powered by ile alakalı bir soru ?

hmdnl

OpenCart-TR
Arkadaşlar
$text_powered_by;
bu değişkenin yeri nerdedir bilen birisi varmı?
forumda arama yaptım en yakın bilgi alttaki linkte var:
burası
eka7a arkadaşımız bir yerde yazmış ancak onuda bulamadım.
forumda kirlik yapıyorsam özür dilerim.

Art niyetli birisi değilim powered by yazısını silmiycem istesem footer.tpl den silebilirim zaten ancak ben bu değişkenin yerini arıyorum takıntı haline geldi 3 gündür.

sanırım sql içinden çekiyor ancak sqldan nasıl çağrıp kendime göre düzenliyebilirim lütfen yardım bekliyorum.

sabitertan

OpenCart-TR
Burada verilen bilgiyle ve az bir css bilgisiyle şeklini ve yerini değiştirebilirsiniz.

catalog\controller\common\footer.php bu bölümün denetleyicisi ve içerisinde gösterilmesini istediğin içeriği burası belirliyor(veri tabanıyla iletişimi de burası sağlıyor($this->config->get('config_name') satırında)). Burada config_name değişkeni veritabanının setting tablosunda kayıtlı config_name değerini çağırmaktadır.

catalog\view\theme\<kullanılan tema adı>\template\common\footer.tpl ise controller'dan gelen veriyi istediğin şekilde göstermeni sağlar.

catalog\language\turkish\common\footer.php de ise Powered by değişkeninin içeriğini var

Ne gibi bir değişiklik yapacağını belirtirsen daha ayrıntılı yardımcı olabiliriz.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
catalog/language/turkish/common klasörü içinde footer.php dosyasından istediğin yazıyı değiştirebilirsin. Hatta powered by opencart ı da silebilir ve istediğiniz yazabilirsin. Ancak unutmaki bu büyük bir yüzsüzlük olur.

hmdnl

OpenCart-TR
TECHNOLOG' Alıntı:
catalog/language/turkish/common klasörü içinde footer.php dosyasından istediğin yazıyı değiştirebilirsin. Hatta powered by opencart ı da silebilir ve istediğiniz yazabilirsin. Ancak unutmaki bu büyük bir yüzsüzlük olur.

Demekki sql'da değilmiş teşekkürler. Silmiycem Sadece Kendime Göre Editliycem.
Kendi Site Linkimi de Eklemek istiyorum onun için Edit By hmdnl Gibi İlginize Teşekkürler.

buyrun incelemek isterseniz eyer

Tufan

OpenCart-TR
Bende editledim ama altındaki Your Store © 2010 bu yazıyı bulamadım :) nerededir

göktürk

OpenCart-TR
ben de Powered yerine Sağlayıcı yazmak istiyorum
bunu nereden yapmalıyım.

Edit.Hallettim saaolun.