Opencart 1.5xxx Destekli WebPos Pro v2

vbsinan

OpenCart-TR
tolga hocam siz sitenizde webpos v2'yi kullanıyorsunuz. Hangi banka ile çalışıyorsunuz?

tolga35

OpenCart-TR
deniz bank
fakat benım sitemdede tam olarak faal değil sanal pos

semael

OpenCart-TR
Merhaba;
WebPos Pro v2 kurdum ama vakifbank entegrasyonu hakkında yardıma ihtiyacım var. Sunucu, üye işyeri no, pos no, güvenlik kodu elimde fakat bunları nereye yazıcağımı bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi Günler

oyuncakhobi

OpenCart-TR
arkadaşlar sistemi kurdum fakat kart bilgisini giriyorum gönderiyorum fakat tekrar "guest_step_2" ye geliyor .

alayel

OpenCart-TR
tolga35' Alıntı:
deniz bank
fakat benım sitemdede tam olarak faal değil sanal pos

Konu dışı ama :(
Hocam sitenizdeki slideshow hangisi?
Forumda kullanımı ile ilgili bilgi varmı ?

enesaltunisik

OpenCart-TR
nuriahmet' Alıntı:
bu 1.5.1.3.1 sürümünde hatasız çalışyomu kafayı yiyecem eka7 tolga35 sizlerden yardım bekliyorum lütfen...

sistemi çalıştırıyoruz fakat. daha sanal post olarak denemedik. tolga abi bu iş için uğraşıyoruz.

semael' Alıntı:
Merhaba;
WebPos Pro v2 kurdum ama vakifbank entegrasyonu hakkında yardıma ihtiyacım var. Sunucu, üye işyeri no, pos no, güvenlik kodu elimde fakat bunları nereye yazıcağımı bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi Günler

system/helper/webpos/ hangi banka ise ona göre kodlarını yerleştiriyorsunuz.

oyuncakhobi' Alıntı:
arkadaşlar sistemi kurdum fakat kart bilgisini giriyorum gönderiyorum fakat tekrar "guest_step_2" ye geliyor .

örnek bir sayfa gösterbilirmisiniz acaba

vbsinan

OpenCart-TR
iş bankası çalıştırabilen varmı?

firstmoon

OpenCart-TR
Merhaba 1.5.1.3.1 için webpos v2 yi stabil çalıştırabildiniz mi? Ben kurdum ödeme sırasında banka seçimi yapınca sapıtıyor ve kartı bilgisi girilecek olan alanlardan bir tane daha üretiyor 2 tane siparişinizi onaylayın butonu oluyor. Localde olduğu ve gerçek sanal posum olmadığı için midir yoksa hatamı var anlayamadım! Yakında sanal pos alacağız boşuna uğraşmayayım diye öğrenmek istiyorum.

1.5.1.3 kullanan kimse yok mu?

nickelaj

OpenCart-TR
firstmoon' Alıntı:
Merhaba 1.5.1.3.1 için webpos v2 yi stabil çalıştırabildiniz mi? Ben kurdum ödeme sırasında banka seçimi yapınca sapıtıyor ve kartı bilgisi girilecek olan alanlardan bir tane daha üretiyor 2 tane siparişinizi onaylayın butonu oluyor. Localde olduğu ve gerçek sanal posum olmadığı için midir yoksa hatamı var anlayamadım! Yakında sanal pos alacağız boşuna uğraşmayayım diye öğrenmek istiyorum.

1.5.1.3 kullanan kimse yok mu?

Aynı şekilde 1.5.1.3.1 için bunu verimli kullanabilen var mı? Ben finansbank için kurulum yapmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

akrepxxx1988

OpenCart-TR
ben sipariş modülünü sade ve basit istiyorum.
1-sepete gidince ürünler seçili olsun,istersem kaldırıyım
2-aşamalar tek bir kısım şeklinde olsun ve sipariş bitsin.
bu şekilde çoğu insan için kafa karıştırıcı ve zahmetli olabiliyor :S

pacoemre

OpenCart-TR
opencart 1.5.3.1 Opencart Webpos Pro v2 json

not: snowland34now sana msj atmay açalıştım buradan ama bu tip siteye iklkkez üye olduğumdan beceremedim :)

Merhaba,
1-) arkadaşlar opencart ortak ödeme seçeneği kullanmak istediğimiz için. Opencart Webpos Pro v2 yi kurdum. sistem 1.5.3.1 sürümü.
Fakat kredi kartı ödeme seçeneğine seçip ödemeye geldiğimde

Notice: Error: Could not load library json! in /srv/www/vhosts/emresengun.com/muzik/system/engine/loader.php on line 23

bu sorunu alıyorum lütfen bana yardımcı olabilir misiniz?

adreside verebilirim görmeniz açısından? http://muzik.emresengun.com

2-) bir diğer sorumda daha önce kullanılan sistemde bankanın vermiş olduğu
Mağaza ID Numaranız
Mağaza Store Key
Post Edilecek Adres
gibi bilgileri nereye gireceğiz acaba?
Teşekkürler

Arkadaşlar 1.5.3.1 e webPos Pro v2 kurdum taksit seçenekleri görünüyor fakat

8x16 <span class="s_currency s_after">TL</span> - Toplam=134<span class="s_curreny s_after">TL</span>

diye görünüyor.
lütfen yardım edebilirmisiniz.

Arkadaşlar 1.5.3.1 e webPos Pro v2 kurdum taksit seçenekleri görünüyor fakat

8x16 <span class="s_currency s_after">TL</span> - Toplam=134<span class="s_curreny s_after">TL</span>

diye görünüyor.
lütfen yardım edebilirmisiniz.

hipokondriyak

OpenCart-TR
bankadan henuz bılgılerı almadım. test modunu kullanmam ıcın bankaların verdıgı genel apiler varmıdır ?
modulu bankadan pos bılgılerını almadan test edemıyormuyum ?

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Bankalarınızın Test Linkleri İle Giriş Yaptığınızda Dökümanlar Kısımından Pos Modelinize Uygun Test Kodları PHP halinde Verilmektedir İçeriklerini İncelerseneniz Bilgileri Düzenleyerek Sitenize Yükleyin TEST işlemlerinde En Çok Yapılan Hatalar İP tanımlamasının Hatalı Yaptırılmasıdır . İşin Özü Bankanızın Verdiği Kodlar ile test işleminide gerçekleştirebilirsiniz.

hipokondriyak' Alıntı:
bankadan henuz bılgılerı almadım. test modunu kullanmam ıcın bankaların verdıgı genel apiler varmıdır ?
modulu bankadan pos bılgılerını almadan test edemıyormuyum ?

mfg41

OpenCart-TR
Arkadaşlar merhaba.. opencart 1.5xx kullanmaktayım.. webpos v2 kurdum. ziraat oos kullandığımız bir siteye kurulum yaptım orada sorun yok çalışıyor. fakat bir diğer sitemize finansbank kurmam gerek. kurulumu aynı şekilde yaptım kredi kartı bilgilerini girdiğimiz ekranda herhangi bir banka seçimini yaptığımda kredi kartı bilgilerinin girildiği alanın hemen altına aynı alan tekrar açılıyor.. iki adet aynı alan alt alta geliyor. ekte görüldüğü üzere böyle bir durumla karşılaşan, çözümü ve ya sıkıntının kaynağını bilen var mı??

Ayarlar şu şekilde:
Durum: Açık
Genel Bölge: Hepsini kapsa
Kullanılan API ler: OTHER, FINBN
3D Secure'li API'ler:
(OTHER)Diğer Banka API'si: FINBN
API'si taksit özellikleri: FINBN = 3:2.5, 6:5.0, 8:7.5, 12:10.0
Vade Farkı Vergilendirme Tipi: Ürün Vergi oranı
Çevrilecek para birimi kodu: Türk Lirası
Numpad: Açık
Model Tanımları: FINBN:3d_pay
Debug mod: Açık

Sipariş toplamlarında taksit seçeneğide Açık'tır

Ekli dosyalar

• error.jpg
    error.jpg
    103 KB · Görüntüleme: 119

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
versiyon farklılığından dolayıdır. kod düzenlemesi yapılması gerekir.

mfg41' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba.. opencart 1.5xx kullanmaktayım.. webpos v2 kurdum. ziraat oos kullandığımız bir siteye kurulum yaptım orada sorun yok çalışıyor. fakat bir diğer sitemize finansbank kurmam gerek. kurulumu aynı şekilde yaptım kredi kartı bilgilerini girdiğimiz ekranda herhangi bir banka seçimini yaptığımda kredi kartı bilgilerinin girildiği alanın hemen altına aynı alan tekrar açılıyor.. iki adet aynı alan alt alta geliyor. ekte görüldüğü üzere böyle bir durumla karşılaşan, çözümü ve ya sıkıntının kaynağını bilen var mı??

Ayarlar şu şekilde:
3D Secure'li API'ler:

mfg41

OpenCart-TR
peki bu halde iken herhangibir banka yerine finansbankı seçersem ikinci alan açılmıyor. bu durumda taksit seçeneklerinin gelmesi gerekmiyor mu???

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Herhangi bir banka seçerseniz taksit sekmesi gelmez.
sadece sanalposunuzu hangi bankadan alıp yazılımı kurduysanız o uygulamadaki banka için taksit sekmesi açılır.
mfg41' Alıntı:
peki bu halde iken herhangibir banka yerine finansbankı seçersem ikinci alan açılmıyor. bu durumda taksit seçeneklerinin gelmesi gerekmiyor mu???

talip

OpenCart-TR
mfg41' Alıntı:

Ayarlar şu şekilde:
3D Secure'li API'ler:

Aşağdakini uygula:
1.catalog/view/theme/default/template/checkout/confirm.tpl
Dosyasını açın ve aşağıdaki satırları bulun.
$this->data['payment'] = $this->getChild('payment/' . $this->session->data['payment_method']['code']);
Yerine:
if(!isset($this->session->data['webpos']['selector']))
$this->data['payment'] = $this->getChild('payment/' . $this->session->data['payment_method']['code']);

Yapıştırın.Sorunun çözülmesi gerekmektedir.

mfg41

OpenCart-TR
aynı değişikliği yaparak problemi çözmüştüm (kimin tavsiyesiydi hatırlamıyorum) yalnız bir düzeltme yapayım editlenecek dosya confirm.tpl değil controller/checkout/confirm.php olacak.. talip teşekkür ederim ilgin için.. en azından bu sorunla karşılaşan arkadaşlara yardımcı olacaktır bu.. ben 15 gündür başka bir problemle boğuşmaktayım. Ziraat OOS kullanıyorım. Kredi kartı ile ödeme yapıldığında veritabanına sipariş iki kez yazılıyor. Sipariş durumu "0" olduğu için admin panelde gözükmüyor ve dolayısıyla sipariş mailleri de gönderilmemiş oluyor.. Bununla ilgili çözüm sunabilecek, yol gösterebilecek var mıdır??

fexia

OpenCart-TR
2784incih7754744.png

Merhaba bu hata neden olur