Para birimi ve kdv hakkında..

aLLy1

OpenCart-TR
Mrb lafı gevelemeden direk konuya gircem arkadaşlar.

Opencart 1.4.6 kullanıorum. Sistemde mesala çanta ürününü 10 ytl iken euro'yu seçtigimde 5 euro yerine 20 euro oluor. Admin panelde her şey dogru forumda okudum 2 3 tane opencart sitelerinede baktım onlarda aynı küsüratlı rakam girince euro ytl den daha fazla haneli çıkıyor bununla ilgili bide..

Ürünlerin altında= 55.00 Ytl
68.00 kdv dahil

Gibi bir yazı nasıl ekleriz..
Forumdaki konulara baktım ama sonuç alamadım.. herkese teşekkürler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bu konuları inceleyin
http://forum.opencart-tr.com/thread-371.html
http://forum.opencart-tr.com/thread-427.html

KDV hakkında bişey diyemeyeceğim

aLLy1

OpenCart-TR
Admin panelde
ytl 1.000000 (Varsayılan)
Euro (1.98200) Yapıyorum ve dogrusu bu deilmi. Ama ürünlerde 2 katı deger verior. Nasıl yapmam gerekiyor? .. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Para Birimini Otomatik Güncelle akitif yap ve sadece varsayılanı 1.00000 yap diğerlerine dokunma

aLLy1

OpenCart-TR
Döviz kuru(dosyaları)

Meraba arkadaşlar.
Döviz kuru ile açıklamalarınızı okudum ve yahoo dan verileri alındıgını söylemişsiniz. Benim sitede kurdugum zaman ayarları ile oynamıştım ve site baya bi yol aldı. Şimdi döviz kurunu yahoo'dan verileri çekmek için ne yapmam lazım hangi dosyaları değişirsem otomatik günceller..
Yardımlarınız için saol'un şimdiden. iyi günler.
Beyler yardım etcek yokmu.. Otomatik güncelleme olmuyor lütfen yardımlarınızı eksik etmeyin.Çok lazım bişey site'm için..
Hayırlı günler

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
admin/model/localisation/currency.php dosyası ancak sunucunuz da cURL desteği yoksa çalışmaz. Bunun için sunucunuza başvurun.

aLLy1

OpenCart-TR
eka7a Saolasın cevabın için. Hostin'im linux cURL aktif şu an burdan indirdigim 1.4.7 nin içindeki gösterdigin model klasörü içindeki dosyaları yenisi ile değiştirdim admin panelden oto güncelle açtım ve varsayılan degeri 1 yaptım.
1 saat olmasına ragmen halen güncellemedi. Bu oto güncelleme işinde yardımcı olursan çok makbule geçer..
Allah razı olsun..Hayırlı akşamlar..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Aklıma başka birşey gelmiyor başka Admin dosyalarında değişiklik yapmadıysan. admin/config.php dosyası dışındakileri tekrar yüklemeyi dene.