OC 1.5 icin EST Sanal POS hazır

darasun

OpenCart-TR
OC 1.5.0.2 için EST sanal pos modülünü güncelledim. Kredi kartı ödeme gösterimine kadar sorunsuz. Ancak elimde sanalpos hesabı olmadığı için gerçek bir ödeme senaryosunu deneyemedim. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• sanalpos235_OC1502.zip
    23.2 KB · Görüntüleme: 593

clubbir

OpenCart-TR
Geçersiz Kart türü hatası veriyor

adobe

OpenCart-TR
hangi banka ilşe çalışıyorsun clubbir ?

clubbir

OpenCart-TR
akbank ile çalışıyorum est kullanıyor kodda 3d_pay kullanılmış 3d ye çevirdim hashtr yide değiştirdim fakat yanıt alamıyorum.

adobe

OpenCart-TR
Akbank kredi kartı geçirenlerden komisyon alıyormuş doğrumu?

clubbir

OpenCart-TR
herkezden alıyor zaten tüm poslarda komisyon vardır %1 %0.95 vs gibi ama pos bedelide yaklaşık 250-400 usd gibi bir rakamda yıllık alıyor.
Bu arada mdüle bakabildinmi

cevap verecek kimse yokmu arkadaşlar 1 kişi konuya bir taş attı...

clubbir

OpenCart-TR
Opencart 1.5 EST VPOS Hakkında

Bir arkadaşımız aşağıda linki olan konuda sanal pos için bir uyarlama yapmış

http://forum.opencart-tr.com/thread-4343-post-22071.html

fakat bu kodda birkaç teknik problem var. Kesinlikle işlem yapılamıyor ve geçersiz kart tipi hatası veriyor Diğer yandan modul sadece 3d_pay için yazılmış 3d ye uyarlama söz konusu olabilirmi ?.

Teşekkür ediyorum.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
RE: Opencart 1.5 EST VPOS Hakkında

İyide siz bu soruyu sormak için yeni bir konu açmanıza gerek varmıydı o konunun altındna devam etseydiniz bir sorun olurmuydu? olmazdı degilimi...

darasun

OpenCart-TR
Merhaba Arkadaşlar,

Sanırım javascripten kaynaklanan bir nedenle kredi kartı bilgileri controller'a gitmiyordu.

View'da kredi kartı bilgileri girilen yerleri bir form icine aldım. json ile veri gonderimi yapılırken bu formdaki inputları almasını saglayacak sekilde duzelttim.

Ekli dosyayı (sanal_pos_2.tpl) var olan ile degistirirseniz problem ortadan kalkar.

Inputları sanal_pos_22 formuna aldım
Kod:
  <? if(isset($_GET['fail3d'])): $errorMsg = isset($_SESSION['mod_sanal_pos2_error'])?$_SESSION['mod_sanal_pos2_error']:$error_failed; ?><script type="text/javascript">alert('<?=$errorMsg?>');</script><? endif;?>
<form id="sanal_pos_22">

<table width="100%">    
    <tr>
.
.
.
.
.
 </table>
 </form>
</div>
<div class="buttons">

confirmSubmit methodunda da asagidaki degisikligi yaptım.
Kod:
		//data: $('#sanal_pos_2 :input,#sanal_pos_2 :select.sanal_pos_2_input'),
		data: $('#sanal_pos_22 :input'),

Ekli dosyalar

• sanal_pos_2_tpl.zip
    2.2 KB · Görüntüleme: 208

dj_ataman1

OpenCart-TR
hocam ellerinize sağlık. dosya dizinini yazabilirmisiz catalog dizini altında var bi tane bide admin dizini altında ?

adobe

OpenCart-TR
deneyen var mı arkadaşlar sanal posu olanlar yazsın pls :)

darasun

OpenCart-TR
catalog dizininde olacak.

catalog\view\theme\default\template\payment

clubbir

OpenCart-TR
adres satırı : /index.php?route=checkout/confirm&fail3d=error

çıktısı

{"output":"
\r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n \r\n
\u00dcr\u00fcn Ad\u0131<\/td>\r\n \u00dcr\u00fcn Kodu<\/td>\r\n Miktar<\/td>\r\n Fiyat\u0131<\/td>\r\n Toplam<\/td>\r\n <\/tr>\r\n <\/thead>\r\n
EPSON TM-T70-032 Seri Termal Rulo Yaz\u0131c\u0131<\/a>\r\n <\/td>\r\n C31C637032<\/td>\r\n 1<\/td>\r\n $267.00<\/td>\r\n $267.00<\/td>\r\n <\/tr>\r\n
SAMSUNG SCX-4623F Yaz\u0131c\u0131, Taray\u0131c\u0131, Fotokopi, Faks <\/a>\r\n <\/td>\r\n SCX-4623F <\/td>\r\n 1<\/td>\r\n $245.00<\/td>\r\n $245.00<\/td>\r\n <\/tr>\r\n
SAMSUNG SCX-4623FN \u00c7ok Fonksiyonlu Laser Yaz\u0131c\u0131 <\/a>\r\n <\/td>\r\n SCX-4623FN <\/td>\r\n 1<\/td>\r\n $270.00<\/td>\r\n $270.00<\/td>\r\n <\/tr>\r\n
XEROX PHASER-3160N MONO LASER YAZICI <\/a>\r\n <\/td>\r\n 100N02712 <\/td>\r\n 1<\/td>\r\n $199.00<\/td>\r\n $199.00<\/td>\r\n <\/tr>\r\n <\/tbody>\r\n
<\/td>\r\n Ara Toplam:<\/b><\/td>\r\n $981.00<\/td>\r\n <\/tr>\r\n
<\/td>\r\n KDV %18:<\/b><\/td>\r\n $176.58<\/td>\r\n <\/tr>\r\n
<\/td>\r\n Toplam:<\/b><\/td>\r\n $1,157.58<\/td>\r\n <\/tr>\r\n <\/tfoot>\r\n <\/table>\r\n<\/div>\r\n
Kredi Kart\u0131 Bilgileri<\/b>\r\n
\r\n

3d kapalı sadece sanal pos devrede ikende geçersiz kart kart bilgilerini kontrol ediniz tarzında bir hata alıyorum. muhtemelen haberleşme ile ilgili bir sorun yaşanıyor

fakat 3d devrede iken üstteki çıktıyı alıyorum

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
çalışmıyor arkadaşlar. live test yaptık olmadı. ya db ile bağlantıda yada bankaya yollanan bilgilerde bir hata var. henüz 1.5 e geçmeyi düşünmediğim için çok fazla incelemedim ancak sitenizi 1.5 e upgrade etmek için güncelleme dosyalarının çıkmasını bekleyin derim.
ayrıca ets garanti vb ödeme metodları için de önce yazılım bir otursun düzgün çalışsın sonra kredi kartı işine girişin derim.

not : valla bu 1.5 sürümünün sonu vista gibi olacak çok acele ettiler.

clubbir

OpenCart-TR
OPENCART amacı alışveriş tabanlı bir algoritme olduğu gerçeğini kimse gözardı edemez.

Eğerki bu sitede türkiyedeki bu oluşumun desteğini veriyor ise İLK yapılacak iş Sanal Pos tur. Başkada birşey değildir.

Alışveriş yapılamayan bir alışveriş sitesine ben sadece gülerim

bu kadar çabuk vazgeçilmesin arkadaşlar.. ben bu işin altında bu sanal posu satmayı ararım.

sihirli değnek ne zaman gelecek açık kaynak kodun mantık ve mantalitesi budur kendin yaaapaaacaaaksıııın arkadaşım.

bizde iletişim kurup bazı şeyleri çözmeye çalışıyoruz

bende sanal pos var diğer arkadaş OC konusunda iyi

Taş ve Yokuşları başka yerde yap

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
opencart ın amacını emin ol iyi biliyorum arkadaşım.
bizde birşeyleri çözmek için burdayız ve diyoruz ki 1.50.3 sürümü 1.5.1.0 olana kadar bununla boğuşmanızın anlamı yok. sistemin db hataları hala devam etmekte ve 3 güne bir güncelleme çıkmakta. daha upgrade scripti yazılamadı bu sebeple.
onun için 1.4.8 ve 14.9 gayet stabil çalışmakta sisteminizi (yeni kuranlar için özellikle) bunlar arasından seçin çünkü hem modul hem ödeme desteği sonsuz. ama mevcut siteler için 1.5.0.x çalışmalarında abartıp yüklenmeyin acele etmeyin. deneme yanılma uğraşın tabi kim tutar sizi ama 1.5.1 çıkınca aynı işleri baştan yapmak zorunda kalacaksınız.
benim ki tavsiyeydi ki opencartı ilk çıktığı günden (ki ozamanlar bu forum yoktu) takip eden biriyim. her yapıda x.x.1 sürümü ile kararlı hale gelmiştir. ve evet acele edildi bu sürüm için ve evet korkum vista gibi patlamasın diyedir. bu sebeple azcık sabır demiştim denk gelirse yine derim.
bunları taş ve yokuş olarak algılıyorsanız zaten diyecek bir şeyim yok allah yolunuzu açık etsin. bol kazançlı günler dilerim.

clubbir

OpenCart-TR
peki kimse birşey yazmasın bu destek formuda 1.5.1 çıkana kadar destek kapanmıştır fakat sınırsız geyik serbesttir yazsınlar.

Böyle saçmalıkmı olur yaa. Yani vista dandik diye donanım üreticileri driver yazmasalar dahamı iyi olurdu. Bunun adına sekte derler...

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Arkadaşlar gerginliğe gerek yok Arkadaşımızın iyi niyetli olarak yadığını düşünüyorum şahsen.. Sonucta kurulacak olan bir e-ticaret sitesidir ve bu normal bir siteye göre epey emek ve zahmet gerektiren bir sürectir. Arkadaşımızında burada uyarısı ve demekistedigi bu kadar zahmete giripte olurda bu sürüm hatalar nedeniyle kullanılacak seviyede düzenlenemez ise ve sürümde kökten degişikliğe gidilirse bu sürümle kurdugunuz siteleriniz güncelleme sıkıntısı yasarsınız desteksiz kalır onun için yeni siteler kurmak için biraz daha bekleyin demek istiyor..Ancak ben bu sürümün vista tarzı bir akıbete uğrayacagınız sanmıyorum.. ilk çıkan rc sürümleri ile son cıkan stabil sürüm arasında öyle kökten bir değişiklik yok sadece var olan sürümdeki cıkan hatalar düzeltiliyor bir önceki hatalı sürümden daha iyi ve hataları düzenlenmiş bir sürüm oldugu anlaşılsın diye de mecburen bir üst sürümmüş gibi yayınlanıyor.. başka careside yok aynı isimle yayınlasa bir sürü dosya oldugu için hangisi hatasız, insanlar ayırt edemez su an ki sürümler bir versiyondan daha cok düzeltme sürümüdür bunu iyi ayırt edelim.. Hatalar karşılşıldıkca çözlüyor kimbilir belkide su an var olan bir hata 10 sürüm sonra farkedilecek.. Opencart 1.5 arayüzü dışında iyileştirilmiş ve free yazılımlar içirsinde en kaliteli yazılımdır 1.4.9 ve eski sürümlere göre kaybettiği tek özellik arayüz düzenlemesidir.. selametle..

beurer

OpenCart-TR
arkadaşlar ben opencart 1.5.0 için çıktığının 2.günü hemde garanti bankası için sanal posu yazdım. Herşeyiyle gerçek ortamda da testlerini yaptım. Bu iş bu kadar da zor değil. (Tek çekim çalışan sistem) EST sistemini de 3D değil normal modülü de yazarım ama test ortamı ve örnek php kodları ile ilgili eksiğim var. Şu anda est ile garanti bankası modüllerini tek çatı altında birleştirme üzerine çalışıyorum. Ana taslağı bitirdim ama tek sorunum 1.5 in bazı farklılıklarını entegre etmede. Bunu da sanırım bu hafta sonlandırırım sanıyorum. Not olarak belirteyim ben modülden ücret talebi ile yapıyorum. Anlamak istemeyen, beğenmeyen yada kızan olabilir. Mesela okuyorum diyorki birisi
ioncube ile şifrelerse kırarız şöyle yaparız böyle yaparız. Yav bunlarla uğraşacağınıza oturun inanın 1 hafta anlama 1 hafta da yazma 2 haftada modülü bitirirsiniz. Hemde sıfır php tpl bilgisiyle. Onun için ben bunun için harcadığım zamanın karşılığı olarak ücret talep ediyorum kusura kalmasın kimse. Saygılar ve kolaylıklar herkese

clubbir

OpenCart-TR
beurer haklısın yazmışsın saygı duyarım fakat php ye yakışmayan hareketler bunlar. Eğer biri size bunu yazarmısın der ise para istersin fakat elinde var ise satmak etik değil bence.

Açık kaynak kodu günümüzde diğer yapılara göre daha sıklıkla kullanır olduk hatta artık kodu kapalı yazılımları insanlar kullanmak dahi istemiyor.

Bunun 2 nedeni var

birincisi maliyet düşüklüğü
ikincisi ise düzenlenebilme özelliği

sen onu şifreler bunu şifrelersen bilemiyorum yani belki birkaç kaz bulursun alacak.

Google bile yazdıklarını paylaşıyorsa bir bildiği vardır adamların değilmi ?