OpenCart 1.4.9.x Modülleri 1.5.x Çevirmek

attalias

OpenCart-TR
Yeri Değil Ama Konu açamıyorum..nedense...Belki faydalanan olur.
1.4.9.x modüllerini 1.5.x uyarlamak
Modülünüzün içerindeki kodları yenileri ile dğiştirin.

a. HTTP, no arguments:
BUL:

HTTP_SERVER . 'index.php?route=common/home'

AŞAĞIDAKİYLE DEĞİŞTİR:

$this->url->link('common/home')

b. HTTP, with arguments:
BUL:

HTTP_SERVER . 'index.php?route=product/product&product_id=' . $result['product_id']

AŞAĞIDAKİYLE DEĞİŞTİR:
$this->url->link('product/product', 'product_id=' . $result['product_id'])

c. HTTPS, no argument:
BUL:
HTTP_SERVER . 'index.php?route=account/login'

AŞAĞIDAKİYLE DEĞİŞTİR:
$this->url->link('account/login', '', 'SSL')

d. HTTPS, with argument:
BUL:

HTTP_SERVER . 'index.php?route=product/product&product_id=' . $result['product_id']

AŞAĞIDAKİYLE DEĞİŞTİR:
$this->url->link('account/order', 'order_id=' . $result['order_id'], 'SSL')

e. HTTPS, with token argument:
BUL:

HTTPS_SERVER . 'index.php?route=catalog/category&token=' . $this->session->data['token']

AŞAĞIDAKİYLE DEĞİŞTİR:
$this->url->link('catalog/category', 'token=' . $this->session->data['token'], 'SSL')

2. Breadcrumbs have moved to the individual controller
GLOBAL BUL:

$this->document->breadcrumbs

GLOBAL AŞAĞIDAKİYLE DEĞİŞTİR:
$this->data['breadcrumbs']

3. Document class is private now and requires the use of accessor functions
BUL:

$this->document->title = xxxxx

AŞAĞIDAKİYLE DEĞİŞTİR:
$this->document->setTitle('xxxxx')

4. Render has changed
GLOBAL BUL:

$this->response->setOutput($this->render(TRUE), $this->config->get('config_compression'));

GLOBAL AŞAĞIDAKİYLE DEĞİŞTİR:
$this->response->setOutput($this->render());

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
RE: Ürünleri Kategorilere Göre Filtreleme

Güzel de eksik anlatım bu işlemi hangi dosyalarda yapacak bu garibanlar:) hani onuda söyleseydin yada kopyaladığın yerden onuda tam olarak öğrenseydin..:)

attalias

OpenCart-TR

Bu kodlar 1.5.x tamamında mevcut..Bir kod editörü progmamı yardımıyla güncelleme yapacagınız modülün içerisinde bulunan php ve tpl dosyalarında bu kodların mevcut olup olmadığına bakmanız ve program ile kodları değiştirmeniz gerekiyor.program olarak notepad veya bir kod karşılaştırma programı kullanabilirsiniz.

sabitertan

OpenCart-TR
Tüm bu çaba yine de yeterli olmayacaktır. Çünkü başta veritabanı yapısı olmak üzere , veritabanına yapılan çağrı ve sonuç şekli de değişti. Modül sahipleri kendileri oturup dikkatlice nerede ne gibi çağrılar kullandıklarını ve yeni sürümde bunların yerini nelerin aldığını görerek değişikliklerini yapmalıdırlar.

hellnewer

OpenCart-TR

osdem66' Alıntı:
Güzel de eksik anlatım bu işlemi hangi dosyalarda yapacak bu garibanlar:) hani onuda söyleseydin yada kopyaladığın yerden onuda tam olarak öğrenseydin..:)

bu işlem nerde yapılcak diyorsun bu modulleri ceviriyor hangu modulde uygulamak istiyorsan oyle yani

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org

hellnewer' Alıntı:
osdem66' Alıntı:

bu işlem nerde yapılcak diyorsun bu modulleri ceviriyor hangu modulde uygulamak istiyorsan oyle yani
Eminmisin? bir kaç modülde denedim hata verdi bu iletinin orjinal metnini okudum opencart.com dan orada da her modül için çözüm olmadıgını söylüyor.. ha bu arada ben bu soruyu kendim için degil genel olarak açıklama eksiklği oldugu için sordum...bir şeyleri anlatırken kendimize göre degil karşı tarafın anlayacagı sekilde anlatmakta fayda var daha yararlı olur.. sizin ne analatmak istedigini degil karşı tarafın ne anladıgıdır gercek olan...... selametle...

SCAMP

OpenCart-TR
desenize o kadar yazdığım modülleri tekrar yazıcam

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
en temiz ve basit anlamı ile o modullerin db bağlantıları değişti. yaptığı işin şekli değişti. bu sebeple modulu hazırlayan kişi tarafından düzenlenmesi en stabil çözümdür. ve lütfen burda işkembei kübradan atmayalım yazdığım moduller diye.
yazılarınızı okudum 22 mesajınızda da aynı şey var. bir modul bile paylaşmamışsınız. linkini verdiğiniz sitenizde opencart-tr linkini kaldırmışsınız. tasarım ile uğraşılmış evet ama farklı bir modulunuz yok. hatta eksiğiniz bile çok. direk olarak üstünüze almayın ama ben artık bu durumdan rahatsız oluyorum forumda. gelip bilgileri alıp kendinize çıkar/yarar sağlayıp gidiyorsunuz. insanlar burda bilgilerini beklentisiz şekilde paylaşırken (sorunu çözemedim bende bir modul yazdım cevabından sonra paylaşın taleplerine yanıt bile vermiyorsunuz.) bu tarz görüntüler inanın sinir bozuyor.
bir modulu editlemek, düzenlemek o modulu yazmak değildir. sahiplenmeyiniz. sıfırdan modul yazan kişi başımızın tacıdır. bunu ücretli paylaşana saygım sonsuz emektir, bunu ücretsiz paylaşana da hem saygım hem sevgim sonsuz :D
imza: gece gece siniri bozulup da oraya buraya saldıran uykusuz ihtiyar dinazor

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
BanSn' Alıntı:
en temiz ve basit anlamı ile o modullerin db bağlantıları değişti. yaptığı işin şekli değişti. bu sebeple modulu hazırlayan kişi tarafından düzenlenmesi en stabil çözümdür. ve lütfen burda işkembei kübradan atmayalım yazdığım moduller diye.
yazılarınızı okudum 22 mesajınızda da aynı şey var. bir modul bile paylaşmamışsınız. linkini verdiğiniz sitenizde opencart-tr linkini kaldırmışsınız. tasarım ile uğraşılmış evet ama farklı bir modulunuz yok. hatta eksiğiniz bile çok. direk olarak üstünüze almayın ama ben artık bu durumdan rahatsız oluyorum forumda. gelip bilgileri alıp kendinize çıkar/yarar sağlayıp gidiyorsunuz. insanlar burda bilgilerini beklentisiz şekilde paylaşırken (sorunu çözemedim bende bir modul yazdım cevabından sonra paylaşın taleplerine yanıt bile vermiyorsunuz.) bu tarz görüntüler inanın sinir bozuyor.
bir modulu editlemek, düzenlemek o modulu yazmak değildir. sahiplenmeyiniz. sıfırdan modul yazan kişi başımızın tacıdır. bunu ücretli paylaşana saygım sonsuz emektir, bunu ücretsiz paylaşana da hem saygım hem sevgim sonsuz :D

Hay Ağzına Sağlık.. :) Son zamanlarda forumda bu tür dedigin gibi işkembeden sallayanlar o kadar coğaldıki bakıyorsunuz forumda mesaj sayısı toplamda 5 ama sanki opencartı yeniden yazmıs havaları:) ama boşşşşşşşşşş.. biriside gecenler de 2 günde sanal pos yazacaktı gittti... gidiş o gidiş daha yok ortada::):):):
Kısaca şu: AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ takma kafana kardeş.. İyilerin değeri kötülerin varlığı ile belli olur Ama üzüldügüm şudur böyleler bu forumda çok kişinin canını yakar işi biliyorum diyerek ...

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
benim de endişem bu. 96 dan beri sektördeyim, daha biz css ile sayfa kodlarken html nedir bilmeyenler yüzünden, hazır kodları tasarımları kullanıp fiyat kıranlar ve işi eline yüzüne bulaştıranlar yüzünden, adımız çıktı sektörde.
siz yazılımcılara güven olmaz, siz webciler sözünüzde durmazsınız, yetişmez, çalışmaz, çok pahal, üst kat komşunun oğlu 400 liraya yapıo bunun aynısını gibi gibi gibi.

opencart yada adı herneyse, yaptığınız işin arkasında durun, sonuçta burası bir forum ve bilgi paylaşmak adına burdayız. bugune kadar burdan mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalıştım kendi adıma. yeri geldi ücretsiz hosting de teklif ettim, yeri geldi modulu isteğe göre uyarlamaya çalıştım, yada hataların sebebini göstermeye bulmaya...
hiç birinden ücretli yardım isteyenlerden dahi ücret talep etmedim. çünkü sonuçta açık kaynak kodlu bir yazılım söz konusu, başkasının emeği üzerinden para kazanmak bana ters düşmekte.
ha opencart üzerine kurulu 20den fazla sitemiz var. ve evet altındaki opencart linki kaldırılmış durumda. ama paypal üzerinden öncelikle opencart a istediğinin daha fazlasını yolladım her bir kurulum için. eka bana kızacak ona henüz bir ödeme yapmadım opencart-tr üzerine ama onu da en kısa zamanda düzene oturtacağım umarım.
sonuçta para isteyenlere de kızmıyorum saygı duyuyorum emek veriyorlar ve karşılığını almak istemeleri doğal. ancak ve ancak lütfen bilmeden ben yaparım diye atlayıp, sonra kaybolmayın. sektörün adını kötüye çıkarmayın. bilenlerden öğrenin bilmeyenlere aktarın ama teslim tarihi sözünüzde durun, template kullanmayın, yaratıcı olun, başkasının yağtığı işi kendiniz yapmış gibi göstermeyin. teşekkürler.

dip not: bu hızla gidersem eka beni siteden şutlayacak valla :p

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
osdem66' Alıntı:
BanSn' Alıntı:

Hay Ağzına Sağlık.. :) Son zamanlarda forumda bu tür dedigin gibi işkembeden sallayanlar o kadar coğaldıki bakıyorsunuz forumda mesaj sayısı toplamda 5 ama sanki opencartı yeniden yazmıs havaları:) ama boşşşşşşşşşş.. biriside gecenler de 2 günde sanal pos yazacaktı gittti... gidiş o gidiş daha yok ortada::):):):
Kısaca şu: AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ takma kafana kardeş.. İyilerin değeri kötülerin varlığı ile belli olur Ama üzüldügüm şudur böyleler bu forumda çok kişinin canını yakar işi biliyorum diyerek ...

Ülkemizde maalesf bilinçsiz internet kullanıcısı çok fazla kötü niyetli kişilerde bunları kendi çıkarları için kullanıyorlar. Bu tür mesajların artmasının sebebi de opencarttın her geçen gün daha çok kişi tarafından tanınması olsa gerek.

BanSn' Alıntı:
eka bana kızacak ona henüz bir ödeme yapmadım opencart-tr üzerine ama onu da en kısa zamanda düzene oturtacağım umarım.

Oldu mu şimdi bak çok kızdım :D

iso_manyak

OpenCart-TR
merhaba arkadaşlar bi kaç gündür forumu geziyorum. sistemi kurdum ürünleride ekledim. aradığım bulamadığım konu 1.4.x sürümündeki moduller 1.5.x sürümerine uyarlanması. 1.5.x de de daha modul yok anlaşılan. ne yapacaz aydınlatacak olan varmı. en azından anasayfada katogorileri göstermem gerekiyor

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Modüllerin çıkmasını bekleyeceksiniz ya da bilginiz varsa kendiniz çevireceksiniz.

iso_manyak

OpenCart-TR
bu modullerin çıkması uzun sürermi hocam. modul çevirme konusu gördüğümüz gibi eksik. php bilgim bukadar ileri seviyede değil

Canimsin

OpenCart-TR
1.4.x den 1.5.x çevirme ( ing Metin )

Unfortunately its a lot worse than originally thought...

I've documented about 28 steps to convert payment modules, there are a lot of little things.
Keep in mind that some of these may find 0 matches.. which means you may have implemented it differently OR the spacing could be different and not matching, so be wary of your own code.

Do these one at a time using Find/Replace in a good text editor like Notepad++
Be sure you do global when marked and manual when marked.
Be sure you note the "RegEx" searches and use the regex radio button when performing the find/replace.
This list only applies to Payment Extensions!

ADMIN & CATALOG PAYMENT CONTROLLER FILES:

1. GLOBAL FIND:
$this->document->breadcrumbs

2. GLOBAL REPLACE WITH:
$this->data['breadcrumbs']

3. GLOBAL FIND:
$this->response->setOutput($this->render(TRUE), $this->config->get('config_compression'));

4. GLOBAL REPLACE WITH:
$this->response->setOutput($this->render());

5. GLOBAL REGEX FIND:
\$this->document->title = \$this->language->get\(\'([^\']+)\'\);

6. GLOBAL REGEX REPLACE WITH:
$this->document->setTitle($this->language->get('\1'));

7. GLOBAL REGEX FIND:
\$this->load->language\((\'[^\']+\')\);

8. GLOBAL REGEX REPLACE WITH:
$this->data = array_merge($this->data, $this->load->language(\1));

9. GLOBAL REGEX FIND:
\$this->language->load\((\'[^\']+\')\);

10. GLOBAL REGEX REPLACE WITH:
$this->data = array_merge($this->data, $this->load->language(\1));

11. GLOBAL REGEX FIND:
[\r\n]+[\t ]*\$this->data\[\'([^\']+)\'\]\s+=\s+\$this->language->get\(\'\1\'\);

12. GLOBAL REGEX REPLACE WITH:
<leave blank>

13. GLOBAL FIND:
$order_info['currency']

14. GLOBAL REPLACE WITH
$order_info['currency_code']

15. GLOBAL FIND:
$order_info['value']

16. GLOBAL REPLACE WITH
$order_info['currency_value']

17. GLOBAL MULTILINE FIND:
if ($this->request->get['route'] != 'checkout/guest_step_3') {
$this->data['back'] = HTTPS_SERVER . 'index.php?route=checkout/payment';
} else {
$this->data['back'] = HTTPS_SERVER . 'index.php?route=checkout/guest_step_2';
}

18. GLOBAL REPLACE WITH:
<leave blank>

CATALOG PAYMENT MODEL FILES:
19. GLOBAL FIND:
'id'

20. GLOBAL REPLACE WITH:
'code'

21. MANUAL FIND & REMOVE THE "status" conditional (optional, won't hurt if left in)

CATALOG PAYMENT VIEW (TPL) FILES
22. GLOBAL FIND (TPL FILES):
id="checkout"

23. GLOBAL REPLACE WITH:
id="checkout-form"

24. GLOBAL FIND (TPL FILES):
'checkout'

25. GLOBAL REPLACE WITH:
'checkout-form'

26. GLOBAL FIND (TPL FILES):
#checkout

27. GLOBAL REPLACE WITH:
#checkout-form

ADMIN VIEW PAYMENT (TPL) FILES:
28. The main form layout has changed. You'll have to compare yours to the new one by looking at another payment module. This cannot be done with a global search/replace

open cartın kendi web sayfasında bulunan bır yazıdan alıntıdır orjinal link :
http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=113&t=33373
araştırma yaparken buldum tam detaylı olarak ne şekilde olacagını tahmın edemedıgım ıcın daha fazla bılgısı olan varsa duzeltmeler yaparsa sevınırım .. hayırlı çalışmalar.

anti91

OpenCart-TR
Bende Virtuemart kurduyum fakat opencartdaki birçok şey beni ona çekti kısaca Yeni Opencart Kullanıcısıyım ama sürüm farklılıkları modüller arasında uyumsuzluğu sağlaması çok kötü bir durum.

Opencart en so sürümü yükledim ama hiç bir modülü yok size sorum hangi sürümü yüklememi tavsiye edersiniz ?
En istikrarlı sürümü hangisi ?
Toplu ürün ekleme modülü kurmak istiyorum sorun yaşamadan.

isaakcu

OpenCart-TR
arkadaşlar konuyu okudumda gerçekten bazı insanlar bilgileri kendilerine mal etme işini çok güsel yapıorlar.

benim sorunum ise şu www.telefonvadisi.com web siteme offline credi kartı modülü yerleştirmek istiyorum. malum 1.5.0 uyumluluk sorunu yaşıyor sitedeki durumu denedim pek başarılı olamadım. bu konu hakkında fikri olan varsa yardımlarını bekliyorum çok teşekkür ederim iyi çalışmalar