OpenCart 1.3.4 Türkçe Full

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Demo sayfaları için tıklayın.
Türkçe çeviri dosyalarını sitenizin ana dizinine yükleyin ve yönetim panelinden Türkçeyi ekleyin.

Admin>Configuration>Localisation>Language bölümünden yeni dil ekleyin ve aşağıdaki parametreleri girin.

Language Name: Türkçe
Code: tr
Locale: tr_TR.UTF-8,tr_TR,tr-tr,turkish
Image: tr.png
Directory: turkish
Filename: turkish
Status: Enabled

Dilinizi ekledikten sonra Admin>Configuration>Setting>Local bölümünden varsayılan dil ayarlarınızı yaptıktan sonra kaydediyoruz. Bu sürümden eski versiyonlarda Shop bölümündeki Welcome Message: kısmını her iki dilde de doldurmalısınız. Aksi taktirde yaptığınız ayarlar kaydedilmez.

Bazı Yenilikler

Google Base
Google GTalk
Google Sitemap
Misafir Alışverişi

Birkaç ödeme yöntemi ve yeni kargo metodu USPS.
Daha kararlı yeni bir editör.
Artık hoşgeldiniz mesajını boş bırakabilirsiniz. :)
Varsayılan tema biraz daha esneklik katılmış
IE6 kısmen de olsa destekleniyor. Blok kayması bu sürümde yok.

Full sürümü indirirseniz Türkçeye çevirmek için uğraşmazsınız.
OpenCart 1.3.4 Türkçe İndir

yavhehe

OpenCart-TR
Re: OpenCart 1.3.2 Türkçe Full

Uzun süredir oscommerce kullanmaktaydım. Bugün opencart'ı denemeye başladım ve Türkçe yama desteğiniz çeviri zahmetinden beni kurtardı emeğinize sağlık.
İyi çalışmalar

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

yavhehe' Alıntı:
Uzun süredir oscommerce kullanmaktaydım. Bugün opencart'ı denemeye başladım ve Türkçe yama desteğiniz çeviri zahmetinden beni kurtardı emeğinize sağlık.
İyi çalışmalar
Teşekkürler. osCommerce'in seçeneği ve desteği daha çok ama ben pek sevemedim kendisini. Zaten çok uzun süredir de güncellenmiyor. Kimbilir kaç tane bilinen açığı vardır. 3. sürümü çıkacak sanırım ama daha Alpha sürümü var.

İşinize yaradığına sevindim.

1

111111

Guest

teşekkürler kardeşim

raal

OpenCart-TR

evet emeğine sağık
yalnız ben bir şey merak ettim
misal tşört alacak birisi
bedenlerini nasıl seçtirebiliriz
yoksa her beden için ayrı ürünmü açmak gerekiyor

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

111111' Alıntı:
teşekkürler kardeşim

Güle güle kullanın

raal' Alıntı:
evet emeğine sağık
yalnız ben bir şey merak ettim
misal tşört alacak birisi
bedenlerini nasıl seçtirebiliriz
yoksa her beden için ayrı ürünmü açmak gerekiyor

Tabiki de hayır tek ürün eklemeniz yeterli Ürün ekle sayfasında seçenek bölümünden seçenek ekleyip seçeneğe değer ekleminiz yeterli.

edriye

OpenCart-TR

arkadaşlar ben tr dosyalarını attım ama.türkçe seçeneği çıkmadı

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

edriye' Alıntı:
arkadaşlar ben tr dosyalarını attım ama.türkçe seçeneği çıkmadı
Türkçe seçeneği kendisi çıkmıyor. İlk mesajdaki ayarları yapmalısın.

martis

OpenCart-TR

Ben programı yeniden kurmak zorunda kaldım.Ve "full_tr_opencart_v132_www_bahanesibol_com.zip
OpenCart 1.3.2 Türkçe için Full Paket" bu linkten indirdim fakat zip li dosyayı winrar ile açmak istediğimde dosya hata veriyor.yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler...

! H:\Documents and Settings\HİLAL.XPPRO\Desktop\hilalmar\full_tr_opencart_v132_www_bahanesibol_com.zip: The archive is corrupt
! H:\Documents and Settings\HİLAL.XPPRO\Desktop\hilalmar\full_tr_opencart_v132_www_bahanesibol_com.zip: The archive is corrupt
! H:\Documents and Settings\HİLAL.XPPRO\Desktop\hilalmar\full_tr_opencart_v132_www_bahanesibol_com.zip: CRC failed in upload\admin\controller\catalog\product.php. The file is corrupt

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Dosyaları yeni sunucuya taşırken bir sorun olmuş olsa gerek şimdi dosyaları yeniliyorum. Diğer modül ve temalarda da böyle sorunlar çıkarsa bildirirseniz sevinirim.

apemia

OpenCart-TR
Web sitesi
www.huseyinuysal.com.tr

tşklr arkadaşlar indirdim kurdum ama bu seferde sayfaya kuduğum da garip garip karakterler çıkmaya başladı reklam amaçlı değil ama <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.sahinlerzuccaciye.com/">http://www.sahinlerzuccaciye.com/</a><!-- m --> sitem inceleyebilirmisiniz hata bende mi nerde hata yaptım acaba destek verecek arkadaşlar var ise msn im : <!-- e --><a href="mailto:sofiyiz@hotmail.com">sofiyiz@hotmail.com</a><!-- e --> şimdiden teşekkürler.....

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Slm install dizinini silmemişsin ben de tekrar kontrol ettim. PHP setting başlığı altındaki "Register Globals" ve "Magic Quotes GPC" karşısında dikkat işareti var. Öncelikle bunları sunucuna danışıp açıp açamıyacaklarını sormalısın. Karakter hatalarının sebebi de şundan kaynaklanabilir veritabanınız daki "Karşılaştırma" sütunun da "utf8_unicode_ci" yazması gerekir.
Sizinle aynı sorunla karşılaşan başka arkadaşımız daha var. Konuya buradan devam edebilirsiniz.

Ayrıca sitenizin tanıtımını Forumdaki Site tanıtımları bölümde yapabilirsiniz.

efekabaraci

OpenCart-TR
Re: OpenCart 1.3.3 Türkçe Full

update nasıl yapabılırız eskı surumun ustune

Smrel

OpenCart-TR

Hemen indirip kuruyorum teşekkürler eka7a.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

apemia' Alıntı:
tşklr arkadaşlar indirdim kurdum ama bu seferde sayfaya kuduğum da garip garip karakterler çıkmaya başladı reklam amaçlı değil ama <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.sahinlerzuccaciye.com/">http://www.sahinlerzuccaciye.com/</a><!-- m --> sitem inceleyebilirmisiniz hata bende mi nerde hata yaptım acaba destek verecek arkadaşlar var ise msn im : <!-- e --><a href="mailto:sofiyiz@hotmail.com">sofiyiz@hotmail.com</a><!-- e --> şimdiden teşekkürler.....

Az önce sitene tekrar baktım. yeni sürüm kurmuşsun ama yine Türkçe hataları var siteni açtığımda nod32 virüs uyarısı veriyor. Sanırım virüs dosyalarına kodlar yazıyor bu da bozukluklara neden oluyor.

efekabaraci' Alıntı:
update nasıl yapabılırız eskı surumun ustune
Tam sürüm içinde upgrade.txt içinde yazması gerekiyor ama ingilizce müsait bir zamanda onuda anlatacağım.

Smrel' Alıntı:
Hemen indirip kuruyorum teşekkürler eka7a.
Güle güle kullanın.

hasemrah

OpenCart-TR
"eka7a" emeğine sağlık. Böyle bir forum vasıtasıyla bizlerle paylaşım yaptığın için.
Opencart, daha önce kurup kullanmıştım fakat şimdi yeni versiyonu sil baştan kurup temada düzenlemeler yaptım. Bir iki bileşende kurup sitemi yayınladım. Herkesi beklerim.

Edit( Site tanıtımını http://opencart-tr.com/viewforum.php?f=3 buradan yapınız. By dgdizayn)

mehmetakif

OpenCart-TR
ben de olduğu gibi indirip attım kurulumu yaptım ama siteye girdiğimde mozilla şu hatayı veriyor "Bakmak istediğiniz sayfa gösterilemiyor, çünkü sayfada geçersiz ya da desteklenmeyen bir biçimde sıkıştırma kullanılıyor. Bu sorundan haberdar etmek için lütfen site sahipleriyle temasa geçin. "

mersinli

OpenCart-TR
OPENCART TÜRKÇE DEMO SİTESİ

YÖNETİM PANELİ DEMO KULLANICI

Bunu Ana sayfadan kaLdiramiyorum.Yetki tayin edemiyorum.

DiL secenekLeri ekLeyemiyorum.

BunLar icin bir öneride buLanabiLirmisiniz?

Simdiden Tsk.Ler Emeginize SagLik.