Random Products - Rastgele Ürünler

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
opencart_random_products.png

Ana sayfada ya da yan taraflarda blok olarak rastgele ürünleri yayınlamanızı sağlar.

Ekdeki dosyayı indirin, kurun, gerekli ayarları, grup izinleri ayarlaryın ve aşağıdaki eklemeyi yapınız.

catalog\model\catalog\product.php

BUL
PHP:
}
?>

ÜZERİNE EKLE
PHP:
//retrieve products randomly
	public function getRandomProducts($limit) {

$query = $this->db->query("SELECT *, pd.name AS name, p.image, m.name AS manufacturer, ss.name AS stock, (SELECT AVG(r.rating) FROM " . DB_PREFIX . "review r WHERE p.product_id = r.product_id GROUP BY r.product_id) AS rating FROM " . DB_PREFIX . "product p LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "product_description pd ON (p.product_id = pd.product_id) LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "product_to_store p2s ON (p.product_id = p2s.product_id) LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "manufacturer m ON (p.manufacturer_id = m.manufacturer_id) LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "stock_status ss ON (p.stock_status_id = ss.stock_status_id) WHERE p.status = '1' AND p.date_available <= NOW() AND pd.language_id = '" . (int)$this->config->get('config_language_id') . "' AND p2s.store_id = '" . (int)$this->config->get('config_store_id') . "' AND ss.language_id = '" . (int)$this->config->get('config_language_id') . "' ORDER BY rand() DESC LIMIT " . (int)$limit);

$product_data = $query->rows;

return $product_data;
	}	
	//end of retrieve products randomly

1.4.7 ve alt sürümleri kullananlar bu konuyu inceleyiniz
http://forum.opencart-tr.com/thread-525.html

Ekli dosyalar

• random_products_1.4.9.zip
    10.8 KB · Görüntüleme: 654

bilgikur

OpenCart-TR
emeğine sağlık güzel çalışma kardes

hikko

OpenCart-TR
[attachment=515]css problemi isimlerin taşması sorunu giderilidi sabitertan arkadaşımız tarafından ekledim ama olmadı galiba neyse eklenmemişse tekrar atarım

Ekli dosyalar

• random_products_1.4.9.zip
    11.3 KB · Görüntüleme: 77

meteakmaz

OpenCart-TR
Dosyayı ekten yükledim server a yükledim, ilgili kodu da ekledim admin sayfasından "rastgele sayfalar" modülünüde açtım ama sayfa karman çurman oldu.
şu hatayı veriyor
Fatal error: Call to undefined method ModelCatalogProduct::getRandomProducts() in /xxxx/domains/websayfam.com/public_html/alisveris/catalog/controller/module/random.php on line 17
ne yapmam gerekiyor?
yardımcı olursanız sevinirim.

Tamam düzelttim arkadaşım, kodu devamına kopyalamışım, üzerine kopyalayınca düzeldi. Script çok güzel olmuş eline sağlık.

metin2008

OpenCart-TR
bendede aşağıdaki hatayı veriyor. nasıl çözebilirim bu sorunu

mb0lzs.jpg

araf52

OpenCart-TR
Arkadaşlar Böle Bir Modülü Başka Sitede Reklam olarak nası lgösterebiliriz ? Bu konu hakkında Bilgi Verirseniz Sevinirim.

elektro2008

OpenCart-TR
Eka7a ustam verdiğin modülü ekledim ama sanırım benim başka bir sorunum var ve ürünler aşşağıya düşüyor ortası boş kalıyor.
Acaba sorunum neden kaynaklanıyor yada benmi bir yerde hata yapıyorum bulamadım yardımcı olursan sevinirim.
www.motopazar.com şimdiden yardım olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Yardım edecek bir arkadaşım yokmu?

Sorunu hallettim -catalog/view/theme/default/template/common daki home.tpl komple yenisiyle değiştirdim düzeldi.
İyiki varsın OpenCard ve tüm ustalar.

cyberwolf

OpenCart-TR
kurulumu yaptığımda site hiç açılmıyor. Boş bembeyaz bir sayfa geliyor neden olabilir ?

acrw

OpenCart-TR
üstadlar merhaba aslında bu soruyu 1.5 ile ilgili yere yazacaktım ama yazma yetkiniz yok dediği için buraya soruyorum, kirlilik için özür dilerim.

1.5 sürümünde random ürün getirmeye çalışıyorum ama 1 haftadır beceremedim
burdakileri ve http://forum.opencart-tr.com/thread-525.html linkindeki her şeyi deneyip uyarlamaya çalıştım ama yapamadım deneyip yapabilmiş olan varsa yardım ederse çok sevinirim.

şimdiden teşekkür ederim.

themayk

OpenCart-TR
Kurulumda sorun yok ama çalışmadı nedense

yasarakdeniz

OpenCart-TR
arkadaşlar bende böyle bir hata verdi neden yapmış olabilir

Call to undefined method ModelCatalogProduct::getRandomProducts() in /xxxx/domains/websayfam.com/public_html/alisveris/catalog/controller/module/random.php on line 17

tncykdz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.mobilfuar.com
Bunu blok içerisinde değilde kople ana sayfadaki ürünleri değiştiremiyormuyuz..Mesela yeni eklenenler yada indirimli yada sizin için seçtiklerimiz gibi...