdim ürün giyatlarını gizle deyince + yanı sepete ekle cıktıgında üye olmayan kişi sepete ekle diyebiliyor üye olmayanlar için ürün fiyatlarını gizle deyince o yüzden görünmüyor ürün giyatlarını göster deyince ürün fiyatlarının yanında + gözüküyorsa normaldir ama diyer türlü istiyrsam yukardaki linktekini uygulayarak yaparım hımm bir bakıcam tesekkür ediyorum ilgi gösterdigin için sağol

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
peki ben fiyatlarımı gizlemek istiyorum ve şu anda gizli ama yeni glen bir ziyaretçi bunun nedenini bilmiyor ve her seferinde telefonla bana dönüp fiyatları göremiyorum diyor
şunu yapamazmıyız giriş yapan üye için ürün detay sayfasında fiyatı görünüyor
giriş yapmamış kişi için ürün detay sayfasında fiyat satırı komple görünmüyor
detay sayfasında

Fiyatı : Görmek için Giriş yapınız

yazısını nasıl yazdırabilirim?

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
Arkadaşlar bu konuda fikri olan var mı siteme gelen ziyaretçiler fiyatları göremiyorlar özellikle ben göstermiyorum ama giriş yapmaları gerektiğinide anlamıyorlar
giriş yapmamış kullanıcılara fiyat kısmına nasıl fiyatları görmek için giriş yapınız yazısını koyabilirim?

irembagi' Alıntı:
peki ben fiyatlarımı gizlemek istiyorum ve şu anda gizli ama yeni glen bir ziyaretçi bunun nedenini bilmiyor ve her seferinde telefonla bana dönüp fiyatları göremiyorum diyor
şunu yapamazmıyız giriş yapan üye için ürün detay sayfasında fiyatı görünüyor
giriş yapmamış kişi için ürün detay sayfasında fiyat satırı komple görünmüyor
detay sayfasında

Fiyatı : Görmek için Giriş yapınız

yazısını nasıl yazdırabilirim?