Oturum süresini uzatma

osmansan

OpenCart-TR
Merhaba,
Kullanıcılar tarayıcılarını kapatıp açınca tekrar giriş yapmaları gerekiyor.
Bunu nasıl uzatabilirim, yani tekrar siteyi ziyaret ettiklerinde giriş yapmak zorunda kalmasınlar. :huh:
çözemedim maalesef
Version 1.4.9.1
Aslında önemli bir konu :dodgy:, uygulanacak bir yol yok mudur?

osmansan

OpenCart-TR
bulamadım bunu, bilgisi olan varmı acaba?

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
oturum süresini uzatabilirsiniz. ancak browser ı kapatınca cache lerini temizleyen ziyaretçiler yine giriş yapmak zorunda kalcaktır. ayrıca oturumun açık kalması demek internet kafe gibi bir yerden giren kullanıcıların hesap bilglerinin çalınmasına bile sebep olabilir. güvenlik sebebi ile şiddetle karşı çıkıyorum ama illa yapacağım diyorsanız..
root daki php.ini dosyasını açın
session.gc_maxlifetime = 12000000; bulun ve sonuna 5 sıfır daha koyun. tam çözeceğinden emin değilim ama deneyip sonucu yazarsanız sevinirim.

osmansan

OpenCart-TR
BanSn' Alıntı:
oturum süresini uzatabilirsiniz. ancak browser ı kapatınca cache lerini temizleyen ziyaretçiler yine giriş yapmak zorunda kalcaktır. ayrıca oturumun açık kalması demek internet kafe gibi bir yerden giren kullanıcıların hesap bilglerinin çalınmasına bile sebep olabilir. güvenlik sebebi ile şiddetle karşı çıkıyorum ama illa yapacağım diyorsanız..
root daki php.ini dosyasını açın
session.gc_maxlifetime = 12000000; bulun ve sonuna 5 sıfır daha koyun. tam çözeceğinden emin değilim ama deneyip sonucu yazarsanız sevinirim.

işe yaramadı.
tarayıcıyı açıp kapayınca tekrar giriş gerektiriyor.
Büyük bir eksiklik bence, giriş yaparken "Beni Hatırla" seçeneği olması gerekirdi.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
yanıltıcı(token) özelliğini kullanıldığı için oturum sürelerini uzatmanız fayda etmez. Adres çubuğunda token= den sonra gördüğünüz rakamlar her oturumda değiştiği için ya da aynı oturum süresi içinde oturum açtığınız kod ile sizin tarayıcıdan çağırdığınız kod uyuşmaz ise yine oturumunuz kapatılır. Tarayıcıyı kapattığınızda da bu kod sıfırlanır ve siz aynı kodla sayfayı çağırsanız dahi oturum açılmaz. Bu özelliği Genel Ayarlar/Sunucu sekmesinden kapatabilirsiniz ama oturum açma sayfası için iptal etme şansınız yok.