Modülü Çoğaltma - Kopyalama

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
Arkadaşlar ben bir modül buldum bunu farklı amaçlarla kullanacağım ancak aynı modülden 2 yada 3 kere kurmam gerekiyor
aşağıda linkte bulunan modülü 3 farklı modül gibi kurmam gerekiyor
ben aynı modülün dosya isimlerinin sonuna2 ekledim bir kere daha kopyalayıp 3 ekledim
sonra klosörleri host'a attım admin panalinde eklentilerden aynı modülü 3 kere gösteriyor ama 2. ve 3. kopyasını düzenle dediğimde sayfalar açılmıyor
yapmış olduğum yöntem yanlış mı acaba?

Bu modül belirlediğiniz katagorideki ürünleri anasayfada gösteriyor sizin belirlediğiniz isimle
ben bunu özel ürünler fiyatı düşenler ve fiyatı yükselen ürünler olarak kullanacağım
Ürün katagorilerine
Haftanın Ürünleri
Fiyatı Düşenler
Fiyatı yükselenler
isimleriyle 3 katagori açacağım bu katagorileri kapalı yapıp katagori listesinde gizleyeceğim kurmuş olduğum modüllede bu ürünleri anasayfada göstereceğim

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
RE: Aynı Modülü Çiftleme

eka7a' Alıntı:
admin/controller/payment/bank_transfer.php
admin/language/turkish/payment/bank_transfer.php
admin/view/template/payment/bank_transfer.tpl

catalog/controller/payment/bank_transfer.php
catalog/language/turkish/payment/bank_transfer.php
catalog/model/payment/bank_transfer.php
catalog/view/theme/default/template/payment/bank_transfer.tpl

Dosya isimlerini ve dosya içinde bulunun tüm bank_transfer kelimesini bank_transfer1, bank_transfer2 ...... diye değiştirerek çoğaltabilirsin.

cherokhe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.teknodia.com
Çoklu Banka Havalesi modülü ile ilgili

elinde çok banka eklenmiş banka havale modülü olan varmı ?
yani akbankası garanti ve işbankası ayrı ayrı olarak tanımlamk istiyorum.sipariş düştüpğnde müşterinin hangi bankaya gönderdiğini ödeme tipinden otomatik görmem gerekli...diğer türlü havale bildirim formu nu doldurmayana çok müşteriden haberimiz olmuyor.

Not : Modül çoğalta sistemi ile bank_transfer modülü sonlarına 1-2-3 yazılarak çoğaltılamıyor.

yardımlarınızı bekliyorum

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Bu şekilde tüm modüller çoğaltılmaktadır. Tekrar deneyiniz

Not: Sadece dosya isimleri değiştirilmeyecek dikkatli okuyunuz.

cherokhe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.teknodia.com
RE: Aynı Modülü Çiftleme

eka7a' Alıntı:
eka7a' Alıntı:
admin/controller/payment/bank_transfer.php
admin/language/turkish/payment/bank_transfer.php
admin/view/template/payment/bank_transfer.tpl

catalog/controller/payment/bank_transfer.php
catalog/language/turkish/payment/bank_transfer.php
catalog/model/payment/bank_transfer.php
catalog/view/theme/default/template/payment/bank_transfer.tpl

Dosya isimlerini ve dosya içinde bulunun tüm bank_transfer kelimesini bank_transfer1, bank_transfer2 ...... diye değiştirerek çoğaltabilirsin.

buradaki düzenlemeleri dosya içindeki lerle bire bir yaptım fakat admin panelinde modülü düzenlemek istediğim de

system/engine/front.php dosyasında
44 ncü sıra kod hatası veriyor

o kodda da

Kod:
 	$controller = new $class($this->registry);

yazmakta ..
incelediğimde aslında bank_trasfer dosyası db de bir sınıfla çalışmakta..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Banka Havalesi modülünü bu şekilde çoğaltım ve bir sorun çıkmadı. Sınıflar yazılan isimlerde "_" işareti yok o yüzden iki şekilde de arama yapın. banka_transfer ve bankatransfer şeklinde

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
ya ben anasayfada katagori ürünlerini gösterme modülünü kopyaladım 4 farklı modül gibi çalışıyor sorun yok ama bank?tansfer modülünü söylediklerini birebir yaptım ancak ödeme tipi ne seçersem seçeyim aşağıdaki hatayı veriyor neden olabilir?
PHP:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/vhosts/bakkoop.com/httpdocs/siparis/catalog/language/turkish/payment/bank_transfer.php:1) in /var/www/vhosts/bakkoop.com/httpdocs/siparis/system/engine/controller.php on line 27

dediklerini birebir yaptım

eka7a' Alıntı:
Banka Havalesi modülünü bu şekilde çoğaltım ve bir sorun çıkmadı. Sınıflar yazılan isimlerde "_" işareti yok o yüzden iki şekilde de arama yapın. banka_transfer ve bankatransfer şeklinde

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Dil dosyalarının başında ve sonun boşluk olmaması gerekir.

Modülü kopyaladıysan dil dosyasının ismini de değiştirdiğin isim ile aynı yapmalısın. bank_transfer.php dosya ismi zaten varsayılan modül dil dosyasının ismidir.

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
çok özür dilerim ama tam olarak anlıyamadım
bank_transfer isimli tüm dosyaları kopyalayıp bank_transfer2 diye isimlerini düzelttim
tüm bank_taransfer2 dosyalarının içindeki bank_transfer ve banktransfer ifadelerini
bank_transfer2 ve banktransfer2 olarak değiştirdim
nerde yanlış yapmış olabilirim

eka7a' Alıntı:
Dil dosyalarının başında ve sonun boşluk olmaması gerekir.

Modülü kopyaladıysan dil dosyasının ismini de değiştirdiğin isim ile aynı yapmalısın. bank_transfer.php dosya ismi zaten varsayılan modül dil dosyasının ismidir.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Aldığınız hata ya bakarsanız dosya isminin hala varsayılan modülün dosyasını gösteriyor. Yaptığınız değişiklikleri eksik yapmışsınız. Değişiklikleri tekrar yapınız.

calammare

OpenCart-TR
Featured modulunu çoğaltma

Arkadaşlar selam,

Modul çoğaltma veya kopyalama ile ilgili olarak bu linkteki işlemlerin hepsini yaptım ancak featured modulunu bir turlu çoğaltamadım. yani admin tarafına çıkarttım ancak sitem çalışmıyor hata veriyor.. Yani bir şeyler yalnış. Bu modul yada benzerbir modul varmı. Amacım günün ürünleri, haftanın ürünleri gibi bir bölüm oluşturmak. tşk.syg

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Özel ürün modülü diğer modüllerden biraz farklı değişiklikleri dikkatli yapınız. Tam olarak kontrol etmedim ama tüm isimleri değiştirmemeniz gerekebilir.

[uyari]Modül çoğaltma ile ilgili sorularınız için tekrar konu açmayınız.[/uyari]

azmiii

OpenCart-TR
kapıda ödeme modülünü çoğaltmaya çalıştım ancak yapamadım.

yaptığım sistemde hem kapıda nakit ödeme, hemde kapıda kredi kartı ile ödeme olması gerekiyor. bu yüzden kapıda nakit ödeme modülünün opencartın son sürümü için kopyalayıp kapıda kredi kartı ile ödeme şekline getirmem lazım. ücretli olarak yardımcı olabilecek olan var mı ?

nuclear

OpenCart-TR
Merhaba
Bende banka transferi modüünü çoğaltmaya çalıştım.
Denildiği gibi tüm bank_transfer ve banktrasfer isimlerini bank_transfer1 ve banktransfer1 yaptım.
fakat hala ödeme metodları bölümünde göremiyorum :(
Acaba eksik bişeymi var?
Bu arada son version 1.4.9.3 kullanıyorum.
Yazıldığı gibi bank transfer modülünü sorunsuzca çoğalttım.
teşekkürler.

ukolay

OpenCart-TR
Arkadaşlar ben aşağıdaki dosyaları hazırladım bank_transfer1 olarak. İndirip klasör ismindeki yere (admincontrollerpayment ise admin/controller/payment) yüklemeniz yeterli olacaktır.
İpucu: catalog/language/turkish/payment klasöründeki dosyada bulunan "Banka Havalesi/EFT ile ödeyin" ifadesini gireceğiniz banka ismini yazarsanız müşterinize kolaylık olur. Örneğin ben "Akbank Hesabına Havalesi/EFT ile ödeyin" diye değiştirdim.

http://www.zeynepnikahsekerleri.com/dosya/modul_cogaltma.zip

Umarım yardımcı olabilmişimdir

kev2xx

OpenCart-TR
arkadaslar kategoriler modulunu çoğaltmaya calıstım dediğiniz gibi bütün category.php ve category.tpl yazan yerleri category1.php ve category1.tpl olarak admin catalog vs vs bütün dosyaları değiştirdim ve admin panelinde modülü kur dediğimde boş sayfa çıkıyor geri gelip baktığımda kurulu gibi görünüyor düzenle değiigimde gene boş sayda çıkıyor hatta baktım olmuyor tek tek dosyaların içine girip category yazan yerlere category1 yazdım gene olmadı nerde yanlış yapıyorum anlamadım

yok yok bişiler yaptım ama benim aradıgım modul bu değil arkadaslar benim amacım kategoriler gibi bi tane modul kurup sadece şifalı bitkilerin ne işe yaradıklarını yazmak kategorileri cogaltıgımızda kategorilere ne girersem ordada gözüküyor aslında benimmodulum u düzenlebilsek nasıl olacak bilemedim :D

coder_84

OpenCart-TR
arkadaşlar merhaba..bankalar için tamam bunu yaptık fakat...kargo için hangi kelimeleri seçecez..banka için bank_transferi yanına 1-2 koyup çoğaltıyoruzda..kargoda nasıl bir yol izlemeyiz bu konuda yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar ?

arkadaşlar başka bir sorumda var...ben deneme için 1.5.0 sürümünü indirdim deneme ve inceledim..mesela kargo metodlarından Parcelforce 48 bu modül var bunun ismini sürat kargo nasıl yapabilirim..sonra ayarlardan desi olayınıda kendim ayarlarım diye düşünüyorum..bu modüllerin isimlerini veya metodların isimlerini nasıl değiştirebilirim yardımcı olabilecek arkadaşımız var mı acaba bu konularda ? sistemde yeniyim...