PayPal ile Ödenen Siparişler Görünmüyor

turan_y

OpenCart-TR
Web sitesi
www.biltekelektronik.com
Arkadaşlar PayPal Website Payments Standart dosyalarını nereden bulabilirim?Bu dosyaları tekrar yükleyecem.Belki sorun hallolur o zaman.

turan_y

OpenCart-TR
Web sitesi
www.biltekelektronik.com
Arkadaşlar bu sorunu hala çözemedim. Paypal arka planda bana ödeme dosyalarını gönderiyor fakat benim sitem alamıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yokmu bir yolu? Paypal ile verilen siparişleri göremediğim için sıkıntı oluyor bana. Lütfen yardım edin :(

orumcek

OpenCart-TR
Detaylar Burada...

http://www.opencart.com/index.php?route=documentation/documentation&path=32_35_60

turan_y

OpenCart-TR
Web sitesi
www.biltekelektronik.com
Bu konuyu daha önce de incelemiştim. Yazanları yaptım ama sorunu gideremedim. Gözden kaçırdığım bir şey var ama ne olduğunu bulamıyorum :(

orumcek

OpenCart-TR
Aynı Sorunla Local de 3 gün uğraştım artık vazgeçmek üzereydim ki son kez bir çözüm arayışına girdim.

öncelikle siteyi servera yükledim. (sıfırdan)

sonra http://www.opencart.com/index.php?route=documentation/documentation&path=32_35_60 adresi buldum ve yazanları tek tek yaptım. adım adım ilerlerken 3 gün boşuna uğraştığımı söyleyen şu mesajı gördüm Testing on localhost (IPN can't reach localhost so it will never work) sonra altındaki satırda şu mesaj Curl is not installed or allowed on your server (have them enable it or get a new host!) neyseki server üzerinde Curl desteği varmış ve daha ilk denememde çalıştı. yalnız birşeyi farkettim geri dönüş adresini yazarken http://www.yourwebsitename.com bu şekilde yazmak lazım sonunda "/" işaretinin olmaması lazım

Ayrıca Paypal üzerinde Satış Araçlarım » Ödeme alma ve risklerimi yönetme » Ödemeleri Bloke Et içinde

Aşağıdaki ödemeleri bloke et:
eBay dışındaki tüm web sitesi ödemeleri için e-Çek veya Almanya banka transferi ile ödeme yapın. NOT: eBay'de e-Çek ödemelerini bloke edemezsiniz.
Ödemeyi yapan:

yazan yerdeki checkbox lar işaretli olmalı

bende bu düzenlemeler ile çalıştı ve hiç bir sorun yok umarım sizinde sorununuz çözülür.

Kolay Gelsin.

turan_y

OpenCart-TR
Web sitesi
www.biltekelektronik.com
Dediğiniz her şeyi yaptım. Host firmama sordum CURL varmış hostumda.Onda da bir sorun yok. Ama denedim yine sipariş düşmüyor yönetim paneline :( Kafayı yiyecem.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
1- Kullandığınız Paypal Modül Dosyalarını Versiyona Uygun Tekrar Olarak Yükleyin
2- Eski Sürüm Kullanıyorsanız Sürüm Güncelleyebilirsiniz.
3- Bizimle İletişime Geçin.
4- Bir Bilene Danışın.
5- Farklı Klasörlerde Diğer Sürümlerden Birtane Kurup Tekrar Paypalı Aktif Edin Bakın Bakalım Ordada Aynı Problem Olacakmı .

Daha Önce Farklı Ödeme Metodu İle Bu Durum Başımıza Geldi Sorun Hosting Kaynaklı Çıkmıştı ,

turan_y' Alıntı:
Dediğiniz her şeyi yaptım. Host firmama sordum CURL varmış hostumda.Onda da bir sorun yok. Ama denedim yine sipariş düşmüyor yönetim paneline :( Kafayı yiyecem.

turan_y

OpenCart-TR
Web sitesi
www.biltekelektronik.com
Opencart versiyon olarak 1.5.1.3.1 kullanıyorum.Buna uygun PayPal dosyalarını nereden indirebilirim?Google de baktım ama PayPal a ait dosya bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
İletişime Geçerseniz Yardımcı Olmak İsterim.
turan_y' Alıntı:
Opencart versiyon olarak 1.5.1.3.1 kullanıyorum.Buna uygun PayPal dosyalarını nereden indirebilirim?Google de baktım ama PayPal a ait dosya bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

cvdogan

OpenCart-TR
Merhabalar,

Paypal ödemeleriyle alakalı aynı sıkıntıyı yaşamaktayım.

Önceki ödemelerde sorunsuz olarak geri bildirim almıştım ve sorunsuz kullanıyordum sistemi.

Ancak bugün gelen 3 siparişin de bilgisini sadece paypal üzerinden ödeme bilgisi olarak maille alabildim.

Admin panelinde bu siparişler görünmüyor ve admine ya da müşteriye herhangi bir mail gönderilmiyor :(

Tüm anlatılanları denediğim halde henüz bir sonuç bulamadım.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

cagatayyersel

OpenCart-TR
Merhabalar aynı konu ıle bende muzdarıbım . ödemeyi alıyorum sayfa yönleniyor. herşey tamam ama ne müşteri nede yönetici panelinden sipariş geçmişini göremiyorum. opencart son versiyon kullanmaktayım . yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

system/library/encryption.php on line 34 ilgili hatayıda buldum ama sorunu anlamış değilim.

turan_y

OpenCart-TR
Web sitesi
www.biltekelektronik.com
Bu konuyu ben açmıştım. Host firmamı değiştirdim, Taylan Web 'in hostuna geçtim, sorun halloldu. Sizde hostunuzu değiştirin bence.

muzorotti

OpenCart-TR
bu konu hala sorun olarak kalmış sanırım
peki siparişi onaylayın butonu bir kod ile hem paypala yönlendirip hemde siparişi onaylayabilirmi siparişin normal yoldanda admine gelmesi için çünki alıcı bilgilerinin sadece paypaldan alınması sıkıntı oluyor 1.4.9.5 te alıcı sayfaya geride dönse sanırım bir daha siparişi onaylayın butonuna tıklamıyor yada tıklıyor yeniden paypala geçiyor

sekhil

OpenCart-TR
arkadaşlar host firmasıyla alakalı olduğunu söylemişler gerçekten de öyle olduğu belli yalnız hostdaki hangi özelliklik açık yada kapalı olması gerekiyor bunu söylebilecek kimse yokmu arkadaşlar..

hostingimi değiştikten sonra bu olay başıma geldi eski hostingimde çalışıyordu admin panelimde siparişleri görüyordum fakat şimdi göremiyorum..sadece mailime geliyor 'paypal'siparişlerim..

lütfen bi bilgi verin şimdiden teşekkürler..

mehmet80

OpenCart-TR
sunucuda curl kapalı olduğu için çalışmayabilir.

sekhil

OpenCart-TR
Yok curl fln açık bir çok özelliği

lütfen yardım bu sorunu nasıl çözecem..

mehmet80' Alıntı:
sunucuda curl kapalı olduğu için çalışmayabilir.

sekhil

OpenCart-TR
arkadaşlar sorunu çözmenin hosting değiştirmek dışında bir çözümünü bulabilen varmıdır ?

bu konu çok ciddi bir konu lütfen bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

şimdiden teşekkürler..

cagrikara

OpenCart-TR
Arkadaşlar. Çözüm şöyle;

Düzenleme yapılacak dosya: "/catalog/controller/payment/pp_standard.php"

Tümünü Seç:
Kod:
$this->data['return'] = $this->url->link('checkout/success');

Bununla Değiştir:
Kod:
$this->data['return'] = $this->url->link('index.php?route=checkout/success');

Tümünü Seç:
Kod:
$this->data['notify_url'] = $this->url->link('payment/pp_standard/callback', '', 'SSL');

Bununla Değiştir:
Kod:
$this->data['notify_url'] = $this->url->link('index.php?route=payment/pp_standard/callback', '', 'SSL');

synthetic

OpenCart-TR
Kodu yukarıdaki şekilde değiştirince de çözülmüyor. Paypal'ın cevap gönderdiği sayfanın linki http://www.siteadi.com/index.php?route=index.php?route=payment/pp_standard/callback oluyor ki o zaman zaten tuhaf oluyor. Paypal'da anında bildirim geçmişini kontrol ettiğimde IPN 200 olması gerekirken hiçbir şey yazmıyor. Çok sayıda kişi bu sorundan muzdarip olmasına rağmen yabancı forumlar da dahil hiçbir yerde çözüm bulamadım.