SEO (Search Engine Optimization) ve Meta Etiketleri Ekleme

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
RE: Search Engine Optimization (SEO) ve Meta Etiketleri Ekleme

mehmet402' Alıntı:
eka7a dediniz gibi sunucuya bildirdim htaccess kaynaklı bir hata olabilir
bizimle alakası olcani
sanmiyoruz dediler tam olarak sistemde ne olmasi gerekiyor onlara nedememlazim hata nerden kaynaklaniyordur. saol
konu günceldir arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum

Hangi sunucu hatanın kendisinde olduğunu kabul eder ki? htaccess dosyanızı kontrol edin ve Sunucunuzla tekrar görüşün.

x1murat

OpenCart-TR

Slm, bu ilk mesajım, şimdiye kadar oscommerce ve virtuemart'çıydım ve opencart'ı denemeye karar verdim. Kurulumu yaptım , seo'yu açtım, mod_rewrite ve .htaccess, ve seo kelimeleride tamam , tek problemim linklere tıklayınca ana sayfaya yolluyor, sanırım htaccess dosyasında bir değişiklik yapmam gerekiyor, yardımlarınızı bekliyorum. opencart kurulu alan Özel Takılar

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

.htaccess dosyasında RewriteBase / bul ve RewriteBase /ozel_takilar/ olarak değiştirin. Siteyi ana dizine taşırsanız tekrar eski haline getiriniz.

x1murat

OpenCart-TR

eka7a' Alıntı:
.htaccess dosyasında RewriteBase / bul ve RewriteBase /ozel_takilar/ olarak değiştirin. Siteyi ana dizine taşırsanız tekrar eski haline getiriniz.

Teşşekkürler. Bu arada seo kelimeleri türkçe yazıyorum bir sorun çıkmıyor sanırım onuda düzeltmişler son sürüm kurdum.

mahoni

OpenCart-TR
Linux server seo link sorunu

Arkadaslar windowsda seo link yapamayınca bende linux hosting aldım kurulumu vs yaptım son hali su

http://medikalmarket.net/

ama .httpaccess.txt yi .httpaccess haline getirdim ayarlardan SEO URL Kullan: da 'EVET' de peki neden olmadı acaba? önce default kurulumda sorun yoktu olmustu tam daha sonra ben windows serverdeki databasemi buraya aktardım acaba ondan sonra ayarları tekrardan yapmama rağmen seo link gelmiyor sorun nerede acaba neyi atlıyorum :S
tskler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Daha önce de açtığınız konu forumda mevcuttu alıntı yaptığım mesajlardan da görebilirsiniz. Uyarı vermeden geçtim. SEO ile ilgili sabit konu mevcut sorularınız oradan sorunuz. Olan bir konuyu tekrar açmayınız. Aynı durumu tekrar ettiğiniz taktirde mesajlarınızı yönetime tabi tutmak zorunda kalacağım.

mirac' Alıntı:
icgiyimonline' Alıntı:
forumda arattım ama dediğim açıklayan bir cevap yok. birde seo url kullan aktif edince 404 hatası alıyorum.Şimdi bana .htaccess yap falan diyeceksin ama onları zaten yaptım.çözüm olmuyor.

Eski htaccess dosyasını sildin mi..?
Ürün eklerken seo kelimeleri doldurdunmu..?
Sunucun linuxmu..?
Apache mod_rewrite modulu kurulumu..?(Sunucun la alakalı)

Bunlarda sorun olmadığı sürece sıkıntı olmaması lazım..

haltun

OpenCart-TR
404 not found hatası

seo url kullanmayı aktif ettim, türkçe karakter kullanmadan deneme diye ürün açtım ama tıklayınca aşağıdaki hatayı veriyor.

" 404 Not Found
The resource requested could not be found on this server! "

OpenCart Türkçe 1.4.9.1 sürümü kurulu meta kodları düzenlenmiş şekilde yani

sorun nedendir acaba

siteye de bakabilirsiniz seo url aktif şu anda
http://panelradyator.org

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
RE: 404 not found hatası

haltun' Alıntı:
seo url kullanmayı aktif ettim, türkçe karakter kullanmadan deneme diye ürün açtım ama tıklayınca aşağıdaki hatayı veriyor.

" 404 Not Found
The resource requested could not be found on this server! "

OpenCart Türkçe 1.4.9.1 sürümü kurulu meta kodları düzenlenmiş şekilde yani

sorun nedendir acaba

siteye de bakabilirsiniz seo url aktif şu anda
http://panelradyator.org

Çoğu kaynakta sorun sunucudan kaynaklandığı söyleniyor.. Sunucunuzla iletişime geçmeyi deneyiniz..

identity

OpenCart-TR

s.aleyküm biliyorum bu konu hakkında birçok yorum yapılmış sorun olarak bende bir çözüm bulamadım

miraç arkadaşımızın dediklerini ayne uyguladım bu konu altında verdigi htaccess içerigini aynen kopyala yapıstır yaptım ver sunucuya attım seo url yi adminden aktifleştirdim kategorilere ve ürünlere seo kelimeleri belirtildigi gibi türkçe karakter ve boşluk kullanmadan ekledim

siteyi açıp linklere baktıgımda seo larak gözüküyor sitede sorun yok misal siteadresim.com/about_us linkine tıkladıgımda 404 hatası ile karşılaşıyorum

sunucu ile iletisime geçtim mod_rewrite tüm sunucularımızda öntanımlı olarak aktifdir dediler başka sorun bulamıyorum ama halen çalışmıyor. sunucum yalan mı söylüyor acaba mod_rewrite olup olmadıgına nasıl bakabiliriz?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Yalan söyleyeceklerini pek sanmıyorum. Bu şekilde bakabilirsin.
PHP:
<?php 
phpinfo(); 
?>

identity

OpenCart-TR

eka7a' Alıntı:
Yalan söyleyeceklerini pek sanmıyorum. Bu şekilde bakabilirsin.
PHP:
<?php 
phpinfo(); 
?>

zahmet bir bakarmısın ben mod_rewrite ile alakalı birşey bulamadım hesabım da linux reseller anasayfada phpinfo yu çalıştırdım

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Maalesef kurulu gözükmüyor mod_rewrite bırakın apache bile görünmüyor

Böyle birşey olması lazım
mod_rewrite.png

identity

OpenCart-TR

sanırım teorim gerçekleşti :)))

bu adamlar neden kandırıyorlar anlamıyorum ki ben boşuna para ödüyorum öyleyse zaten bir ay önce 15 gün server bozuldu diye kapattılar sunucuyu oturup bekledik tüm sitelerime erişim kapanmıştı

böyle bir sunucuya e-ticaret kurmak akıl karı değil

bana verilen cevapp
Loaded modules alanını ben php.info dosyasında daha önce görmedim hiç. Ama bu modul yüklü bu modülün amacı htaccess aracılığı ile dosyaların isimlerini seo uygulayarak değiştirmektir. Bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

ercihan

OpenCart-TR
Linkler düzgün değil

merhabalar

kendi sitemdeki bir katagorinin linki
http://www.ankaratoptan.com/index.php?route=product/category&path=45

başka bir sitedeki başka bir katagori linki
http://www.belkorsesi.com/dogum-sonrasi-korse

bu şekilde düzgün bir katogori linkine nasıl sahip olabilirim
böyle olunca seo da da sorun oluyor
yardımcı olusanız sevinirim

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com

sitenizde öncelikle linux sunucu ise özel hata sayfaları aktif olmalıdır. windows sunucu kullanıyorsanız bu konu hakkında bilgi sahibi değilim.
ayrıca sitenizin genel ayarlarından seo ayarlamasını aktif yapmalısınız daha sonrası.
verdiğiniz örnekte ise kategori isimleri vb. linkler seo ile alakalı. kategori ürün, bilgi sayfası vb. eklemeler yaptığınız seo kelimelerini türkçe karakter kullanmadan yazarsanız hiç bir problem olmaz.

konu hakkında forumda tonla bilgi var araştırsanız bulursunuz.

identity' Alıntı:
sanırım teorim gerçekleşti :)))

bu adamlar neden kandırıyorlar anlamıyorum ki ben boşuna para ödüyorum öyleyse zaten bir ay önce 15 gün server bozuldu diye kapattılar sunucuyu oturup bekledik tüm sitelerime erişim kapanmıştı

böyle bir sunucuya e-ticaret kurmak akıl karı değil

bana verilen cevapp
Loaded modules alanını ben php.info dosyasında daha önce görmedim hiç. Ama bu modul yüklü bu modülün amacı htaccess aracılığı ile dosyaların isimlerini seo uygulayarak değiştirmektir. Bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

size tavsiyem turhost.com zaten forumumuzun sponsorudurlar. ayrıca kendi şahsi fikrimi söyleyeyim ben kendileri ile 6 yıldır çalışıyorum şimdiye kadar sunucu bozuldu, site uçtu hac.klendi bilmem ne görmedim. çok güvenilir ve profesyonel bir hosting şirketidirler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

ercihan' Alıntı:
merhabalar

kendi sitemdeki bir katagorinin linki
http://www.ankaratoptan.com/index.php?route=product/category&path=45

başka bir sitedeki başka bir katagori linki
http://www.belkorsesi.com/dogum-sonrasi-korse

bu şekilde düzgün bir katogori linkine nasıl sahip olabilirim
böyle olunca seo da da sorun oluyor
yardımcı olusanız sevinirim

Seo nun nasıl kullanılacağı hakkında ilk mesajda anlatılmıştır. Eğer düzgün çalışmıyorsa sunucunuz da sorun vardır.

[uyari]SEO ile ilgili bir konu vardır bunun için tekrar konu açmayınız. Konu içerisinde bir çok sorun ve cevabı mevcuttur.[/uyari]

DarkApple

OpenCart-TR

Yeni konu açmak istemedim buradan yazayım opencartın 1.4.9.1 versiyonunu kullanıyorum ve sistem bir ay evvel kurulduğu halde google da malesef titlesi ve descriptionu değişmedi..sitemap ve google verify hakkında tüm işlemleri yapmama rağmen..Sitenin backlinkleride mevcut yardımcı olursanız çok sevinirim..

Site: snaambalaj.com

identity

OpenCart-TR

TECHNOLOG' Alıntı:
size tavsiyem turhost.com zaten forumumuzun sponsorudurlar. ayrıca kendi şahsi fikrimi söyleyeyim ben kendileri ile 6 yıldır çalışıyorum şimdiye kadar sunucu bozuldu, site uçtu hac.klendi bilmem ne görmedim. çok güvenilir ve profesyonel bir hosting şirketidirler.

evet haklısın ne yaptımsa karetmedi adamlar kodlarınızda hata var diyor başka birşey demiyor
ayrıca phpinfo(); kodu ile apache nin yüklü olup olmadıgına bakılmazmış :))):D:D
adı üstünde php info ya bana buşekilde diyorlar

sunucumu değiştirdim seo ile ilgili hiçbir problemim yok çalıştıramayan arkadaslar sunucunuz linux değilse çalıştırmayı denemeyin
eger sunucunuz linux ve orjinal htaccsess dosyasının sonundaki .txt ibaresini kaldırıp ayarlardan aktif ettiginizde çalışmıyorsa bilin ki sorun sunucunuzdan kaynaklanıyor

DarkApple' Alıntı:
Yeni konu açmak istemedim buradan yazayım opencartın 1.4.9.1 versiyonunu kullanıyorum ve sistem bir ay evvel kurulduğu halde google da malesef titlesi ve descriptionu değişmedi..sitemap ve google verify hakkında tüm işlemleri yapmama rağmen..Sitenin backlinkleride mevcut yardımcı olursanız çok sevinirim..

Site: snaambalaj.com
benim bildigim kadarıyla google botlar 1 hafta gibi bir sürede siteyi kontrol edip değişiklikleri kaydetmekte

DarkApple

OpenCart-TR

Haftalardır bekliyorum ama sonuc yok script kurulduğunda ki aynı title ve descriptiona sahip hala site.Isın kötü tarafı kelimelerinde ilk sayfadaydı oradanda düştü....

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com

DarkApple' Alıntı:
Haftalardır bekliyorum ama sonuc yok script kurulduğunda ki aynı title ve descriptiona sahip hala site.Isın kötü tarafı kelimelerinde ilk sayfadaydı oradanda düştü....

durun bi hemen karamsar olmayın. sitenizin anahtar kelimelerini türkçe karakter olmadan bi yazın ve baktığınızda üst sıralardadır. ben kendim google sitemap haritamı google ye ekledim. (bunun için google amcadan hesap almanız lazım.) ne kadar bağlantım varsa google'a direk ekleniyor. tabi belirli zamanlarda google botu geliyor hiç gelmezse bile 2 günde bir geliyor. şimdi diyeceksiniz nerden biliyosun diye. livezilladan görüyorum. gelen ziyaretçileri ayrıntılı bir şekilde gösteriyor.