Selam

fataya34

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar.

Sitenizde bir kaç haftadır gezınıyorum ve bir şeyler indirip duruyorum.Güzel çalışmalar var fakat sanırım asıl sorun OPENCART'ın kendısı ıle alakalı.Bır zamanların XOOPS scrıptı gıbı Opencart'ta son zamanlarda kendını salmış gibi.

Dilerim en kısa zamanda scriptlerinin ve yan ürünlerinin (modul vs) geliştirilmesi için yenilikler yaparlar.Bu arada burada emeği geçen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Salmış derken neyi kastediyorsunuz

Kendi haline bırakılmış diyorsanız. Bana göre yanılıyorsunuz. Çünkü OpenCart başıboş bırakılsaydı hatalar bulunduğunda düzeltme paketleri yayınlanmazdı. Son sürüm yayınlanalı daha 1 ay olmadı.

Yeni bir yazılım olmasına rağmen modül, tema vs olarak ta ücretli veya ücretsiz bulabileceğiniz oldukça zengin bir içeriğe sahip.

Çıkacak son sürüm üzerinde çalışmalar devam etmektedir ve bu sürüm ile gelecek yenilikler ile 2011(2010 da 2. oldu) yılında en iyi e-ticaret yazılım sıralamasında en büyük favori olacaktır.

fataya34

OpenCart-TR
Yanıtınız için teşekkürler.

Anlatmak istediğim bir kullanıcının basit bir modül oluşturmasına olanak sağlamak bunun ipuçlarını verebilmek gerekir.Şu hali ile belli bir kaç modülle sistem devam ediyor.Opencartla daha yeni tanıştım sayılır fakat gözlemlediğim şu ki dosyalalar içinde bazı işlemler için kod larla oynamak çözüm olmamalı.

Sisteme dahil edilebilen modul oluşturma teknikleri anlatılabilmeli.Elbette ücretli bulabileceğimiz bir çok modul ve tema var fakat bu script: kıt düşüncemle söylüyorum tekrar yanlış anlamayın size birşey söylediğim yok,geliştirilmesinin önundekı en buyuk engelı ucretlı yada ucretsız kullanıcılar olarak görüyor.Şahsi fikrim budur.

umityasar

OpenCart-TR
Bende opencart sistemi ile yeni tanıştım iki hafta oldu çok güzel bir sistem ve bedava olması cabası, eğer ben bedava e-ticaret sitesi yapıcam diyorsan bazı şeyleride kendimiz yaplıyız diye düşünüyorum. Bu sitede hazır temalar üzerinde nasıl oynaya bilcegimiz hakkında bir çok döküman ve eklenti mevcut bu bilgilerden yararlarak hemen hemen isteğim şeyleri yapıyorum. Hemen hemen dememin sebebi sitede eksikllik olmasından değil bende bilgi eksikliği olması hata ve çözüm yollarını daha iyi bilmiyorum.

sabitertan

OpenCart-TR
fataya34' Alıntı:
Anlatmak istediğim bir kullanıcının basit bir modül oluşturmasına olanak sağlamak bunun ipuçlarını verebilmek gerekir.Şu hali ile belli bir kaç modülle sistem devam ediyor.Opencartla daha yeni tanıştım sayılır fakat gözlemlediğim şu ki dosyalalar içinde bazı işlemler için kod larla oynamak çözüm olmamalı.

Sisteme dahil edilebilen modul oluşturma teknikleri anlatılabilmeli.
İstenilen herhangi bir modülün sisteme dokunmadan nasıl yapılacağına dair bir çok bilgi var forumda. Siz bir önyargıyla forumda doğru düzgün arama yapmadan biletini kesmişsiniz opencartın.
Opencart diğer açık kaynak e-ticaret yazılımlarına nazaran daha hızlı gelişen ve güncellemeleri düzenli olarak yayınlanan bir sistem.

Bazı işlemler için kodlarla oynamak çözüm olmamalı??? Peki sizin çözümünüz nedir? Varsa bir çözüm yolunuz paylaşınız ki biz de kendimizi geliştirebilelim. Biz burada bir modül ya da çözüm ürettiğimizde gerekli açıklamaları eklemeye gayret göstermekteyiz.

Daha önce hiçbir açık kaynak e-ticaret yazılımına bu kadar rahat modül yazmamıştım.
Opencart ın geliştirilmesine devam ediliyor. 1.5 ile köklü değişiklikler olacak ve modül yazma işi daha da kolaylaşacak.
Bir diğer husus ne opencart ne de başka bir açık kaynak ticaret sistemi size teknik desteği garanti etmez. Siz bunu bilerek ve kabul ederek opencartı kullanırsınız.

Forumda yenisiniz, aramıza hoşgeldiniz. Bu yazdıklarımıza darılıp gücenmeyin. Çoğu kez bu tarz eleştirileri aldık. Şunu bilin ki her türlü sorun ve probleminizi paylaşabilirsiniz. Sadece bunlar değil bir modül oluşturmak için bir fikriniz varsa paylaşın, hep beraber elimizden geleni yaparız.
Forumda ilk bakmanızı tavsiye edeceğim konu aşağıdadır. Lütfen inceleyin.
Opencart-Modül Listesi
İyi çalışmalar