OpenCart 1.3.4'den 1.4.0'a Yükseltme

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bu sürüm yükseltmede yapmanız gereken pek fazla bir şey yok :)

1- İlk önce her zaman olduğu gibi dosyalarınızın ve veritabanınızın yedeğini alınız

2- OpenCart 1.4.0 dosyalarını sitenize yükleyin üzerine yazılsın mı diyecektir evet deyin.

Bu adımda dikkat etmeniz gerekenler

config.php ve admin/config.php dosyalarını karşıya yüklemeyin aksi taktirde bu dosya içindeki ayarları el ile girmeniz ya da yedek dosyalarınızdan yüklemeniz gerekir.

image klasörünü silmeyin. Burada eklediğiniz ürün resimleri mevcut.

Sitenize eklediğiniz modüller yeni versiyon ile uyumlu olmayabilir. Kaldırmanız gerekir.

callaki

OpenCart-TR
peki eski temamı kullanmak istiyorum yani 1.3.4 teki modifiye ettiğim temamı kullanabilirmiyim..

tirol3

OpenCart-TR
Eski 1.3.4 deki modüller bunda niye çalışmıyor farklılıgı bilen varsa anlatsın bizde düzenleyip kullanabilelim.

callaki

OpenCart-TR
1.4 temasını yüklemedim eski temayı olduğu gibi bıraktım problem yok ama yükseltmeyi yapınca search modülü uçtu.. neyse zaten kaldıracaktım ama ie8 de resim ekleme popu açılınca resimleri göstermiyor. Resimleri image/chache/data klasöründen alıyor.. Mozillada problem yok.

dgdizayn

OpenCart-TR
Ben yukseltme yaptım ama sıte acılmıyor. Admın sayfası acılıyor sorun yok heryerde urunlerde aynı fakat sıte gorunmuyor. Hıc bu sorunu yasayan oldumu sızde

bactery

OpenCart-TR
ucuzlukcum.com xD adam sitesinde burdan indirdiği scripti 800tl ye satıo ahahhaha :D :D :D :D :D

apemia

OpenCart-TR
Web sitesi
www.huseyinuysal.com.tr
bactery' Alıntı:
ucuzlukcum.com xD adam sitesinde burdan indirdiği scripti 800tl ye satıo ahahhaha :D :D :D :D :D

Satan ben değilmiyim size ne oluyor. Sende 1000 e sat satabiliyorsan ya verdiğim diğer hizmetleri okumadın sanırım onun içinde rapid + 2gb host + domain + kartvizit + 7/24 destek + ürün ekleme.......... VAR KARDEŞİM

devrimce

OpenCart-TR
Yeni versyonun yenilikleri nelerdir acaba bu konuda bilgi verebilirmisiniz ?

GENERAL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.musterisepeti.com
Taşımada tüm dosyaları sildim 1.4.0 yükledim site hiç açılmadı...Tekrar eski dosyaları yükledim site açılıyor şimdide admin paneleinde sorun var

Kod:
Warning: require_once(/home/musteris/domains/musterisepeti.com/public_html/opencart/system/startup.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/musteris/public_html/opencart/admin/index.php on line 6

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/musteris/domains/musterisepeti.com/public_html/opencart/system/startup.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/musteris/public_html/opencart/admin/index.php on line 6

GENERAL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.musterisepeti.com
silmiştim yedeğe attığımı tekrar gönderdim ama olmuyor?

Birde hostum sitemin panelini değişmiş.Şimdi baktım ve sitemin yüklü olduğu veritabanını bulamıyorum ondan da olabilirmi.Yalnız sorun o olsa sitemin hiç açılmaması gerekir site açılıyor ama admin paneli açılmıyor

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Veritabanınız olmadan çalışmaz tabiki. Bir ağacı düşünün ağacı kökleri(dosyalarınız) dalları(veritabanınız) kökleri olmadan dalları büyür mü, yapraklar yeşerir mi? Dallar olmadan da ağaç olur mu? olmaz.

Veritabanınızı sunucunuz sizin izniniz olmadan silme hakkı yok. Eğer silebiliyorsa yedeklerini alıp size ulaştırması lazım. Yapıyorsa ya ciddi bir firma değildir ya da firma değildir şahışdır. Eğer böyle birşeyi bugün yapıyorsa yarın sitenizi komple silmeyeceği ne malum. Bence bir an önce sunucunuzu değiştirin ve firma olan bir adres ile çalışın.

GENERAL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.musterisepeti.com
Tamam kardeşim haklısın..Bu konuyu ciddi bir şekilde ele alıp araştırma yapıcam...Çünkü o hosta kayıtlı 4 sitem var ve seninde dediğin gibi ilerleyen zamanlarda sitemi kapatsa bütün emekler boşa gidecek...

Rabbim razı olsun kardeşim teşekkürler

Sorunumu çözdüm...Hosting benim ftp yolunu değiştirmiş o yüzden de config dosyası siteye bağlanamıyordu.Config de düzenleme yapınca herşey tamam oldu çok şükür...

Ama bu hostu değiştirmek şart oldu:dodgy:

GENERAL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.musterisepeti.com
dgdizayn' Alıntı:
Ben yukseltme yaptım ama sıte acılmıyor. Admın sayfası acılıyor sorun yok heryerde urunlerde aynı fakat sıte gorunmuyor. Hıc bu sorunu yasayan oldumu sızde

Aynı sorun bende de var..

Evet eklentilerden kaynaklanıyor ama kaldırmadan kurdum bende..Şimdi de kaldırsamda sorun veriyor...Ne yapmak gerek?

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
kullandığınız eklentilerin güncellediğiniz sürümüne ait versiyonları yüklemeyi deneyin. Hata kodu ile falan karşılaşmıyor musunuz? ve hata günlüklerinde hata listesinde belki bu karşılaştığınız sorun ile ilgili hata kodları olabilir oraya da bir bakın.

kazandibi

OpenCart-TR
Merhaba ;
Benimde buna benzer bir sorunum var . sitede bir sorun yok ama http://www.siteminismi.com/shop/admin/ dizininde olması gereken admin paneline ulaşamıyorum çıkan sayfada şu hatayı veriyor :

Warning: require_once(../shop/system/startup.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/emreecom/domains/siteminismi.com/public_html/shop/admin/index.php on line 6

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '../shop/system/startup.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/emreecom/domains/siteminismi.com/public_html/shop/admin/index.php on line 6

Acaba sorunun ne olduğunu anlayan varmı ? Yardımcı olursanız sevinirim .