PayPal Problemi Siparişi göremiyorum.

nuclear

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar. Benim cdkey satış sitem var.
Siteye uygun bir tema yükledim Zavvied tema isminde.
sitem bu: www.cdkey.me
Yardımlarınızı bekliyorum neden böyle bir problem oldu anlayamadım.
Teşekkür ederim şimdiden.

Yalnız bi kaç problemim var.
Bugün paypal ile bir satış yaptım mesela, paypaldan satış maili ve ücreti geldi ama admin panelimde satılı göremiyorum. hiç bir yerde yok.
Bana mail olarakta gelmedi ne satıldı etti diye.
Acaba temadanmı bir problem oluyor??
hata günlüğündeki hatalarda şu şekilde.
2010-06-11 14:36:19 - PHP Notice: Undefined index: payment_iso_code_3 in /home/salecdke/public_html/store/catalog/controller/payment/moneybookers.php on line 39
2010-06-11 14:42:33 - PHP Notice: Undefined index: payment_iso_code_3 in /home/salecdke/public_html/store/catalog/controller/payment/moneybookers.php on line 39
2010-06-11 14:47:53 - PHP Notice: Undefined index: payment_iso_code_3 in /home/salecdke/public_html/store/catalog/controller/payment/moneybookers.php on line 39
2010-06-11 14:49:42 - PHP Notice: Undefined index: payment_iso_code_3 in /home/salecdke/public_html/store/catalog/controller/payment/moneybookers.php on line 39
2010-06-11 14:59:47 - PHP Notice: Undefined index: payment_iso_code_3 in /home/salecdke/public_html/store/catalog/controller/payment/moneybookers.php on line 39
2010-06-11 16:32:49 - PHP Notice: Undefined variable: product in /home/salecdke/public_html/store/admin/view/template/catalog/review_form.tpl on line 32

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
RE: Sitemde aldığım hataları anlayamadı. Yardım lütfen.

Hatalarda PayPal ile ilgili bir hata görünmüyor. Moneybookers ile oluşan hatayı düzeltmek için ise burayı okuyun.
http://forum.opencart-tr.com/thread-315.html

nuclear

OpenCart-TR

ilk sorunum hakında yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim...

Peki bu prolem nedir en sonda çıkan hata??

2010-06-11 16:32:49 - PHP Notice: Undefined variable: product in /home/salecdke/public_html/store/admin/view/template/catalog/review_form.tpl on line 32

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

admin/view/template/catalog/review_form.tpl
admin/controller/catalog/review.php

Dosyalarını tekrar yüklemeyi deneyin.

nuclear

OpenCart-TR

sıfırdan indirip içinden o dosyaları tekrardan yüklesem problem olurmu ?

moneybookers ile ilgili yukarıdaki değişikliği yaptim fakat şimdi confirm order butonu çalışmıyor.
butona tıklayınca hiç bir sayfaya yönlendirmiyor boş buton gibi.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

mooneybokers dosyalarını ve yukarıda belirttiğim dosyaları tekrar yükleyin.

nuclear

OpenCart-TR

denedim fakat bir değişiklik olmadı. sonra acaba yüklediğim temadanmı diye düşündüm. Temayı default temaya çevirdim Moneybookers çalışmaya başladı fakat hala yapılan siparişlerde bana ve sipariş veren kullanıcıya mail gitmiyor. Hostumda mail problemi yok. php mail açık. admin panelinden tek veya toplu mail gönderiyorum. üyeliklerde mail geliyor. ama siparişte yok. ne kadar uğraştiysam çözemedim.
Zavvived tema ve default temada aynı...
ACaba admin palinden siteyi yedeklesem. sonra 1.4.8 i sıfırdan kursam. yedeği oraya yüklesem. sitem olduğu gibi tekrar devam edermi çalışmaya? Yoksa resimleri vs.. başka şeyleride yedeklemem gereklimi.
Arkadaşlar siteme opencart 1.4.8 i tekrar kurdum. şuan paypal hariç diğer şeylerde bi problem yok.
Paypalda da şöyle bir problemim var. standart paypal kullaniyorum. müşteri sipariş verince paypaldan ödemesi yapiliyor ama Ne benim kontrol panelime bilgi geliyor nede müşteriye ve bana mail geliyor. çok kötü bi durum. Bu konu neyden olabilir acaba fikir verebilecek varsa çok sevinirim.

En son versionu yükledim. Paypal itemized patchida yükledim. alışverişin sonuna kadar herşey normal.
alışveriş gerçekleşiyor.
ama sisteme kaydolmuyor ve mail gitmiyor.
hata günlüğünde çıkan hatalar şu şekilde.

Kod:
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: currency_code in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 5
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: amount in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 6
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: first_name in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 7
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: last_name in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 8
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: address1 in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 9
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: address2 in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 10
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: city in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 11
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: zip in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 12
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: country in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 13
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: notify_url in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 15
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: email in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 16
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: invoice in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 17
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: lc in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 18
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: return in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 19
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: cancel_return in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 22
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: paymentaction in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 23
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: custom in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 24

Şimdi standart paypal a aldım itemized patchi kaldırarak ilk yüklendiği gibi yine aynı hatayı alıyorum malesef :(((

Kod:
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: business in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 3
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: item_name in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 4
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: currency_code in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 5
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: amount in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 6
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: first_name in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 7
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: last_name in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 8
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: address1 in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 9
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: address2 in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 10
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: city in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 11
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: zip in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 12
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: country in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 13
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: notify_url in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 15
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: email in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 16
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: invoice in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 17
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: lc in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 18
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: return in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 19
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: cancel_return in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 22
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: paymentaction in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 23
2010-06-14 16:15:05 - PHP Notice:  Undefined variable: custom in /home/salecdke/public_html/store/catalog/view/theme/default/template/payment/pp_standard.tpl on line 24

sitemde anında ödeme bildiğimi olmadığı için müşteri paypaldan alışverişi yapınca paypal bildirimi siteye gönderemiyor ve sistemde alışveriş olmamış olarak gözüküyor. Araştırmama göre AÖF ü açmak gerekiyormuş. Bunu açtıktan sonra ödeme sonunda paypal otomatik yönlendiriyor ama hangi adrese yönlendirecek onu bilmiyorum.
Oraya yönlenecek adres olarak ne yazmamız gerekli?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

nuclear

OpenCart-TR
Arkadaşlar neyse ki problemi çözdüm. Problem Tamamiyle benim host firmamla alakalıymış. Hostumu değiştirdim düzeldi. Daha.net den hostingim vardı. Adamlar hostun güvenlik duvarını okadar aşırı açmışlar ki herşeyi engelliyor. paypaldan gelen abileri hep ondan dolayı engelleyip siteye ulaşmadığından dolayı ben problem yaşıyormuşum. Hatta engeli o kadar abartmışlar ki FTP ile siteyi yedeklemeye kalktığımda niye bu kadar hızlı indiriyor diye bile ban yedim serverin firewallından...

alavrez

OpenCart-TR
Arkadaşlar bende de aynı sıkıntı var
paypala ödeme yapılıyor ödeme tamamlanıyor. tekrar siteye geri dönüyor

ama ne müşterinin sipariş geçmişinde nede benim admin panelinde sipariş gözükmüyor. bu olayı nasıl çözelbiliriz.

bir yardım edin bana

Arkadaşlar Sizden Yardım Beklerken Biraz Paypalı Karıştırdım ve Olayı Çözdüm ve dedimki bari ben çözdüm başka arayan arkadaşlar varsa onlarada yardımım olsun istedim.

b1c46649.jpg

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Alavrez Kardeşim.. Paylaşım için tşk.ler ancak benim paypal hesabımda profil secenekleri satış işlemleri bölümünde Wbsites ödeme secenkeleri gibi bir secenek yok.. paypal üyeliğiniz ticari mi yoksa kişisel mi yada ayarlarımda bir eksikmi var.. benim üyeliğim kişisel... tşk ler...

Sorun benim üyelik sınıfında imiş premium a yükselttim normale döndü tşk ler...

alavrez

OpenCart-TR
aynen ticari hesap ve mükemmel işliyor.

kredi kartı ilede alışveriş oluyor.

turan_y

OpenCart-TR
Web sitesi
www.biltekelektronik.com
Arkadaşlar bende siteme PayPal 'ı kurdum. Ticari hesabım var.Ödemeleri alıyorum.Ödeme almamda hiç bir sorun yok fakat kontrol panelinde ve müşterinin sipariş geçmişinde verilen siparişler görünmüyor.Hostingimi aldığım firmaya sordum,güvenlik duvarı olarak hiç bir engelleme yokmuş.Bu sorunu nasıl çözeceğim?Lütfen yardım edin.

turan_y' Alıntı:
Arkadaşlar bende siteme PayPal 'ı kurdum. Ticari hesabım var.Ödemeleri alıyorum.Ödeme almamda hiç bir sorun yok fakat kontrol panelinde ve müşterinin sipariş geçmişinde verilen siparişler görünmüyor.Hostingimi aldığım firmaya sordum,güvenlik duvarı olarak hiç bir engelleme yokmuş.Bu sorunu nasıl çözeceğim?Lütfen yardım edin.

Arkadaşlar kullandığım versiyon 1.5.1. Kullandığım versiyonu yazmayı unutmuşum.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Benimde kullandığım ödeme yöntemi ama bahsettiğiniz soruna rastlamadım.

turan_y

OpenCart-TR
Web sitesi
www.biltekelektronik.com
eka7a' Alıntı:
Benimde kullandığım ödeme yöntemi ama bahsettiğiniz soruna rastlamadım.

Siz PayPal standart ımı kullanıyorsunuz? standart paypalı kurdum.E-posta kısmına paypal epostamın adresini yazdım.PDT kısmı bende boş,birşey yazmadım.test moduna hayır dedim.Ödeme metoduna direk ödeme dedim.Hata ayıklama modunu açık yaptım.Ama siparişi bir türlü göremiyorum kontrol panelinde ve müşterinin sipariş geçmişinde.Sizce neden olabilir peki bu sorun?

okan515

OpenCart-TR
ALAVREZ TEŞEKKÜRLER. YAPTIM OLDU. SİSTEM ÇALIŞIYOR.
BULAMAYAN ARKADAŞLAR PAYPAL HESABINIZA GİDİN, ( YOKSA ÖNCE PAYPAL HESABI AÇIN :D ) ORDAANN > PROFİLİM,> SATIŞ ARAÇLARI> Web Sitesi Ödemesi Tercihleri>Ödeme Veri Transferi (isteğe bağlı) aÇIK DİYİN AŞAĞIDAN KAYDETE BASIN.Kimlik Simgesi OTOMATİK OLUŞTURULACAKTIR.

aligurbuz

OpenCart-TR
PDT Yanıltıcı alanı yok bende...nasıl aktif edilebilir acaba?