OpenCart Ücretli Mi? Ücretsiz Mi? Lisans için Para Vermelimiyiz?

james007

OpenCart-TR
arkdaşlar konuyu doğru yerdemi açtım bilmiyorum ama opencart ile ilgili bazı sorularım var. birkaç gün önce opencart ı indirip siteme kurdum ancak hostnig aldığım arklar kafamı karıştırdılar open cart lisansı ücretlimidir free mi. eğer free ise opencart firması ile free lisans kullandığım için sorun yaşarmıyım.hosting aldığım arklar burada indirdiğim dosanın lisansı olmadığını ve üretici firma ile sorun yaşayabileceğimi söylediler bu konu ile ilgili beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden tşkler.

kuzumbenim

OpenCart-TR
RE: opencart lisans

bu ücretsiz arkadasım free paralı değil

james007

OpenCart-TR

yani kullansam herhangi bi sorun yaşamam demi

james007

OpenCart-TR

yani sonuçta sistemi kullanmamız için resmi sitesinde paylaşıma sunmuş demi eğer lisans konusunda herhngi bi ücret alacak olsaydı resmi sitesinde ücret karşılığı lisans satardı

sarigulsahaf

OpenCart-TR

bu open lisans bir uygulamadır. Hatta kodları değiştirip , tasarımını değiştirip zopen-cart :p diye sende yayabilirsin :) o kadar ücretsizdir. Doya doya kullan :D

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

OpenCart tamamen ücretsiz, açık kaynak kodlu bir yazılımdır arkadaşlar.. Bu yazılımı geliştirebilir, görünüşünü değiştirebilirsiniz..

Opencart.com ve Opencart-tr'ın sizden istediği sadece;

1.Sayfanın en altındaki floter kısmı dediğimiz yerdeki linkini kaldırmamanız..

2.İsteğe bağlı olarak bağışlar yapmanız veya reklamlardaki firmaları kullanmanız.. (Zorunlu değildir sadece tavsiyedir..)

3.Sizde bu ücretsiz paylaşıma birşeyler katıp geliştirebilir ve opencart-tr.com ve benzeri diğer sitelerde kullanıcılarla paylaşabilirsiniz..
(Dil dosyaları çevirileri, modul uyarlamaları, hata kodlarını düzenlenmesi vs. vs. vs.)

4. Kendi hosting servisleri varsa onlara veya tavsiye ettiği hostinglerde sitelerinizi yayınlamanızdır..

Sonuçta sizde bildiğiniz gibi burada emekte var belli bir masrafta..
Bu istekler opencart-tr da dahil olmak üzere genelde tüm forum sitelerinde geçerlidir.. İsteyen herkes istediği sayfadaki bilgiden faydalanıp, istediği modulleri indirebildiği gibi kendi oluşturduğu kodlar, moduller, dil dosyaları, vs. vs. gibi emeklerini site Yöneticisi ve Moderator'lerinin kontrolunde yayınlayarak bilgilerini paylaşabilirler..

Not:Kimsenin kimseye yardım etme gibi zorlayıcı bir sorumluluğu yoktur..

james007

OpenCart-TR

arklar çok tşk ederim sorumun yanıtını aldım saolun

iide ben o bölümü değiştirdim linki kaldırdım :blush::blush::blush:

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com

Yazdıklarım zorunlayıcı bir sebep değil.. Dediğim gibi sizden istektir sadece.. Yapıp yapmamak size kalmış.. Emeğe saygı olarak kalması gerektiğini düşünüyorum.. Sonuçta o link tür linkler peket olarak aldığınız ve binlerce dolar ödediğiniz sitelerde de var ve kaldırma gibi bir imkanınız yok.. Ama nedense neredeyse bütün kullanıcılar siteyi kurduğunda ilk o linki kaldırırlar..:)

james007

OpenCart-TR

:):):) tmm tkrar tşkler yardımlarınız için

intfarming

OpenCart-TR

Ne kadar destek olursanız OpenCart o kadar gelişir. Yani o kadar çok temanız ve modülünüz olur, daha hızlı büyüyen sisteminiz olur :) Do not delete CR

sarigulsahaf

OpenCart-TR

james007 dostum mirac arkadaşın dedikleri son derece doğru , bu tarz bir siteye 1,000 TL den aşağı sahip olamazsın. Benim söylediklerim içini rahatlatmak içindi. Eğer bu arkadaşlar olmasa inan saçma sapan sistemlerle uğraşmaktaydın.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Yazılı yapan kişi tarafından 10000$ değerinde tazminat davası ile karşı karşıya kalabilirsin :) ŞAKA ŞAKA

Bunu kim neye göre niçin söylemiş merak ettim doğrusu. Demek ki ücretli yazılımlarla karşılaştırılacak kapasite ki böyle düşünmüşler. Ücretsiz bir yazılım ve hiçbir sorun yaşamazsın.

mirac' Alıntı:
OpenCart tamamen ücretsiz, açık kaynak kodlu bir yazılımdır arkadaşlar.. Bu yazılımı geliştirebilir, görünüşünü değiştirebilirsiniz..

Opencart.com ve Opencart-tr'ın sizden istediği sadece;

2.İsteğe bağlı olarak bağışlar yapmanız veya reklamlardaki firmaları kullanmanız.. (Zorunlu değildir sadece tavsiyedir..)

3.Sizde bu ücretsiz paylaşıma birşeyler katıp geliştirebilir ve opencart-tr.com ve benzeri diğer sitelerde kullanıcılarla paylaşabilirsiniz..
(Dil dosyaları çevirileri, modul uyarlamaları, hata kodlarını düzenlenmesi vs. vs. vs.)

4. Kendi hosting servisleri varsa onlara veya tavsiye ettiği hostinglerde sitelerinizi yayınlamanızdır..

Sonuçta sizde bildiğiniz gibi burada emekte var belli bir masrafta..
Bu istekler opencart-tr da dahil olmak üzere genelde tüm forum sitelerinde geçerlidir.. İsteyen herkes istediği sayfadaki bilgiden faydalanıp, istediği modulleri indirebildiği gibi kendi oluşturduğu kodlar, moduller, dil dosyaları, vs. vs. gibi emeklerini site Yöneticisi ve Moderator'lerinin kontrolunde yayınlayarak bilgilerini paylaşabilirler..

Not:Kimsenin kimseye yardım etme gibi zorlayıcı bir sorumluluğu yoktur..

Mirac kardeşim yine çok iyi açıklamışsın :))

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com

yanlış anlaşılmasın ama bu linkleri kaldırmak bana göre terbiyesizliktir.
çünkü bazı arkadaşlar burada emek veriyor. günlerce belki haftalarca türkçe çevirme konusunda olsun, modul konusu olsun tema olsun vs. emek harcıyorlar. Sen kalk o linki oradan kaldırman karşı tarafı ena... olarak görmen demektir benim için. ben kaldırma derim.

Emeğe saygı

Abdurrahman61

OpenCart-TR
Web sitesi
avoop.net

gnu açık kaynak kodlama gerçekten mükemmel birşey.. kendimi php java script dersleriyle geliştirip sitemi istediğim gibi düzenleme imkanım var.. ve asıl zor işi benim için opencart halletmiş durumda.. iskelet hazır... Güzel rütuşlar yaparak mükemmel bi site ortaya konabilir.. tabii bunun için iyi derecede kod bilgisine sahip olmak ve de yazılan kodlamayı çözmek gerektiğini düşünüyorum... tüm kodlar nasıl yazılmış tek tek bakılıp anlaşılmalı ki düzenlemeler sorun çıkarmasın.. teşekkürler sana open-cart.. :)