SanalPOS Başvuru Formu - ACİL Yardım

thraine

OpenCart-TR
ssl niye almiyosunki 60 dolar birşey.

Oguzz13

OpenCart-TR
Fikir birliğine varamadık dediğiniz, demek ki adamlar bilmiyorlar tam olarak.. Bana da dün TEB'den telefon edip, başvuru formundaki "3d secure istiyor musunuz?" sorusuna "hayır" diye cevap vermişsiniz, ama o zorunluymuş, o şekilde değiştirelim mi başvurunuzu dediler, bende "zorunluysa madem neden seçenek olarak koydunuz formunuza" dedim.. biz de o konuda fikir birliğine varamamıştık :)

Bugün Finansbank'tan ziyarete geldiler beni, başvuruyu yapacaklarını, olumlu görüş bildireceklerini, geri kalanın artık genel merkezden yürütüldüğünü söylediler..

Çoook önemli bir şey farkettim bu sanal pos başvurularıyla ilgili.. Onu hemen paylaşayım.

Başvuru yapacağınız zaman, standart müşteri temsilcileri aracılığıyla değil, -kurumsal- müşteri temsilcileriyle görüşün bankanın. Arada çok fark oluyor.

Çünkü kurumsal müşteri temsilcilerine belli kotalar koyuyorlar her aylık, haftalık, şu kadar yeni şirketi müşteri yapacaksın, şu kadar pos vereceksin, vs.. gibi.

Onlarda bu kotayı doldurma telaşında olduklarından sizi kazanmaya çalışıyorlar bir an önce.

Normal müşteri temsilcileriyle görüştüğümde bu şekilde yaklaşımları olmamıştı.

Garantiyle konuşmadım henüz ama konuşmaya gittiğimde kurumsal bankacılık temsilcileriyle görüşmeye çalışacağım.

Ortak ödeme sayfasıyla ilgili şöyle bir açıklama yapmışlar; http://eticaret.garanti.com.tr/Kisisellestirilebilen-Ortak-Odeme-Sayfasi.aspx

Bu arada hiç bildiğiniz örnek var mı garanti kişiselleştirilmiş ortak ödeme sayfasından ödeme yapan.. bir sayfa varsa görmek istiyorum nasılmış diye.. belki garantiye o şekilde başvururum olmazsa.

thraine

OpenCart-TR
bende siteyi tamamen bitince basvurucam.garantiden ve finansbank ilk etapta

Oguzz13

OpenCart-TR
thraine' Alıntı:
ssl niye almiyosunki 60 dolar birşey.

Bencede..
SSL alıp direk sanal pos almak daha mantıklı gibi duruyor..

Daha önce hiç ortak ödeme sayfasıyla ödeme yapan bir site görmedim.

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
Yanılmayın Dostlar
SSL 60 USd Değil
SAdece ve Sadece 23 TL
Rapid SSL Evet Sadece 23 TL KDV Dahil.

Sorun Burada SSL olması Değil. Ortak Ödeme Sayfasında Banka Zaten Ayrıca Güvenlikl İçin 100 TL alıyor. Zaten Güvenliği Banka Sağlayacaksa 23 TL de Olsa Neden SSL alayım ki siteye.

Ayrıca 5 Tane Site için Nesen Ayrı Ayrı Pos Alayım ki. OOS Kullanmak Mantıklı Değilmi

Unutmayın Aylık Kotayı Dolduramadığınızda Sanal Pos İçin Ayrıca Minumum 25 TL bir Rakam Ödüyorsun Bankaya. Kota Geçersen Yok.

Saygılar

Oguzz13

OpenCart-TR
Kota nedir tam olarak, ilk defa duyuyorum onu?

İlk olarak sanal pos için alınan yıllık bir ücret var sanırım, bir de aylık bir kota miktarı mı var? Ne kadar, neye göre belirleniyor?

Bilgi verebilir misiniz biraz?

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
Finansbankta Bu 500 TL idi Aylık. Aylık 500 TL yi Doldurman Gerekli. Bu kotayı Banka Yetkili söyler sana. Ama Genelde Aylık 500 TL oluyor
Bazı Bankalar Yıllık Bakıyor. Mesela Yıllık 10 Bin TL Postan çekilmiş olması lazım diyor. Aldıkalrı Aidat vs buna göre alıyorlar.

Arkadaşlar Burda bir genelleme yapmak yanlış olur. Çünkü Her Bankanın Kendi Prosedürü var. Mesel Ben Bank Asyaya yeni müşteri olduğum için herahngibir ücret ödemiyorum. Daha Sonra Yıllık 10 Bin TL postan Çekim İstoyor. Aksi Halde Aylık İadat Alacaklar.

Oguzz13

OpenCart-TR
Bir de sanal pos'ta izin verdiklerinde aynı domain içindeki subdomain'lere de izin veriyorlar mı bankadan?

yani;

odeme.websayfasi.com'dan ayarlasak ödemeyi, o da oluyor mu, yoksa mutlaka websayfasi.com şeklinde mi olması gerekiyor?

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
burda önemli olan web sayfan değil. Bildirdiğin Sabit İP Dir.
Sabit İp den işlem yapılacağı için Posu alt domaine kursanda çalışır diye biliyorum.

Oguzz13

OpenCart-TR
IP derken server IP'si değil mi, Godaddy'den bana bir de statik IP verdiler ama ne işe yarıyor henüz çözmedim :) normalde satılan bir şeymiş, bizim pakette gelmiş ama nedir, yenir mi bilmiyorum :)

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
Kardeş Sabit ip Değişmez ip de. Host Firman Verecek Bunu.
Bu sabit ip ninde ücreti var. Yıllık 35 TL dir. Daha Ucuzu Varmı bilmiyorum. Bu sabit İp işi host firman tarafından sağlanmaktadır.

thraine

OpenCart-TR
ssl için sabit ip lazim zaten.bide ssl için 25 gorunebilir ama onu kurmasi ücretli ve o civarlara geliyor.
godady deki ultimate paket en iyisi bence bu iş için.yarın alıp siteyi düzenlicem tekrar ve basvurucam.
kaldıki opencart için yayınlanan pos modullerine de pek guvenemiyorum.kurdum test için ama calisip calismadigini posu aldıktan sonra anlicaz...

Oguzz13

OpenCart-TR
Bi de o var hakikaten, posu aldıktan sonra çalışıp çalışmadığını tam olarak nasıl tespit edicez kurduktan sonra, bankaya bağlanıp satışları kontrol edebildiğimiz ayrı bir arayüzü oluyor mu bunun?

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
Rapid SSL İhs de 25,90 TL dir ve Kurulum Ücretsizdir.
İki Sitemede kurdurdum. En güzel tarafı bu adamlar kendileri kuruyorlar.
HostKenti.com.tr dede 23 TL dir ve Yine Kendileri Kuruyorlar.

Pos Kurma İşi İçin Size Bu sitede yusuf1990 I tavsiye ederim. Gayet Makul bir ücret karşılığı işinizi yapıyor. Ben Yusufa yaptırdım.

Oguzz13

OpenCart-TR
thraine' Alıntı:
ssl için sabit ip lazim zaten.bide ssl için 25 gorunebilir ama onu kurmasi ücretli ve o civarlara geliyor.
godady deki ultimate paket en iyisi bence bu iş için.yarın alıp siteyi düzenlicem tekrar ve basvurucam.
kaldıki opencart için yayınlanan pos modullerine de pek guvenemiyorum.kurdum test için ama calisip calismadigini posu aldıktan sonra anlicaz...

Bir iki sayfa önce geçen belgeleri götür mutlaka yanında.. Fazlasını istemiyorlar zaten benim gördüğüm..

vergi levhası foto.
kimlik foto.
imza beyannamesi