Müşteri Firmalarını Göremiyorum ? Bilen Varmı

tolonservis

OpenCart-TR
Web sitesi
www.tunckolmakina.com
müşteri Kayıt oldugunda firma adres bölümlerini yazıyor ama ben sadece kullanıcının yani müşterinin telfonunu ve adını soyadını görüyorum düzenleye tıklayınca adresini firma adını nasıl görecegim yeni sayılırım open cartta baya araştırdım bulamadım yanlış yere konu açtıysam sile bilir ve beni o sayfaya yönlendire bilirsiniz

mirac

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Bunun için opencart'ın resmi sitesinde bir anket düzenlendi ve dediğiniz konuya değinildi.. Önümüzdeki sürümlere eklenecek.. Eka7a nın yayınladığı 1.4.8 ve sonrası düzenleme haritası vardı onda varmıydı hatırlamıyorum ama yakındır eklenir sanırım çalışma tamamlanmıştır şimdiye kadar..

http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=10&t=13982

europrotection

OpenCart-TR
Merhabalar.
Ben bu forumda yeniyim. Konuda açamadığumdan benim derdime en yakın konu bu gibi gözüküyor...

Ben de admin panelinde mişteriler sekmesindeki listede müşterinin adı soyadı e-posta adını görmek yerine adı - soyadı nın yanında firmanın ismini görmek istiyorum. Php kodlarıyla aram iyidir ama sitenin o listeyi hangi php den çektiğini bulamadım. Bunu bulabilirsem o kısımda bir ayarlama yapmayı düşünüyorum. bir de orda ismin en sağında düzenle dedikten sonra çıkan form kısmıda hangi php ye ait oda önemli....

Bu şekilde o form daki gerekli yere kodları değiştirerek e-posta yerine firma adını çağırabiliriz diye düşünüyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum...

İyi Çalışmalar

Euro Protection Bayi Market

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bir sayfanın hangi dosyaya ait olduğunu adres satırı size zaten söylüyor.

Örneğin: index.php?route=sale/customer&token=

Yani admin/controller/sale/customer.php dosyası

İkisi de aynı dosya içinden ayrı ayrı fonksiyonlar içerisinde bulunuyor.

europrotection

OpenCart-TR
Yaa bi türlü çıkamadım içinden mysql e de baktım php ye baktım ama nafile...

Kod:
		$this->data['sort_name'] = HTTPS_SERVER . 'index.php?route=sale/customer&token=' . $this->session->data['token'] . '&sort=name' . $url;
		$this->data['sort_email'] = HTTPS_SERVER . 'index.php?route=sale/customer&token=' . $this->session->data['token'] . '&sort=c.email' . $url;
		$this->data['sort_customer_group'] = HTTPS_SERVER . 'index.php?route=sale/customer&token=' . $this->session->data['token'] . '&sort=customer_group' . $url;
		$this->data['sort_status'] = HTTPS_SERVER . 'index.php?route=sale/customer&token=' . $this->session->data['token'] . '&sort=c.status' . $url;
		$this->data['sort_approved'] = HTTPS_SERVER . 'index.php?route=sale/customer&token=' . $this->session->data['token'] . '&sort=c.approved' . $url;
		$this->data['sort_date_added'] = HTTPS_SERVER . 'index.php?route=sale/customer&token=' . $this->session->data['token'] . '&sort=c.date_added' . $url;

kodda customer_group yazan yere company yazdım ama bir şey değişmedi. başka şeyler de denedim ama sıkıntı yaşattı. Bunun denemesini yapan var mıdır?

aşağıdaki resimde istediğim durum belirgin şekilde.

1607gw0.jpg

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
\admin\view\template\sale\ klasöründen custamerlist.tpl dosyasını ve ilgili php dosyasını düzenlemeniz gerekir.
firma isimleri için db de "adress" table da "company" sutununda
sanırım customer_group yazan yerleri ilgili hücreyi gösterecek şekilde değiştirirseniz sorununuz çözülür.