OpenCart ile Hosting Sitesi Olurmu?

VeLi33

OpenCart-TR
Selamlar ben host işi yapıyorum sitemde lisansız kobi kurulu sizce OpenCart ile Hosting sitesi yapmak doğrumu?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bu iş için yapılan yazılımlar tabi ki daha iyidir ama OpenCart ile de düzenleme yaparak yapılabilir.
Peki Doğru mudur :?: Bu konuda kararsızım ama güzelde olabilir. Denemeden öğrenemeyiz. :)

VeLi33

OpenCart-TR
vallaha bende öyle düşünüyorum biraz hoşuma gitti sistem güvenli gibi en azından kobinin verdiğini verdiye tahmin ediyorum:D sub domain'e kurdum bakalım bir.

xarthurx

OpenCart-TR
hosting sitesi icin whmcs tavsiye ederim whmcs ile hertürlü sorunlar icinde yardımcı olurum ben kullanıyorum cokta memnunum.

diyarblog

OpenCart-TR
whmcs daha çok bir otomasyon sistemi gibidir normal satışlarda kullanılabilinir opencart

xarthurx

OpenCart-TR
whmcs otomasyonmu ? whmcs bu iş için birebir yazılımdır. Hosting elle tutulan gözle görülen bi ürün deilki sattım bitti gitti alan düşünsün hesabi.. müsteri aldığı hizmette destek isticek whmcs'ticket sistemi var hosting bilgilerini güncellicek whmcs panelinden ftp sifrelerini değiştiricek whmcs panelinden domainlerini hostinglerini listelicek panelinden :D opencart online ticaret icin bicilmiş kaftan hosting işi icinse whmcs. ikisi cok ayri kulvarlar. ikiside kendi kulvarinda bana göre tek.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
ben sadece satış kısmı için düşünmüştüm ama opencart ile whmcs arasında bir köprü kurmak lazım sanırım. Bu iş için hazırlanmış yazılımlar varken opencart ile hosting sitesi yapmak için uğraşmak gerekir. Hosting işini ciddi olarak yapmak istiyorsanız size tam kontrol sağlayacak bir yazılım seçmelisiniz.

Doubles

OpenCart-TR
Sadece satış yaparsınız yapmasına da biri hosting aldığı zaman girip panele manuel hosting açmak, süreleri manuel takip etmek, yenileme yerine müşteriye süreniz bitti girip bir daha sipariş verin demek bence tamamen amatörlük olacaktır. Sitesiz, telefon ile satış yapın işiniz daha da kolaylaşır hiç değilse dönüp yarısını siteden yarısını panellerden diğer yarısında da müşteri ile uğraşmak yerine sadece panel ve müşteri ile uğraşırsınız.