Paypal ile Satış Yapmak İstiyorum

highone

OpenCart-TR
Merhabalar daha önce paypal ile hiç satış yapmadım. Kredi kartı teyitli paypal hesabım var. Anladığım kadarıyla satış yapabilmek için premier ya da ticari hesaba yükseltmemiz gerekiyor. Ben de banka hesabım şahıs üzerine olduğu için premier'e yükselttim. Fakat emin değilim tam, müşterinin kredi kartını da kullanabilmesi için ticariye mi yükseltmem gerekiyor?

İkinci konu ise opencart tarafı. Opencart'ta da yeniyim, paypal standart kurulumu yapmak istiyorum fakat bir sürü seçenek var, en doğru seçenekler hangileridir? Bir de paypal ile ödeme alındığında meblağ anında yansıyor mu? Dijital ürün satacağım ödemeyi aldıktan sonra mail olarak göndereceğim, hızlı işlem açısından önemli. Bir de paypal ile dijital ürün satışının riskli olduğunu okudum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Sürüm: 1.5.4.1

muzorotti

OpenCart-TR
Türkiyede paypal standart kullnılıyor genelde alınan meblağ anında paypal panelinizden görünüyor fakat hesabınıza aktarılması 1 haftayı buluyor bazen kredi kartınıza ise 7 tl gibi bir ücret alıyor diye biliyorum dijital ürün satışının riski hakkında bilgim yok malesef

highone

OpenCart-TR
muzorotti' Alıntı:
Türkiyede paypal standart kullnılıyor genelde alınan meblağ anında paypal panelinizden görünüyor fakat hesabınıza aktarılması 1 haftayı buluyor bazen kredi kartınıza ise 7 tl gibi bir ücret alıyor diye biliyorum dijital ürün satışının riski hakkında bilgim yok malesef

Teşekkürler opencart ayarları hakkında bilginiz var mı acaba? Sonuçta ödeme riskli bir şey ne mağdur olmak ne de mağdur etmek isterim.

highone

OpenCart-TR
muzorotti' Alıntı:
sayfanın üst tarafında sağdan 4. Gelişmiş arama yzan yerden sizde arama yaparak bulabilirdiniz ama sizin yerinize ben yaptım

buradan başlayınız

Konuyu açmadan önce arama yaptım, verdiğiniz konu 2010 yılından kalma.

Arkadaşlar en azından paypal hesap tipimin ticari olması şart mı yoksa premierla da satış yapabilir miyim? Hala emin olamadım.