Müşterilere gönderilen Şipariş e-postası Havale bildirimi

dogan.sahin

OpenCart-TR
Merhaba Arkadaslar ,

Musteriye siparis tamamlandiginda gonderilen e-postalarda eger musteri odeme yontemi olarak havale metodunu seçmiş ise , gerekli olan banka bilgilierininde gonderilmesini istiyorum. Nasil yapabiliriz ?

Tsk ler.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Ödeme seçeneklerinden banka havalesinin içine yazdığınız bilgiler şipariş sonrasında müşteriye mail olarak gitmektedir.

dogan.sahin

OpenCart-TR
Merhaba ,

Sistem > Eposta > Uyarı E-Postası: Yeni siparişlerde mağaza sahibine e-posta gönder.

işaretli ise gariptir ki gelen yeni siparis postasinin altinda banka hesap numarasi yaziyor. Normalde bunun admine degil , musteriye giden e-postada olmasi gerekiyor. Yurtdisi sitesine baktigimla bununla iligili bir BUG da iletilmis .

http://www.opencart.com/index.php?route=...&bug_id=12

Yoksa benmi birseyleri atliyorum ?

kadirhancihan

OpenCart-TR
evet dogan haklı kaldıki bana yeni siparisde e-posta ble gelmiyor :)

dogan.sahin

OpenCart-TR
Çözümü Opencart.com sitesinde buldum. Denedim Test ettim . Calisti. 1.4.8 uzerinde. Böylece müsteriye giden e-postaların altinda banka havalesi modulunde yazan banka hesap bilgileride ekleniyor.

1. Düzeltilecek Dosya : catalog/model/checkout/order.php

2. 176 . satırda (orjinal halindeki ile):

Bul ve hepsini Sec :
Kod:
$template->data['comment'] = $order_query->row['comment'];

3. Aşağıdaki kod ile değiştir:
Kod:
$template->data['comment'] = ($order_query->row['comment'] . '<br /><br />' . nl2br($comment));

dogan.sahin

OpenCart-TR
Kodda herhangibir hata yok. Kendileri calisan bir kod. Kendi tarafinizda yeniden bir kontrol edip gozden gecirirmisiniz. Dream deki renklendirmeler bazen yanıltıcı olabiliyor.

akcabelen

OpenCart-TR
Web sitesi
www.nttasarim.tk
Sadece dw da karşılaşmadım hatayla dediğinizi uygulayarak denedim fakat siteden alışveriş yaparken banka havalesini seçip devam deyince sonraki sayfada hata veriyor... Siz bu konuyu açana kadar bu olayın farkında değildim (mişteri yerine site sahibine banka hesap nosunun maille gitmesi) kodu çalıştırabilseydim güzel olacaktı. Versiyon 1.4.7

dogan.sahin

OpenCart-TR
Anliyorum . Ancak bende 1.4.8b var . Antivirusal.com sitemin ismi . Su anda sorunsuz sekilde calisiyor. Bu koduda yazan kisi zaten opencart.com a kod yazan gelistiren kisilerden bir tanesi.

Kodun dogrulugunun test edilmesi ve calismasi. Yazan kisinin de dogru kisi oldugunu dusunursek iki secenek kaliyor.

1. Sizdeki bir sekilde oynanmis eklentili kodlar
2. 1.4.7 uyumlu degil.

Ama yaptigi iste cok basit aslinda ;

'<br /><br />' nl2br($comment));

var olan bir degiskeni sadece eklemek . O kadar. Bu degiskende $comment.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
<br />' nl2br bu iki kod arasına nokta koyunuz yani bu şekilde <br />' . nl2br sorun olmaması gerekir.