OpenCart Güvenlik Açığı Duyurusu

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Güvenlik açığı dedim diye hemen korkmayın :)

OpenCart şuan kullanılmayın yani daha henüz eklenmeyen bir özellikten dolayı kaynaklanıyor. Bu özellik fatura çıktılarınızı PDF biçiminde çıktı almanıza yarayacak bir özellik. Bu özellik ileri de entegre edildiği zaman giderilecektir.

Şuan sizin bu açıktan kurtulmanız için tek yapmanız gereken system/helper/dompdf klasörünü silmeniz.

Duyuru konusu: http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=2&t=12925

bursastok

OpenCart-TR
ek7a slm arkadaşım sayenizde güzel bir alış veriş sitem oldu inşallah sizlerle dahada geliştireceğim ,
bir konuda paylaşım yapmak istiyorum bizim sunucumuzda sorun olduğundan sunucu değiştik ve ürünlere resiim eklme yerinde baya sorun yaşadık benim arkadaşım çözdü olayı am anasıl çözdü bilmiyorum 383 tane resimden sonra resim ekleme yeri açılmadı sonra klasör oluşturdum şimdi bir klasöre çok fazla ürün eklemiyorum sorunum yok çok şükür yanlız güvenlik açığı sorunuda kafama takıldı system/helper/ bu klasörlerin içine girdim ama bu dompdf klasör yok içi boş sanırım bende sorun olmaz sil demişsin ben 1.4.8 kullanıyorum bütün arkadaşlara teş ederim herkesin emeğine sağlık bende kayda değer bişiler olursa sizlerle paylaşacağım kolay gelsin...

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
1.4.6 sürümüden bahsediyor eka7a.. Kendileri açığın farkına varana kadar indirenler için bir uyarıdır sadece.. Sistemi 146 olanlar kontrol etmesi gerekiyor.. İçiniz rahat olsun..:)