Paypal Paramı Yatırmıyor.

unsound

OpenCart-TR
2-3 ay önce, internet siteme paypal hesabımı entegre etmek için paypal hesabımı ticari hesaba upgrade ettim. Ticari ada sitemin adını verdim. Bir süre satış yapıp da paypal'da param biriktikten sonra

Paypal heasbıma banka hesabını şu şekilde ekledim.
Ülke : Türkiye
Banka Adı: Garanti Bankası
IBAN: Hesabımın IBAN numarası.

Paramı paypal heasbından banka hesabıma çekmeye çalıştım, işlem 2-3 gün sonra banka tarafından reddedilmiş, paypal iptal ücreti olarak 10 TL'mi kesti.

Paypal'a email yolladım bu durumun neden olduğunu sormak için, IBAN numaramı kontrol ettim, bir daha para çektim, yine iptal oldu.

Paypal'a tekrar email yolladım, bu sefer bana Ticari adımın banka hesabımın adı ile aynı olması gerektiğini söylediler! Şimdi bu durumda ben kişisel hesabıma paramı çekemeyecek miyim? Ya da Ticari adı kendi adım olarak değiştirirsem sorun çözülür mü?

Ayrıca banka adına "Garanti Bankası" yazmam doğru mu, yoksa başka birşey mi yazmalıydım?

Param paypalda kaldı vede alamıyorum.Lütfen yardım edebilecek arkadaşlar var ise yardım edebilirlermi ?

(Kredi kartı visa kart isteniliyor visa kartımda yok malesef,kafam karıştı şimdiden teşekkürler.)

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba.. Yazdıgınz banka hesap kimin adına kayıtlı paypal kimin adına kayıtlı , bende kişisel hesabımı premium yaptım ama herhangi bir sorun yok ödeme alabiliyorum. ancak her ikiside ismime kayıtlı banka hesabı kişiselmi yoksa kurumsal mı. paypal hesabınızı banka hesabınıza göre düzenleyin sizden doğrulama gibi bir şey isteyecektir. doğrulamayı da yapın sorunsuz calışır..selametle..

Not:paypal kurumsal hesap kişisel ise yada tam tersi ise sorun olacaktır iksinin de türü aynı olmalı ve birbirini doğrulayacak bilgiler içermelidir..

unsound

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Merhaba.. Yazdıgınz banka hesap kimin adına kayıtlı paypal kimin adına kayıtlı , bende kişisel hesabımı premium yaptım ama herhangi bir sorun yok ödeme alabiliyorum. ancak her ikiside ismime kayıtlı banka hesabı kişiselmi yoksa kurumsal mı. paypal hesabınızı banka hesabınıza göre düzenleyin sizden doğrulama gibi bir şey isteyecektir. doğrulamayı da yapın sorunsuz calışır..selametle..

Not:paypal kurumsal hesap kişisel ise yada tam tersi ise sorun olacaktır iksinin de türü aynı olmalı ve birbirini doğrulayacak bilgiler içermelidir..

Hesap benim adıma kayıtlı,paypalda benim adıma kayıtlı ama paypal hesabım Ticari,Banka hesabımda şahsi olduğundan dolayı para alamamış olabilirmiyim?

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
olabilir ama isimler aynı degilmi cünki benimde ikiside adıma kayıtlı hesap..bence paypal deki bilgilerin le bankada ki bilgilerinin birbirine uymamasındadır.,

Bilgilerinizi buna göre düzenleyin..
Bnak hesabı ekleme şartları:
PayPal banka hesap bilgilerinizin güvenliğini korur. Finans bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız ve bu banka hesabından işlem yaptığınızda size bir e-posta göndereceğiz.

Türkiye banka hesabınız yalnızca Türk Lirası içermelidir. Daha fazla bilgi alın

Adınızı banka hesap ekstrenizde göründüğü şekilde girin. Lütfen banka bilgilerinizin yanlış olması veya eşleşmemesi sonucunda ödemeler geri dönerse sizden ücret alacağımızı unutmayınDaha fazla bilgi alın

PayPal hesabınızdaki adınızı değiştirme
Lütfen PayPal hesabınızla ilişkilendirilen adın, banka hesabı ekstrenizdeki adla tam olarak eşleştiğinden emin olun. Aksi takdirde, PayPal hesabınızla ilgili olarak gerçekleştirilen transferler tamamlanmaz ve bir iade ücreti alınır.

Bireysel ve Premier hesap sahipleri
Bizde kayıtlı olan adınızı değiştirmeniz gerekirse, Müşteri Hizmetleri ile temas kurun. Herhangi bir PayPal sayfasında Yardım bağlantısını tıklayın ve Bize Ulaşın seçeneğini seçin. Bu değişikliği yasal bir ad değişikliği, yazım hatası veya ikinci bir soyadı eklemek gibi nedenlerle yapabilirsiniz. Güvenlik nedeniyle, destek bilgileri sağlamanız gerekir. Banka hesabınızı başka bir kişinin adına açamazsınız.

Ticari hesap sahipleri
Banka hesabınız sizin adınızaysa, transfer yapabilmek için bir PayPal Premier hesabına geçmeniz gerekecektir. Ticari ve Premier hesap arasındaki tek fark, Ticari hesapla bir şirket veya grup adını kullanarak işlem yaparken, Premier hesapla işlemleri kendi adınızı kullanarak yapmanızdır. Premier hesaba geçmek veya ticari hesabınızda ilgili kişi adını değiştirmek için lütfen Müşteri Hizmetleri ile temas kurun. Herhangi bir PayPal sayfasında Yardım bağlantısını tıklayın ve Bize Ulaşın'ı seçin.

unsound

OpenCart-TR
Sanırım Primemier hesaba geçeceğim :eek:) Ticari hesapdan bize fayda yok, birde bir örnek var idi, ordada kullanıcı paypal Tr den vede alıcıda TR den ise Banka havalesi yapılamamaktadır şeklinde bir yazı vardı.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Ticari hesabınızda ki paypal bakiyenizi şahsi banka hesabınıza gönderemezsiniz. Bunda da yanlış bir durum yok paranızı gönderdiğiniz hesabın hesap adında şirketinizin ismi yazması gerekir yazmıyorsa paranız geri döner.

Biri şirketler için diğer şahıslar içindir. Ticari hesapta kullandığınız hesaba şirket çalışanlarınıza kısıtlı kullanıcı hesabı açarak erişmelerini sağlayabilirsiniz. Ticari hesabın bunun gibi ufak değişikler dışında premier hesaptan pek farkı yoktur.

Ya paypal hesabınızı kişisel hesaba düşüreceksiniz ya da banka hesabınızı şirket hesabı yapacaksınız yoksa paranızı alamazsınız.

unsound

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
Ticari hesabınızda ki paypal bakiyenizi şahsi banka hesabınıza gönderemezsiniz. Bunda da yanlış bir durum yok paranızı gönderdiğiniz hesabın hesap adında şirketinizin ismi yazması gerekir yazmıyorsa paranız geri döner.

Biri şirketler için diğer şahıslar içindir. Ticari hesapta kullandığınız hesaba şirket çalışanlarınıza kısıtlı kullanıcı hesabı açarak erişmelerini sağlayabilirsiniz. Ticari hesabın bunun gibi ufak değişikler dışında premier hesaptan pek farkı yoktur.

Ya paypal hesabınızı kişisel hesaba düşüreceksiniz ya da banka hesabınızı şirket hesabı yapacaksınız yoksa paranızı alamazsınız.

Hesabımı Premier hesaba küçülttüm , tekrar para göndermek istedim ve bana tekrardan şu hatayı verdi,

" Not: Hem alıcı hem de satıcı Türkiye'de olmadıkça ödemeler PayPal bakiyesi kullanılarak Türk Lirası üzerinden yapılamaz. Bu işlem için farklı bir para birimi veya kredi kartınızı kullanmanız gerekir. "

adobe

OpenCart-TR
paypal ile ilgili doğru bilginiz yoksa sadece ödeme almak için kullanıyor ama böyle durumlarda ne yapacağınızı bilmiyorsanız uğraşmayın paypal ile.Peki neden?
1-Sanal bir banka
2-Telefon açıp konuşacağınız birisi yok
3-Türk iş bitiriciliğine uymuyor.Bundan kastım şudur çalışma şekilleri :)
Mail atıcaksınızda gelicekte (ing) vs.vs. gerek yok gidin sanal pos alın daha iyi yada şunu yapın gittigidiyordan ayda 25 liraya dükkan açın 100 ürünlü 100 de 10 komisyon alsın ama paranız yatar ve telefon ile de görüşüp derdinizi anlatmanız mümkün vs. iyi günler

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
unsound' Alıntı:
eka7a' Alıntı:

Hesabımı Premier hesaba küçülttüm , tekrar para göndermek istedim ve bana tekrardan şu hatayı verdi,

" Not: Hem alıcı hem de satıcı Türkiye'de olmadıkça ödemeler PayPal bakiyesi kullanılarak Türk Lirası üzerinden yapılamaz. Bu işlem için farklı bir para birimi veya kredi kartınızı kullanmanız gerekir. "

Türk lirası ile başka ülkedeki paypal kullanıcısına para gönderemezsiniz. Daha fazla bilgi için paypal yardım merkezine göz atınız.

adobe' Alıntı:
paypal ile ilgili doğru bilginiz yoksa sadece ödeme almak için kullanıyor ama böyle durumlarda ne yapacağınızı bilmiyorsanız uğraşmayın paypal ile.Peki neden?
1-Sanal bir banka
Mail atıcaksınızda gelicekte (ing) vs.vs. gerek yok gidin sanal pos alın daha iyi yada şunu yapın gittigidiyordan ayda 25 liraya dükkan açın 100 ürünlü 100 de 10 komisyon alsın ama paranız yatar ve telefon ile de görüşüp derdinizi anlatmanız mümkün vs. iyi günler

Siz paypalı kullanmayalı çok uzun süre olmuş sanırım. PayPalın uzun süredir Türkçe destek birimi mevcut. Şimdiye kadar attığım tüm maillerim (İngilizce destek birimi varken de Türkçe destek birimi kurulduktan sonra da) 12 saat içinde cevaplandı.

2 senden fazladır PayPalı kullanan biri olarak şimdiye kadar hiçbir şikayetim olmadı. Elinizdeki ürünü kullanmayı bildikten sonra hiç bir şey olmaz

unsound

OpenCart-TR
eka7a' Alıntı:
unsound' Alıntı:

Türk lirası ile başka ülkedeki paypal kullanıcısına para gönderemezsiniz. Daha fazla bilgi için paypal yardım merkezine göz atınız.

adobe' Alıntı:
1-Sanal bir banka

Siz paypalı kullanmayalı çok uzun süre olmuş sanırım. PayPalın uzun süredir Türkçe destek birimi mevcut. Şimdiye kadar attığım tüm maillerim (İngilizce destek birimi varken de Türkçe destek birimi kurulduktan sonra da) 12 saat içinde cevaplandı.

2 senden fazladır PayPalı kullanan biri olarak şimdiye kadar hiçbir şikayetim olmadı. Elinizdeki ürünü kullanmayı bildikten sonra hiç bir şey olmaz

Ah,Evet şimdi daha detaylı okuyunca gördüm.Para tutarını Bloke ederken özellikle tutuyormuş,şimdi bekleyeceğim ufak bir tutarı tekrardan denedim. Sonuç Dönmesini bekliyorum,inşallah bir aksilik yaşamam.Teşekkür ederim.

adobe

OpenCart-TR
Valla türkçe destek var mı yok mu bilmiyorum ama paypaldestek diye bi yer var orada baya bi insan mağdur olmuş gerek yok yani adam gibi alırsın sanal posu yada bi yerden sanal mağaza açarsın bakarsın işine bu kadar basit

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Dediğiniz şikayetlerin çoğunluğu ödeme yapanların parasını geri çekmesi olayından meydana gelmektedir ve bu alışverişlerin çoğunluğu fiziki olmayan dijital ürünlerde meydana gelmektedir ama bu durum paypaldan kaynaklanan bir durum değildir. Hangi sistemi kullanırsanız kullanın ödeme işlemini müşteri bankasını arayıp ödemeyi iptal ederek parasını geri alabilir. Banka yolladığı parayı paypaldan geri çektiğinde paypalında yapacak bir şeyi kalmıyor. İptal edilen parayı kendi cebinden çıkarıp veremeyeceğine göre parayı geri çekmek durumda kalıyor. Fiziki ürünlerde ürün takibi yapıldığından yapılan itirazı kazanma şansını daha yüksek olacaktır.

Bu durum çalıntı kredi kartları ile yapılan alışverişlerde, dikkatsiz kullanıcıların hesaplarını çaldırmaları ile ya da sizin şansınıza dolandırıcı birine denk gelmeniz ile alakalı. Bu tür durumlar da paypal olsun, sanal pos olsun yapacak pek bir şeyiniz kalmıyor.

Paypal, sanal pos ya da başka bir sistem ne kullanırsanız kullanın ne kullandığınız farkında olarak kullanın. Bilinçsiz kullandığınız her şey size eksi olarak geri dönecektir.

Ticaret bu yapacaksanız da bazı riskleri göze almanız gerekmektedir.

blizzard

OpenCart-TR
Tİcari Paypal hesabınızından ayrı olarak bir de şahsi Paypal hesabı açın (gerçek isminizle ve başka bir mail adresi ile). Ticari hesabınızdaki bakiyeyi, şahsi paypal hesabınıza gönderin. Sonrada buradan şahsi banka hesabına transfer yapabilirsiniz. Biraz dolambaçlı ama aynı sorunla ben de karşılaştım ve sorunu bu şekilde aştım.

unsound

OpenCart-TR
blizzard' Alıntı:
Tİcari Paypal hesabınızından ayrı olarak bir de şahsi Paypal hesabı açın (gerçek isminizle ve başka bir mail adresi ile). Ticari hesabınızdaki bakiyeyi, şahsi paypal hesabınıza gönderin. Sonrada buradan şahsi banka hesabına transfer yapabilirsiniz. Biraz dolambaçlı ama aynı sorunla ben de karşılaştım ve sorunu bu şekilde aştım.

Premier hesap var ,Ticari hesapla arasında hiç bir fark yok nerdeyse böylelikle ticari hesap gibi şahsi hesap gibi kullanabiliyorsunuz.2 gün önce bir daha denedim tamamlandı diyor,fakat bankama daha yatmamış , sanırım bir kaç gün sonra yatıcak.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
https://www.paypal-turkiye.com/ticari/cozumler/hepsi-bir-arada.html linkinden paranıza erişme sekmesini tıklayın.

PayPal hesabınızdan bir banka hesabına 5-7 iş günü içerisinde para transferi yapabilirsiniz.

https://cms.paypal.com/tr/cgi-bin/marketingweb?cmd=_render-content&content_ID=pages_tr/how_to_withdraw&locale.x=tr_TR bu linkten detaylı görebilirsiniz.

naz_eg

OpenCart-TR
Merhabalar,

Ticari Paypal hesabınızdan şahıs banka hesabınıza ödeme alabilirsiniz, çok da kolay bir yöntemi var.

1. Öncelikle banka hesaplarınızı Paypal hesabınızdan silin.
2. Daha sonra şirket ayarlarından Şirket ismi yazan yere banka hesabı kime aitse onun ismini yazın.
3. Daha sonra bu banka hesabını Paypal hesabınıza tanıtın.
4. Şirket ismini tekrar eski haline getirin ;)

Bunu bizzat Paypal da çalışan birisi yaptırdı, ben ödemelerimi bu şekilde alıyorum.

Saygılarımla.

unsound

OpenCart-TR
arkadaşlar param yattı, ilginiz için teşekkür ederim.Bahsettiğiniz gibi Ticari ismim ile hesabı aradığı için param yatmamış,tamamen benim hatam.Teşekkürler.

anti91

OpenCart-TR
Aynı sorunu bende yaşadım :S neyse en azından burdaki bilgiler ile dogruyu ögrendik. tşkler